تعمیرات یخچال وبلاگ

علت خالی شدن گاز یخچال

علت خالی شدن گاز یخچال

جهت بررسی علت خالی شدن گاز یخچال می توانید با تعمیرکاران ما از شرکت اس پی یار در ارتباط باشید. در نظر بگیرید که خالی شدن گاز مربوط به یخچال فریزرها، می تواند ایرادات متعددی را به دنبال داشته باشد که در این مقاله به تمام علل آن اشاره نموده ایم. همچنین در این مقاله به علائم تمام شدن گاز یخچال پرداخته ایم تا درصورت مشاهده این علائم سریعا برای تعمیر یخچال خود اقدام نمایید. لازم به ذکر است که کاهش میزان گاز یخچال می تواند عمر مفید دستگاه را نیز کاهش دهد. بنابراین پیشنهاد می گردد که در اسرع وقت ایراد یاد شده را شناسایی نموده و آن را رفع کنید.

خلاصه ای از علل تمام شدن گاز یخچال

ما در این بخش به طور خلاصه علت خالی شدن گاز یخچال به همراه راهکار برطرف نمودن ان را بیان کرده ایم. در ادامه مطالب تمامی این موارد را با جزئیات بیشتر بیان می کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

ردیف علت تمام شدن گاز یخچال راهکار
1 قطع شدن رابطه ی میان کمپرسور و شیر والف در چنین وضعیتی بهتر است که ارتباط میان شیر والف و کمپرسور را مورد بررسی قرار دهید. همچنین برای وصل کردن شیر والف خود می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.
2 سوراخ شدن لوله های اواپراتور یا جابجایی آنها لوله های اپراتور در صورت سوراخ شدن، مشکلات و ایرادات مختلفی را به دنبال خواهند داشت. بنابراین در حین مواجه شدن با چنین مشکلی بهتر است که سریعا با خدمات پس از فروش یخچال تان در ارتباط باشید.
3 جنس و ضخامت مربوط به لوله های پشت یخچال در حین خرید یخچال مدنظرتان به مدل و برند آن توجه نمایید. همچنین جنس و ضخامت لوله های پشت یخچال را با دقت مورد بررسی قرار دهید.
4 نشتی مربوط به لوله های کمپرسور و کندانسور در برخی از مواقع وارد شدن ضربه های مختلف به لوله های کندانسور، سبب ایجاد سوراخ در آنها می شود. این امر نیز نشتی گاز یخچال را به دنبال خواهد داشت. در چنین وضعیتی بایستی محل نشتی شناسایی شده و رفع گردد.
5 تمیز کردن یخدون یخچال های قدیمی با وسایل نوک تیز تمیز کردن تکه یخ های انباشته شده از جا یخی در یخچال های قدیمی با وسایل نوک تیز، می تواند آسیب زیادی را به دستگاه وارد کند و یکی از رایج ترین علل خالی شدن گاز یخچال می باشد. در چنین حالتی می توانید از کاردهای پلاستیکی برای کندن یخ های یخچال تان استفاده کنید.

علائم خالی شدن گاز یخچال چیست؟

علائم خالی شدن گاز یخچال

جهت آشنا شدن با دلیل تمام شدن گاز یخچال و نحوه ی تشخیص آن، می توانید به دفترچه راهنمای دستگاه تان مراجعه کنید. در برخی از مواقع ممکن است گاز یخچال تان به شکل آهسته تخلیه شود. در چنین وضعیتی می توانید صدای های متفاوتی را از سوی کمپرسور دستگاه تان بشنوید. گاز یخچال تان را هر چند ساله یکبار شارژ نمایید. همچنین در طول انجام سرویس های دوره ای، نیز سطح و میزان گاز را بررسی کنید. از جمله علائم تمام شدن گاز یخچال می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش سرمای یخچال فریز
 • وجود بوی بد در یخچال
 • خنک و سرد بودن کندانسور
 • یکسره کارکردن کمپرسور
 • گرم شدن لوله های برگشت کمپرسور

تمام شدن گاز یخچال چه آسیبی به دستگاه وارد می کند؟

در صورتی که گاز یخچال تان را شارژ نکنید، ممکن است ایرادات مختلفی را نیز در دستگاه خود مشاهده نمایید مانند:

 • افزایش میزان سر و صدای یخچال
 • عدم خنک شدن قسمت فریزر
 • عدم اتومات یخچال فریزر
پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر یخچال در اشرفی اصفهانی

و غیره از مهمترین ایراداتی هستند که ارتباط مستقیمی را با کاهش میزان گاز یخچال دارند. بنابراین بعد از بررسی دلایل خالی شدن گاز یخچال، سریعا اقدامات مربوط به رفع ایراد مذکور را انجام دهید. چرا که در غیر این صورت، ممکن است مشکلات زیادی را در عملکرد عادی یخچال فریزر خود مشاهده نمایید.

لوله گاز یخچال کجای یخچال قرار دارد؟

در مبحث مربوط به بررسی دلیل تمام شدن گاز یخچال بهتر است که در مورد لوله ی گاز یاد شده نیز اطلاعات لازم را به دست آورید. لوله ی گاز یخچال در پشت دستگاه واقع شده است. البته شما می توانید در پشت دستگاه یک سری از لوله کشی ها را مشاهده کنید. این لوله ها شامل:

 • لوله های اواپراتور
 • لوله کندانسور
 • لوله یخ ساز
 • لوله رادیاتور
 • لوله گاز
 • لوله کمپرسور می باشند.

کمپرسور می تواند با عملکرد خود گاز را به درون این بخش فرستاده و فرایند فشرده سازی را انجام دهد. گاز داخل لوله ها در مرحله آخر به قسمت جایخی یخچال رفته و سرمای لازم را انتقال داده و سپس به سمت مبرد بر می گردد.

چه زمانی باید به فکر شارژ گاز یخچال باشیم؟

خالی شدن گاز یخچال یا کاهش میزان آن، همیشه نگران کننده می باشد. چرا که سرمای مورد نیاز یخچال توسط گاز مبرد تامین می گردد. شما نیز در صورت مواجه شدن با علائم خالی شدن گاز یخچال که در بخش قبل بیان کردیم، سریعا  اقدامات مربوط به رفع آن را انجام دهید. از سوی دیگر تعمیرکاران و سرویسکاران ما در حین سرویس یخچال تان، می توانند سطح گاز دستگاه را بررسی نمایند و در صورت پایین بودن سطح آن، اقدام به شارژ گاز یخچال کنند.

نحوه تشیخص و دلایل بیان شده برای تمامی برندهای یخچال یکسان می باشد. پس برای تعمیر یخچال سامسونگ، ال جی، بوش، آاگ، پاکشوما و… با این مشکل، میتوانید از این مقاله بهره مند شوید.

چرا گاز یخچال خالی میشود؟

در این بخش از مقاله سعی داریم تا در مورد مهمترین دلایل تمام شدن گاز یخچال و نحوه ی رفع ایراد به وجود آمده، صحبت کنیم. جهت پیشگیری از خالی شدن گاز یخچال خود می توانید به برخی از موارد توجه نمایید. از مهمترین آنها می توان به عدم استفاده از اشیاء نوک تیز در هنگام تمیز کردن یخچال و جا به جایی آهسته آن اشاره کرد. همچنین برای تعمیر ایراد یاد شده نیز بهتر است که مسیر لوله های مربوط به گاز یخچال را بررسی کرد و سپس آن را شارژ کرد. موارد زیر مهمترین دلایل کم شدن گاز یخچال می باشند:

1-     جنس و ضخامت مربوط به لوله های پشت یخچال

برخی از یخچال فریزرها با فناوری جدید تولید و عرضه نمی شوند. به طوری که برای طراحی آنها از مواد اولیه نامرغوب استفاده می کنند. در چنین حالتی عمر مفید دستگاه نیز به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین در حین خرید به برند و کیفیت محصول مدنظرتان توجه لازم را داشته باشید تا بتوانید یکی از بادوام ترین یخچال فریزرها را تهیه و خریداری کنید.

  • چطور بفهمیم علت خالی شدن گاز یخچال، ضخامت لوله هاست؟

زیاد یا کم بودن قطر لوله های پشت یخچال، تاثیر شگردی را در خروج گاز یخچال خواهد داشت. در صورتی که قطر لوله های یاد شده کم باشد، گاز در حین جابه جایی خود، ممکن است فشار زیادی به دیواره لوله های مذکور وارد کند. که این امر نیز به دنبال خود سوراخ شدن لوله های کندانسور را به دنبال خواهد داشت. پس قطر لوله های پشتی را بررسی نمایید نباید از حد استاندارد کمتر یا بیشتر باشد.

  • این مشکل چگونه ایجاد میشود؟

معمولا تولید کنندگان یخچال فریزرها در حین طراحی و ساخت محصولات خود، از مواد اولیه و قطعات مناسب و باکیفیتی استفاده نمی کنند. این امر نیز می تواند ایرادات و مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد.

  • چطوری این مشکل  را برطرف کنیم؟

بهترین راه رفع ایراد مذکور را تعویض لوله های مارپیچی پشت یخچال شکل داده است. در حین تعویض نیز به جنس لوله های مذکور توجه لازم را داشته باشید. جنس لوله های پشت یخچال از مس، آهن یا فولاد خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر یخچال در تهرانپارس غربی

2-     نشتی مربوط به لوله های کمپرسور و گاز

لوله های مارپیچی واقع شده در پشت یخچال، نقش بسیار مهمی را در عملکرد یخچال ها بر عهده دارند. در برخی از مواقع پوسیدگی یا سوراخ شدن لوله های یاد شده علت نشتی گاز یخچال هستند. در چنین وضعیتی توصیه می شود که لوله های کمپرسور و گاز مبرد یخچال تان را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

خرابی لوله کمپرسور علت کاهش گاز یخچال

  • چطور بفهمیم دلیل تمام شدن گاز یخچال، نشتی لوله کمپرسور است ؟

برای بررسی وضعیت لوله های پشت یخچال، می توان به کمک تجهیزات و ابزارهای مختلف، میزان پوسیدگی یا سوراخ شدن لوله های مذکور را مورد بررسی قرار داد. در صورت نیاز می توانید از افراد باتجربه در این زمینه تماس بگیرید.

  • علت نشتی لوله های کمپرسور چیست؟

مشکل یاد شده ممکن است دلایل بسیار متعددی را داشته باشد. اصلی ترین دلیل سوراخ یا پوسیدگی لوله های کمپرسور و کندانسور را، گذر عمر مفید دستگاه شکل داده است. البته در برخی از مواقع نیز ضربه خوردن لوله های پشت یخچال می تواند ایراد یاد شده را به دنبال داشته باشد.

  • چطوری نشتی کمپرسور را برطرف کنیم؟

جهت رفع سوراخ و پوسیدگی لوله های پشت یخچال می توانید یخچال را از برق کشیده و منتظر تعمیرکاران ما باشید. تعمیرکاران ما در صورت عدم تعمیر پوسیدگی لوله های پشت یخچال شما، می توانند آنها را مورد تعویض قرار دهند. همچنین در حین رفع ایراد مذکور نیز از لوله های مرغوب و باکیفیت استفاده می کنند.

 • چطوری از خرابی لوله های پشتی یخچال جلوگیری کنیم؟

جهت جلوگیری از اتفاق مذکور می توانید به آرامی دستگاه خود را مورد جا به جایی قرار دهید. همچنین از وارد کردن ضربه به لوله های پشت یخچال نیز به شدت خودداری کنید. از اجسام تیز نیز برای تمیز کردن گرد و خاک لوله های پشت یخچال تان استفاده نکنید.

3-     قطع شدن رابطه ی میان شیر والف و کمپرسور

شیر والف در واقع به لوله کمپرسور وصل شده است که در صورت عدم جوش خوردن صحیح شیر مذکور به لوله کمپرسور، می توانید شاهد نشتی گاز یخچال تان باشید. همچنین در نظر بگیرید که لوله های کمپرسور نیز از جنس مس هستند. از سوی دیگر تکان های شدید یخچال نیز سبب می شود که اتصال بین شیر والف و لوله کمپرسور قطع شود.

  • چطور بفهمیم علت تمام شدن گاز یخچال، قطع شدن این رابط است ؟

جهت شناسایی ایراد مذکور می توان اتصال مربوط به لوله ی کمپرسور و شیر والف را بررسی کرد. همچنین در صورت مرغوب نبودن شیر والف نیز، ممکن است گاز یخچال راهی را برای نشتی پیدا کند. عیب یابی ایراد یاد شده خارج از توانایی افراد عادی می باشد.

  • چطوری رابط میان شیر والف و کمپرسور قطع میشود؟

مشکل یاد شده ممکن است در حین جا به جایی های شدید و مکرر یخچال به وجود آید. البته برخی از برندهای تولید کننده یخچال نیز شیر مذکور را به شکل دقیق به لوله کمپرسور جوش نمی زنند همین امر نیز سبب بروز مشکلات متعدد می شود.

  • چطوری این مشکل را برطرف کنیم؟

جهت رفع ایراد و مشکل یاد شده می توانید با متخصصان مجرب ما از سایت اس پی یار در تماس باشید و خدمات پس از فروش باکیفیتی را دریافت کنید. همکاران ما می توانند با استفاده از دستگاه جوش، بار دیگر شیر والف را به لوله ی کمپرسور متصل کنند.

  • برای جلوگیری از قطع شدن این رابط چکار کنیم؟

توصیه می گردد که در حین جا به جایی یخچال خود، دقت و توجه لازم را داشته باشید و به آرامی دستگاه تان را جا به جا نمایید. همچنین در حین نصب یخچال خود نیز اتصالات شیر والف به لوله های کمپرسور را مورد بررسی قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر یخچال در شهید کاظمی

4-     استفاده از اجسام تیز برای تمیز کردن جایخی یخچال

یکی از مهمترین دلایل مربوط به خالی شدن گاز یخچال فریزرها را استفاده از اجسام نوک تیز در حین تمیز کردن شکل داده است. البته افراد در یخچال های قدیمی برای تمیز کردن تکه یخ ها از اجسام نوک تیز استفاده می کنند. توصیه می شود که از کارد پلاستیکی یخچال برای نظافت و تمیز کردن جایخی یخچال خود استفاده نمایید.

  • بهترین راه جهت ذوب کردن یخ های یخچال

توجه داشته باشید که بهترین روش برای ذوب کردن یخ های موجود در جایخی دستگاه تان را، کشیدن برق یخچال شکل داده است. شما بایستی به مدت یک شبانه روز منتظر بمانید تا تمام یخ های یخچال تان ذوب گردند.

  • چرا یخچال برفک می زند؟

معمولا در یخچال های بدون برفک و قدیمی می توانید ایراد یاد شده را مشاهده کنید. اگر شما نیز از یخچال های مذکور استفاده می کنید، هر چند ماه یکبار دستگاه را از برق جدا کرده و اجازه دهید تا تمام یخ های آن ذوب گردد.

  • چطوری مانع از بروز این مشکل شویم؟

همانطور که در قسمت های قبلی نیز اشاره شد، برای کندن یا جدا کردن یخ های مربوط به جایخی یخچال تان می توانید از کاردهای پلاستیکی استفاده کنید. معمولا در یخچال های قدیمی و بدون برفک یک عدد کارد پلاستیکی تعبیه شده است.

معرفی بهترین نمایندگی برای شارژ گاز یخچال

در این مقاله سعی کردیم به علت خالی شدن گاز یخچال بپردازیم و تمامی راهکارهای برطرف نمودن آن را بیان نمودیم. اگر نتوانستید مشکل مربوطه را برطرف نمایید میتوانید با شرکت اس پی یار که یکی از شناخته شدن ترین نمایندگی های خدمات پس از فروش در کشورمان می باشد، تماس بگیرید. شما می توانید جهت بهره مندی از خدمات تعمیرات یخچال فریزر خود، با متخصصان وب سایت پیش روی خود در تماس باشید. امکان ثبت درخواست از سوی کاربران بسیار راحت و آسان می باشد. به طوری که شما می توانید به شکل آنلاین یا تلفنی درخواست خود را ثبت کنید. شرکت اس پی یار یکسری از مهمترین نقاط قوت را به خود اختصاص داده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اعزام تعمیرکاران حرفه ای به محل در کمتر از چند دقیقه
 • ارائه خدمات پس از فروش با کمترین تعرفه های ممکن
 • دسترسی سریع به محل و ارائه خدمات مورد نیاز
 • پشتیبانی طولانی مدت از خدمات صورت گرفته و ارائه گارانتی
 • داشتن نیروی فنی بسیار حرفه ای و مجرب

سوالات متداول

چرا گاز یخچال خالی می شود؟

دلایل متعددی برای کاهش گاز یخچال وجود دارد اعم از خرابی لوله های پشتی یخچال مانند لوله کمپرسو و مانند آن. که در مقاله به طور کامل تمامی دلایل آن به همراه راهکار برطرف نمودن آن را بیان نمود ه ایم.

چگونه بفهمیم گاز یخچال خالی شده است؟

5 علت اساسی برای تشخیص خالی شدن گاز یخچال وجود دارد که در صورت مشاهده آنها باید سریعا به فکر شارژ گاز بیوفتید و گرنه خرابی های متعددی برای شما به وجود می اورد. تمامی دلایل در مقاله بیان شده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.