خانه » نکات و راهکار های افزایش طول عمر یخچال
افزایش طول عمر یخچال

نکات و راهکار های افزایش طول عمر یخچال

با توجه به نیازی که افراد دارند یخچال ها را در انواع مختلفی تولید می کنند که هر یک دارای ویژگی ها و ظاهر به خصوصی می باشند. یخچال ساید بای ساید، یخچال دوقلو، یخچال کمبی، یخچال چهار درب، یخچال فرانسوی و … انواعی از یخچال ها می باشند که افراد با توجه به سلیقه و فضای مورد نیاز هر یک را انتخاب می کنند.

محل قرارگیری یخچال از نکات مهم در طول عمر آن

مکانی که یخچال قرار است در آنجا قرار گیرد اهمیت بسیاری دارد. یخچال و فریزر باید در محلی قرار گیرند که هوایی کاملا متعادل داشته باشد چرا که گرمای زیاد باعث آسیب به کمپرسور و لوله های پشت یخچال شده و باعث می شود تا عمل تبخیر که عامل سرد کردن یخچال می باشد انجام نگیرد و یخچال خنک نکند.

هر چند وقت یک بار یخچال را تمیز کنید!

باید توجه داشته باشید که هر چقدر تمیز کردن دستگاه در افزایش عمر یخچال موثر است، تمیز کردن بیش از حد آن سبب آسیب رسیدن به دستگاه می‌شود.

جمع شدن خاک روی موتور باعث داغ شدن بیش از حد آن می‌شود.

هیچ گاه از مواد شوینده برای تمیز کردن داخل یخچال استفاده نکنید و این کار را توسط سرکه یا جوش شیرین رقیق شده انجام دهید.

هرگز برای از بین بردن برفک و یخ یخچال از اجسام تیز استفاده نکنید و صبر کنید تا یخ‌ها آب شوند.

قرار ندادن ظرف و غذای داغ درون یخچال

قرار دان غذاها و مواد گرم در یخچال سبب می‌شود که موتور یخچال برای کاهش دمای آنها انرژی بیشتری صرف کرده درنتیجه سبب آسیب به کمپرسور خواهد شد.

سنگین نکردن درب یخچال

در درب یخچال ها فایی برای قرار دادن انواع بطری ها تعبیه شده است که در صورتی که این طبقات زیاد سنگین گردند احتمال خراب شدن درب یخچال وجود دارد. قرار دادن بطری های زیاد و سنگین کردن درب یخچال باعث افتادگی درب شده که برای تعمیریخچال  هزینه بالایی را باید پرداخت نمود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
ثبت درخواست
پرسش و پاسخ