تعمیرات لباسشویی

تعمیر خازن لباسشویی

تعمیرات لوازم خانگی مانند تعمیر خازن لباسشویی که شرکت اس پی یار با کادری مجرب مشکلات رایج تعمیر خازن لباسشویی را که در منازل ایرانی اغلب ممکن است بوجود آید را که دلایل متعددی می تواند داشته باشد را عیب یابی و تعمیر می کند. خرابی و یا مشکلات عمده مانند خرابی در نحوه عملکرد موتور یا سایر موارد می باشد. عیب یابی و رفع مشکل تعمیر خازن لباسشویی نیاز به تمرکز، تخصص و تجربه دارد که تیم حرفه ای اس پی یار با گذراندن دوره های آموزشی متعدد و به روز رسانی دوره ای دانش فنی خود آماده ارائه خدمات فنی و مهندسی با حضور در محل و منزل شما هستند. تعمیر خازن لباسشویی اهمیت بسیاری دارد چراکه صرف نظر از قیمت، این دستگاه ها از مهمترین وسایل در منزل هستند که ایجاد مشکل و یا خلل در نحوه کار آن ها می تواند مشکلات زیادی را در رفاه و روند زندگی ساکنان بوجود آورد. بنابراین، انتخاب بهترین تعمیرکار می تواند در فرایند زندگی اثر بسزایی داشته باشد.

خرابی ماشین لباسشویی می تواند برای افراد منزل یه اتفاق بسیار ناخوشایند باشد.

و تعویض دستگاه نیز هزینه ی بسیار زیادی را در بر دارد و یک گزینه ی ایده آل و مطلوب نمی باشد.

بنابراین اگر ماشین لباسشویی دوقلو شما خراب شد، پیشنهاد می کنیم که همان ابتدا به فکر تعویض آن نیوفتید، بلکه به تعمیر دستگاه فکر کنید.

زیرا تعمیر دستگاه هزینه ی بسیار معقولی دارد.

همچنین اگر خازن ماشین لباسشویی دوقلو شما خراب شده، شما می توانید با یک هزینه ی مناسب خازن دستگاه را تعمیر و یا تعویض کنید و برای سالیان سال از ماشین لباسشویی تان استفاده کنید.

ما در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با علائم خرابی خازن ماشین لباسشویی دو قلو با شما عزیزان صحبت کنیم.

بنابراین اگر با این مشکل مواجه شدید، خواندن این مقاله می تواند اطلاعات مفیدی را به شما بدهد.

فهرست مطالب این صفحه
ماشین لباسشویی دو قلو جزء آن دسته از محصولاتی می باشد که امروزه جای خود را به ماشین لباسشویی های جدید و درب از جلو داده است، اما باز هم بخاطر قیمت مناسب و شستشوی خوبی که انجام می دهند، طرفداران خودش را دارد.

همچنین نکته ای که در رابطه با تعمیرات این نوع دستگاه ها صدق می کند، این است که همه ی تعمیر کاران، به خصوص تعمیر کاران جوان تر، آشنایی کافی با تعمیرات این نوع دستگاه ها را ندارند و لازم است تا در صورت نیاز به تعمیرات و تماس با تعمیرگاه لوازم خانگی، حتما مدل ماشین لباسشوییتان را ذکر کنید تا افراد آشنا با تعمیرات ماشین لباسشویی دو قلو دستگاه شما را بررسی و تعمیر کنند.

برای این که بتوانید با نحوه ی کارکرد و تعمیر ماشین لباسشویی های دو قلو مطلع شوید، لازم است تا با اجزای تشکیل دهنده ماشین لباسشویی آشنا شوید.

ماشین لباسشویی دو قلو از قطعاتی همچون خازن، میکروسوئیچ، موتور، ترمز مکانیکی، تایمر شستشو، فیوز حرارتی، موتور خشک کن، تایمر خشک کن و… تشکیل شده است.

این قطعات جزء مهم ترین قطعات ماشین لباسشویی می باشند.

اگر هر یک از این قطعات خراب شوند، ماشین لباسشویی نمی تواند به درستی کار کند و حتی ممکن است که اصلا روشن نشود.

پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر لباسشویی در دردشت

همچنین لازم است که بدانید موتور خشک کن ماشین لباسشویی های دوقلو توسط خازن روشن می شود.

بنابراین در صورتی که خازن خراب باشد، موتور استارت نمی زند.

به طور کلی دو نوع خازن وجود دارد.

یکی خازن استارتر و دیگری خازنی است که به طور مداوم کار می کند.

هدف از این مقاله بررسی خازن استارتر یا راه انداز می باشد.

خازن استارتر باعث راه اندازی موتور می شود و وقتی موتور روشن شود سپس خازن خاموش می شود، در واقع خازن استاتر فقط چند ثانیه کار می کند تا باعث افزایش گشتاور موتور شود و موتور را روشن کند و هنگامی که موتور در حال کار است، خازن قطع می شود.

یکی از رایج ترین نشانه های خرابی خازن، از کار افتادن دستگاه ( منظور راه اندازی نشدن موتور ) می باشد.

اگر خازن دستگاه خراب باشد، ممکن است که دستگاه اصلا روشن نشود.

در این صورت لازم است تا خازن تعویض گردد.

اما باید توجه داشته باشید که خرابی خازن یکی از علل روشن نشدن دستگاه می باشد، دستگاه شما می تواند بنا به دلیل بسیار زیادی روشن نشود، به عنوان مثال از دیگر علل روشن نشدن دستگاه می توان به قطعی برق، عدم جریان هوای مناسب در دستگاه، تنظیمات اشتباه، خرابی فیوز، پارگی تسمه، سوختگی موتور و… نیز اشاره کرد.

اگر خشک کن دستگاه عمل نمی کند و لباس ها به درستی خشک نمی شوند، محتمل ترین اشکال خرابی خازن می باشد.

خیس بودن لباس ها بعد از شستشو به خصوص در مناطق سرد سیر که امکان خشک شدن سریع لباس ها وجود ندارد، می تواند بسیار ناخوشایند باشد.

بنابراین اگر خشک کن ماشین لباسشویی دوقلو نمی چرخد، باید به سراغ بررسی خازن بروید و از سالم بودن یا معیوب بودن خازن مطمئن شوید و در صورت خرابی خازن لازم است تا آن را تعویض کنید.

همچنین عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند علل این مشکل باشند، به عنوان مثال قرار دادن لباس های زیاد در دستگاه، یا خرابی موتور، خرابی فیوز حرارتی، خرابی پمپ و… نیز می توانند ازدیگر علت های کار نکردن خشک کن دستگاه  باشند.

به عنوان مثال گاهی ممکن است که اصلا خرابی از تسمه، پمپ و یا موتور باشد، اما شما به اشتباه فکر کنید که خازن خراب است.

همچنین گاهی ممکن است که خازن استارتر جریان ضعیفی داشته باشد، در این صورت ماشین لباسشویی روشن شود، اما دستگاه ممکن است که بیش از اندازه گرم شود و حتی ممکن است که هنگام کار کردن سر و صدای بلندی مانند صدای زنگ، به گوش برسد.

همچنین ممکن است که دستگاه به کندی کار کند.

در این صورت به احتمال زیاد خازن معیوب است.

اگر خازن خراب باشد، می تواند باعث این شود تا لباس ها به خوبی شسته نشوند.

در واقع در اثر خرابی خازن، دیگ به درستی نمی چرخد.

یعنی ممکن است که دیگ اصلا نچرخد و یا این که با سرعت مناسبی نچرخد، در نتیجه لباس ها به خوبی به هم برخورد نمی کنند و لباس ها به خوبی شسته نمی شوند.

همچنین اگر خازن ماشین لباسشویی دو قلو خراب باشد، می تواند علائمی از قبیل پریدن فیوز، سوختن موتور، کم شدن سرعت دور موتور را نیز در بر داشته باشد.

بنابراین اگر چنین نشانه هایی را مشاهده کرید، مشکل می تواند از خازن باشد و لازم است تا خازن بررسی شود و در صورت نیاز خازن تعویض گردد.

پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر لباسشویی نیمه اتوماتیک

تا این جای کار متوجه شدیم که اگر خازن ماشین لباسشویی دو قلو خراب باشد، چگونه خود را نشان می دهد و باعث ایجاد چه مشکلاتی می شود و به علائم و نشانه های خرابی خازن را نیز اشاره کردیم.

اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید، این است که در صورت مشاهده ی این علائم، علاوه بر بررسی خازن، لازم است تا از سالم بودن تسمه و قرار داشتن صحیح تسمه در جای خود و سلامت موتور نیز مطمئن شوید.

برای این منظور لازم است تا دستگاه را باز کنید تا بتوانید به این اجزا دسترسی پیدا کنید.

همچنین برای باز کردن دستگاه می توانید به دفترچه راهنمای محصول مراجعه کنید.

اگر از سالم بودن مواردی مثل تسمه مطمئمن هستید، باید خازن استاتر را بررسی کنید.

خازن یک قطعه ی  کوچک استوانه ای است که معمولا به رنگ سیاه یا سفید می باشد و دارای دو پایانه ( ترمینال ) است که با سیم به موتور متصل می شوند.

برای این که تشخیص بدهیم خازن سالم است یا نه، باید آن را به صورت فیزیکی بررسی کنیم.

معمولا در صورت خرابی خازن، قسمت محافظ خازن خراب می شود، تقریبا می توان گفت منفجر می شود یا باد می کند و یا این که روغن می زند و… و از این طریق می توان متوجه شد که خازن خراب شده است.

اما برای بررسی سالم بودن خازن باید از یک اهم متر استفاده کنید و مقاومت الکتریکی خازن را اندازه گیری کنید.

برای این منظور باید اهم متر را به ترمینال ها وصل کنید.

اهم متر باید یک عدد کمی را نشان دهد که این عدد به طور پیوسته در حال افزایش باشد.

اگرروی اهم متر هیچ عددی نشان داده نشد و یا این که عدد اصلا تغییر نکرد، این یعنی این که خازن خراب است و باید خازن را تعویض کنید.

قبل از انجام هر کاری، لازم است تا دستگاه را از برق بکشید.

برای دسترسی به موتور و خازن دستگاه و در نهایت برای تعویض خازن ماشین لباسشویی دوقلو لازم است تا ابتدا دستگاه را باز کنید و در واقع باید قسمت عقب کابین دستگاه ( پنل عقب ) را جدا کنید، تا بتوانید به خازن دسترسی پیدا کنید.

اگر بتوانید به خازن دسترسی پیدا کنید، یعنی توانسته اید سخت ترین قسمت ممکن را پشت سر بگذارید.

در این مرحله بهتر است تا از این حالت دستگاه یک عکس بگیرید تا هنگام بستن مجدد دستگاه به مشکل بر نخورید و بتوانید از عکس کمک بگیرید.

در صورت عکس گرفتن می توانید به یاد بیاورید که سیم ها واتصالات موتور به ترمینال های خازن چگونه متصل شده است و بدین ترتیب می توانید به راحتی بعد از تعویض خازن آن ها را متصل کنید.

خازن توسط یک نگهدارنده فلزی یا پلاستیکی به محفظه ی موتور متصل شده است.

در این صورت لازم است تا سیم ها را توسط انبر از ترمینال ها جدا کنید و خازن خراب را از نگهدارنده خارج کنید و آن را تعویض کنید.

همچنین برای این که دچار برق گرفتگی نشوید، لازم است تا شارژ موجود در خازن را خالی کنید یا به بیانی دیگر باید خازن را تخلیه کنید.

پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر لباسشویی تی سی ال

زیرا خازن برای راه اندازی موتور، در خود بار الکتریکی ذخیره می کند.

برای این کار لازم است تا با استفاده از پیچ گوشتی که دسته ی آن عایق است، دو تا پایه های خازن را به هم اتصال بدهید تا بار موجود در خازن تخلیه شود، با این کار دیگر نگران برق گرفتگی نخواهید بود.

توجه داشته باشید که اگر این کار را انجام ندهید، شوک برق می تواند آسیب جدی در بر داشته باشد و حتی می تواند باعث مرگ شود.

پس از انجام این مراحل، بدین ترتیب توانستید خازن را تعویض کنید و خازن جدید و سالم را جایگزین کنید و سپس باید سیم ها را مجدد به ترمینال ها وصل کنید و تمام مراحلی را که برای باز کردن دستگاه انجام دادید را به صورت معکوس انجام دهید و مجدد دستگاه را سر هم بندی کنید.

اگر خودتان مهارت فنی لازم را داشته باشید، می توانید خازن را جداگانه به صورت اینترنتی یا حضوری خریداری کنید و تعویض خازن را خودتان انجام دهید.

همانور که پیش تر اشاره کردیم، در بسیاری از ماشین لباسشویی ها برای کمک به راه اندازی موتور، نیاز به خازن استارتر یا خازن راه انداز دارند.

این خازن ها اگر خراب شوند، می تواند باعث از کار افتادن موتور شوند.

اما علت اصلی خرابی خازن استارتر، گرم شدن بیش از حد می باشد.

خازن های استارتر تحمل گرمای حاصل از عملکرد مداوم را ندارند و برای این منظور طراحی نشده اند.

در واقع این خازن ها فقط لحظه ای کوتاه هنگام روشن شدن موتور، روشن می مانند، بنابراین اگر خازن استارتر بیش از حد روشن بماند و خیلی گرم می شود و در نتیجه خراب می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
نام*
ایمیل*
وبگاه

Δ
آدرس: تجریش – خیابان فناخسرو – خیابان اسدالهی – باغ شاطر
تلفن تماس: ۲۲۷۱۸۵۳۵ – ۲۲۷۱۷۷۹۶
مناطق تحت پوشش: جردن، نیاوران، پاسداران، میرداماد، پارک وی، شریعتی، سیدخندان، سعادت آباد، گاندی، زعفرانیه، ولی عصر، ظفر، فرمانیه، الهیه، هفت تیر، فرشته، دروس، کاشانک، عباس آباد، یوسف آباد
آدرس: ستارخان – خیابان کاشانی پور
تلفن تماس: ۴۴۲۹۱۲۲۴ – ۴۴۲۹۱۲۵۹
مناطق:‌ پونک، شهرک غرب، جنت آباد، فرحزاد، صادقیه ، شهرک اکباتان، سردار جنگل، فردوس، شهران، شهر زیبا، ستارخان، ایوانک، جلال آل احمد، آزادی، گیشا ،مرزداران، دهکده، اوین
آدرس: خیابان ری – سه راه امین حضور – کوچه میر مطهری
تلفن تماس: ۳۳۵۰۵۳۸۵ – ۳۳۵۱۴۴۶۰
مناطق: نارمک، امام حسین، رسالت، افسریه، هفت‌ حوض، مجیدیه، بهار، سبلان، دروازه شمیران، دردشت، علم و صنعت، پیروزی، حکیمیه، پلیس، کرمان، تهران‌ نو، هنگام، فرجام، دلاوران، نیرو هوایی، پیروزی، صفا، بهارستان، شکوفه، کیان شهر، مشیریه، شهر ری، نازی آباد، میدان خراسان، خاوران
شما عزیزان جهت هرگونه انتقاد و پیشنهاد می توانید از طریق شماره تماس زیر با ما در ارتباط باشید.

خوشحال میشویم پذیراگر صدای گرمتان باشیم.

۰۹۱۲۹۴۹۳۵۲۹
دیبا پشتیبان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اس پی یار با سالها تجربه در زمینه انواع خدمات تعمیرات لوازم خانگی و تعمیر خازن لباسشویی با عیب یابی سریع و تعمیر تخصصی همواره در کنار شما خواهد بود.
برای مشاوره رایگان و تعمیر لوازم خانگی با اس پی یار با شماره 91001912 تماس بگیرید.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.