خانه » تعمیر لباسشویی دوو
تعمیر لباسشویی دوو

تعمیر لباسشویی دوو

بازه قیمتی تعمیرات ماشین لباسشویی کندی:

300/000 – 3/000/000 تومان

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

هزینه تعمیر ماشین لباسشویی دوو

هزینه تعمیر لباسشویی دوو یکی از مهم ترین مسائلی است که ذهن بسیاری از افراد و کاربران را به خود مشغول کرده است. همچنین در نظر داشته باشید که قیمت تعمیرات به موارد مختلفی بستگی دارد. از مهمترین این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

با اینحال برخی از تعرفه های تعمیر لباسشویی دوو به شرح زیر است:

قطعه خراب شدههزینه تعمیرات لباسشویی دوو
تعمیر موتور ماشین لباسشویی Daewoo400/000 – 850/000
تعمیر برد الکترونیکی لباسشویی دوو380/000 – 1/000/000
تعمیر المنت گرمایی لباسشویی دوو250/000 – 680/000
تعمیر تایمر ماشین لباسشویی Daewoo400/000 – 630/000
تعمیر یا تعویض هیدروستات لباسشویی دوو350/000 – 580/000
تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی دوو420/000 – 600/000
تعمیر یا تعویض دیگ لباسشویی دوو500/000 – 1/400/000
تعمیر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی دوو450/000 – 750/000
تعویض لاستیک درب لباسشویی دوو550/000 – 800/000
تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی Daewoo350/000 – 750/000
تعمیر یا تعویض میکروسوئیچ لباسشویی دوو250/000 – 780/000
تعویض سه نظام لباسشویی دوو850/000 – 1/400/000
تعویض خرطومی ماشین لباسشویی100/000 – 230/000
تعویض فیوز لباسشویی دوو120/000 – 350/000
تعویض خازن لباسشویی Daewoo80/000 – 300/000

نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو در تهران

دریافت خدمات تعمیر لباسشویی دوو باکیفیت بالا یکی از مهمترین نیازهای مشتریان می باشد. ماشین لباسشویی های دوو از کیفیت ساخت بالایی برخوردارند، با این حال در برخی از مواقع یکسری خرابی ها را در دستگاه های یاد شده می توان مشاهده نمود.

نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اس پی یار بهترین خدمات را در این زمینه ارائه می دهد. اگر به دنبال عیب یابی و تعمیر مشکلات دستگاهتان هستید و میخواهید با قیمت مناسب همراه با گارانتی این خدمات انجام شود، پس بدون فوت وقت با اس پی یار تماس بگیرید.

کاربران گرامی مجموعه خدماتی-آموزشی اس پی یار، در صورت تمایل به تعمیر ماشین لباسشویی زانوسی خود میتوانید با کارشناسان مرکز تماس حاصل فرمایید.

تخفیف ویژه تعمیرات
با درخواست تعمیرکار در محل تا 40 درصد در هزینه ها صرفه جویی نمایید

شما می توانید جهت اطلاع از مراحل تعمیر ماشین لباسشویی دوو و اطلاع از اینکه چرا اس پی یار را برای این خدمت انتخاب کنید پادکست زیر را گوش کنید و یا ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

 

خدمات تعمیرگاه لباسشویی Daewoo

از جمله خدمات ویژه و منحصر به فرد مرکز اس پی یار در زمینه تعمیر لباسشویی دوو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن تعمیرکاران حرفه ای
 • استفاده از قطعات اورجینال و اصل در حین تعمیرات
 • ارائه خدمات در محل
 • ارائه خدمات فوری

در ادامه با ما همراه باشید تا با هریک از این خدمات بیشتر آشنا شوید.

1. مهارت تعمیرکار لباسشویی دوو 

کلیه تعمیرکاران و متخصصین مرکز اس پی یار با گذراندن دوره های پیشرفته تعمیر و عیب یابی و کسب نمره قابل قبول اقدام به عیب یابی دستگاه شما خواهند کرد. 

2. استفاده از قطعات اصل لباسشویی Daewoo

در صورتی که قطعه ای تعمیر نشود، از قطعات اصل و درجه 1 برای جهت تعویض استفاده میگردد. این قطعات با قیمت بسیار مناسب به کاربران ارائه خواهد شد.

3. ارائه گارانتی بعد خدمات تعمیر

تمام خدمات تعمیر و عیب یابی ماشین لباسشویی Daewoo با گارانتی 12 ماهه به مشتریان ارائه می‌شود. نکته ای که باید بدانید آن است که گارانتی فقط برای قطعه تعمیر شده فعال میگردد. 

4. تعمیر لباسشویی دوو در محل

نمایندگی ما سعی دارد تا خدمات مربوط به تعمیر لباسشویی دوو در خانه ارائه دهد. شما هم می توانید جهت دریافت خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی دوو، از همکاران ما بخواهید که به منزل تان اعزام شوند.

مراحل تعمیر لباسشویی دوو

مراحل تعمیر لباسشویی دوو

از مراحل انجام خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی دوو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تماس با بهترین نمایندگی دوو: شما در حین تماس با همکاران ما بهتر است که شماره موبایل خود را نیز درج کنید تا در صورت نیاز بتوانیم با شما در ارتباط باشیم.
 2. ثبت درخواست تعمیرات: کاربران می توانند با توجه به نوعی خرابی مربوط به دستگاه خود، اقدام به ثبت درخواست رفع خرابی لباسشویی دوو نمایند.
 3. اعزام تعمیرکاران به محل: کاربران می توانند با توجه به نوعی خرابی مربوط به دستگاه خود، اقدام به ثبت درخواست رفع خرابی لباسشویی دوو نمایند.
 4. عیب یابی لباسشویی دوو: در این قسمت اگر تعمیرکار تجربه بالا و دانش کافی نداشته باشد نمی تواند عیب دستگاه را به درستی درک کند چه برسد به رفع آن، پس حتما از تعمیرگاه های معتبر برای رفع نقص کمک بگیرید.
 5. تعویض و تعمیر قطعات معیوب: همکاران و تعمیرکاران ما با تکیه بر دانش و مهارت خود سعی در تعمیر و یا تعویض قطعات مربوط به ماشین لباسشویی دوو دارند.
 6. تست و تحویل دستگاه: در نهایت تکنسین مرکز اس پی یار لباسشویی را تست کرده و به کاربران تحویل خواهند داد.

در صورتی که قصد عیب یابی و تعمیر لباسشویی میدیا خود را دارید، میتوانید با مرکز اس پی یار تماس بگیرید.

در ادامه با اس پی یار همراه باشید تا به توضیح هریک از این موارد بپردازیم.

عیب یابی ماشین لباسشویی دوو

درخواست تعمیرکار
تعمیرکاران اس پی یار به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان هستند
خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو

اگر علاوه بر لباسشویی دوو، قصد عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت خود را دارید، هم اکنون با تکنسین های اس پی یار تماس گرفته و درخواست خود را ارسال فرمایید.

هزینه تعمیرات لباسشویی دوو
 1. ایراد مشاهده شده در دستگاه: ایراداتی که در هر ماشین لباسشویی به وجود می آید یکسان نیست.
 2. خرابی مربوط به قطعه: اگر قطعه ای که خراب شده جز قطعات اصلی و حساس باشد که نیاز به دانش و زمان زیادی دارد؛ هزینه ی بیشتری هم در بردارد.
 3. هزینه های ایاب و ذهاب: برای مشتریانی که سان تهران هستند و به دنبال تعمیر ماشین لباسشویی دوو در منزل هستند، هزینه ای بابت ایاب و ذهاب تعمیرکاران دریافت میشود. البته این مبلغ بسیار ناچیز بوده و به میزان مسافت محل زندگی شما بستگی دارد.
تعمیر قطعات لباسشویی دوو

از جمله قطعات ماشین لباسشویی دوو که در اس پی یار تعمیر میگردد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تعمیر یا تعویض تایمر
 • تعمیر برد الکترونیکی
 • تعمیر یا تعویض لاستیک درب
 • تعمیرات قطعات بلبرینگ، کاسه نمد و سه نظام
 • رفع عیب خرابی پمپ تخلیه
 • تعمیر قطعه هیدروستات
 • تعمیر فیلتر لباسشویی دوو

تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی دوو

آموزش عیب یابی و تعمیر لباسشویی دوو

در ادامه با اس پی یار همراه باشید تا با نحوه تعمیر و عیب یابی لباسشویی Daewoo آشنایی بیشتری پیدا کنید. دقت داشته باشید که انجام این کارها نیازمند تخصص و دانش فنی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی است.

مطالعه بیشتر: دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی دوو

نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو ضمن تعمیر و خرابی این مشکل، گارانتی یک ساله به مشتریان خود ارائه می دهد. شما میتوانید همین حالا با شماره های موجود تماس بگیرید.

سر و صدای غیر طبیعی و بالای ماشین لباسشویی دوو ممکن است دلایل بسیار متعددی را داشته باشد. از مهمترین این دلایل می توان به:

تراز نبودن ماشین لباسشویی دوو

همواره باید پایه های ماشین لباسشویی به کف محکم شده باشد. اگر ماشین لباسشویی روی یک کف ناهموار یا سطح کمی کج قرار گیرد، می تواند لرزش زیادی داشته باشد. ماشین را تا جایی که ممکن است نزدیک به زمین نگه دارید زیرا هر چه پایین تر باشد احتمال لرزش آن کمتر می شود.

خراب شدن بلبرینگ

اگر ماشین لباسشویی شما صدای غیرعادی می دهد، احتمال فرسوده شدن بلبرینگ وجود دارد. گاهی اوقات عدم روغن کاری نیز باعث سایش بلبرینگ ها می شود. صدای غیرمعمول یا چرخش ناهموار نشانه نیاز به تعویض بلبرینگ است. بلبرینگ های زنگ زده نیز میتوانند عامل این صدا باشند.

لباس ها در دستگاه به خوبی توزیع نشده اند

بارگیری ناهموار لباس ها در ماشین لباسشویی باعث می شود وان داخلی لباسشویی به طور ناهموار بچرخد و اغلب به وان بیرونی برخورد می کند و صداهای بلند و غیرعادی ایجاد می کند. این امر در ماشین های لباسشویی با درب بالا بیشتر دیده می شود.

ایراد در تسمه ماشین لباسشویی دوو

ماشین های لباسشویی توسط موتوری به حرکت در می آیند که با کمک تسمه ای کار می کند که موتور را به درام متصل می کند. اگر در طول چرخه چرخش صدای ثابتی شنیدید، زمان تعویض تسمه فرا رسیده است. تعویض را به تأخیر نیندازید زیرا ممکن است پس از فرسودگی تسمه به مرور زمان چرخش واشر متوقف شود. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است بوی سوختن لاستیک را حس کنید.

در چنین حالتی می توانید فرصت را از دست نداده و بلافاصله با متخصصان اس پی یار در ارتباط باشید و مشکل را بیان کنید.

علت لرزش یا تکان های شدید ماشین لباسشویی دوو در حین کار کردن بسیار متفاوت می باشد. از مهمترین دلایل مربوط به لرزش دستگاه می توان به:

 • عدم تراز بودن محل قرارگیری دستگاه
 • مشکل در پایه های ماشین لباسشویی
 • زیاد یا کم بودن مقدار لباس
 • خرابی مربوط به کمک های دیگ و غیره اشاره نمود.

همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره ی علت لرزش ماشین لباسشویی مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

از مهمترین علل این خرابی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرابی پمپ ماشین لباسشویی

نشت آب از زیر ماشین لباسشویی شما می تواند در نتیجه آسیب به پمپ آب باشد. برخی از ماشین ها ممکن است دو پمپ متفاوت داشته باشند، یکی که فقط آب را پمپ می کند و دیگری که تخلیه می کند.

ایراد در لوله تخلیه

یکی دیگر از منابع احتمالی نشت آب می تواند ترک خوردگی یا شل شدن لوله تخلیه باشد. این لوله نزدیک پمپ آب قرار می گیرد و آب کثیف را از وان خارج می کند.

مشکل لاستیک درب

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر بگیرید این است که لاستیک درب یا واشر لباسشویی ممکن است معیوب باشد.

این خرابی ممکن است دلایل متعددی را به دنبال داشته باشد. در چنین حالتی بایستی قسمت:

 • جاپودری
 • لوله های متصل به قسمت جاپودری
 • میزان فشار آب و غیره را با دقت مورد بررسی قرار داد.

 خرابی مذکور سبب می شود که دستگاه به شکل کامل نتواند از مایع یا پودر لباسشویی در حین شستشو استفاده کند. اگر ایراد از هیچ یک نبود یا تخصص کافی برای رفع آن نداشتید با تعمیرکاران ما تماس بگیرید.

مرطوب ماندن لباس ها در لباسشویی دوو ممکن است به دلیل علت های مختلفی باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنم:

1. بار زیاد: ممکن است که برای شستن لباس های زیادی در یک دوره، بار زیادی را بر روی ماشین لباسشویی قرار دهید. این می‌تواند باعث شود که ماشین لباسشویی نتواند به طور کامل آب را از لباس ها حذف کند.

2. عدم تنظیم درست برنامه: تنظیمات اشتباه بر روی ماشین لباسشویی، مانند انتخاب برنامه شستشوی نامناسب، می‌تواند باعث مرطوب ماندن لباس ها شود.

3. لباس های سنگین: لباس های سنگین مانند پتو، حوله بعضی اوقات نیاز به چرخش بیشتری دارند تا به طور کامل خشک شوند.

4. خرابی دستگاه: خرابی در ماشین لباسشویی، می‌تواند باعث عدم تخلیه آب به طور کامل و به همین دلیل مرطوب ماندن لباس ها شود.

5. لوله خروجی بسته شده: اگر لوله خروجی از ماشین لباسشویی بسته شده یا شل شده باشد، ممکن است آب نتواند به طور کامل خروجی یابد و باعث مرطوب ماندن لباس ها شود.

به طور کلی، برای جلوگیری از مرطوب ماندن لباس ها در لباسشویی دوو، بهتر است تنظیمات درست برای شستشوی لباس ها را اعمال کنید، لباس های سنگین را به صورت جداگانه شستشو دهید، ماشین لباسشویی را با کارایی بالا انتخاب کنید، و همچنین در صورت وجود خرابی در دستگاه، به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید

در صورتی که ماشین لباسشویی دوو در حین خشک کردن سر و صدا ایجاد کند، دلایل مختلفی می‌تواند وجود داشته باشد که عبارتند از:

1- ایجاد اصطکاک بین قطعات داخلی ماشین: در حین خشک کردن لباس‌ها، ممکن است اصطکاک بین قطعات داخلی ماشین لباسشویی دوو ایجاد شود که باعث صدای بلند و ناخوشایندی می‌شود.

2- وجود بار بیش از حد: وجود بار بیش از حد در ماشین لباسشویی دوو می‌تواند باعث ایجاد صدا و نوسانات شدید در داخل ماشین شود.

3- خرابی در پمپ: خرابی در پمپ ماشین لباسشویی دوو می‌تواند باعث ایجاد ارتعاش و صدای بلند باشد.

4- خرابی در موتور: خرابی در موتور ماشین لباسشویی دوو می‌تواند باعث ایجاد صدا و نوسانات شدید در داخل ماشین شود.

مهمترین دلایل خرابی مذکور عبارتند از:

بار نامتعادل

یکی از دلایلی که ماشین لباسشویی نمی چرخد یا متوقف می شود، نامتعادل بودن بار لباسشویی است. توزیع نامناسب لباس‌ها در داخل درام می‌تواند به ماشین لباسشویی شما آسیب برساند. بسیاری از برندهای ماشین لباسشویی به طور خودکار بار را بررسی می کنند و در صورت توزیع نابرابر در داخل درام، چرخش را متوقف می کنند تا از آسیب دیدن آن جلوگیری شود.

استفاده بیش از اندازه مواد شوینده

اگر ماشین لباسشویی شما نمی چرخد و متوجه شدید که درب آن پر از کف است، ممکن است مشکل این باشد که ماشین شما به مواد شوینده بدون کف نیاز دارد. برای بررسی اینکه آیا این مورد است، سعی کنید از مواد شوینده بدون کف استفاده کنید.

ماشین لباسشویی تراز نیست

یکی دیگر از دلایل عدم چرخش صحیح ماشین لباسشویی، تراز نبودن ماشین لباسشویی است. با استفاده از تراز حباب دار می توانید این موارد را بررسی کنید. پایه های زیرین ماشین لباسشویی دوو را برای رفع مشکل تنظیم کنید. پایه های جلویی اکثر ماشین های لباسشویی را می توان با پیچ یا بازکردن پایه ها برای تراز کردن تنظیم کرد. می توانید با یک تراز حباب دار تست کنید تا ببینید چه زمانی پایه ها به درستی تنظیم شده اند.

بسته شدن نامناسب درب

هنگامی که درب لباسشویی درب بالا را می بندید، یک ضربه در پایین درب به سوئیچ وارد میکند. این به عنوان یک اقدام ایمنی برای تشخیص بسته شدن درب عمل می کند. اگر برآمدگی ناهموار باشد، سوئیچ ممکن است آنطور که در نظر گرفته شده عمل نکند. این می تواند به این معنی باشد که ماشین لباسشویی در اواسط چرخه چرخش را متوقف می کند زیرا به اشتباه تشخیص می دهد که در بسته نیست.

قطع شدن منبع تغذیه

اگر سیم برق شما در جایی است که دستگاه می تواند در طول چرخه به آن برخورد کند، ممکن است قطع شدن منبع تغذیه باعث نچرخیدن دستگاه شما شود. این امر به خصوص اگر ماشین لباسشویی شما سیم کشی شده باشد محتمل است.

ایراد در شیلنگ تخلیه لباسشویی دوو

گرفتگی شلنگ تخلیه یکی از رایج ترین دلایل چرخش ماشین لباسشویی است. انسداد در لوله خروجی که از جریان مداوم آب به داخل و خارج دستگاه جلوگیری می کند، می تواند از ورود آب جلوگیری کند که چرخه چرخش را متوقف می کند. گرفتگی می تواند به دلیل تجمع پرز یا اشیاء کوچک مانند سکه یا کش مو ایجاد شود. اگر شلنگ تخلیه شما مسدود شده باشد، متوجه خواهید شد که دستگاه شما کندتر تخلیه می شود یا به طور کامل تخلیه نمی شود. برای از بین بردن این مشکل، شلنگ تخلیه را بردارید و آن را برای انسداد بررسی کنی.

برس های موتور فرسوده

برس های موتور در لباسشویی شما درام را به موتور متصل می کند. برس ها می توانند به مرور زمان فرسوده شوند و از چرخیدن درام جلوگیری کنند و لباس های شما را به طور موثر تمیز نکنند، حتی اگر دستگاه به طور معمول بارگیری و تخلیه شود.

دلایل ممکن برای درب لباسشویی دوو که باز نمی‌شود عبارتند از:

چرا در لباسشویی باز نمی شود؟

 قفل شده بودن: ممکن است که درب قفل شده باشد و برای باز کردن آن، باید کلید مربوطه را فشار دهید.

 مشکل در مکانیسم باز کردن: درب لباسشویی دارای یک مکانیسم باز کردن است که ممکن است به دلیل خرابی یا عدم کارکرد صحیح، باز نشود. در این صورت، باید از تعمیرکار مجربی که با دستگاه‌های الکترونیکی آشنایی دارد، کمک بگیرید.

 مشکل در برقراری ارتباط با دستگاه: ممکن است دستگاه شما با مشکلی مواجه شده باشد که باعث نتوانید درب را باز کنید. در این صورت، نیاز است تا به تولید کننده دوو یا خدمات پس از فروش آن تماس بگیرید.

با توجه به اینکه دلایل مختلفی برای این مشکل وجود دارد، بهتر است ابتدا دستورالعمل های استفاده از دستگاه را مطالعه کرده و در صورت عدم موفقیت، با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

زمانی که درب ماشین لباسشویی دوو تان باز نشود، می توانید دلایل دیگر خرابی را در موارد زیر جستجو کنید:

 • میکروسوئیچ
 • لولای درب
 • عدم تخلیه کامل ماشین
 • خرابی برد الکترونیکی
 • شکستگی مربوط به دستگیره دستگاه
 • خرابی قفل حرارتی دستگاه
 • گرم شدن بیش از حد دستگاه
 • فعال بودن قفل کودک و غیره مورد بررسی قرار
 • دهید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

ماشین لباسشویی Daewoo ممکن است به دلایل مختلفی بوی بد دهد، این دلایل عبارتند از:

1- باقی‌مانده آب: ممکن است در داخل ماشین لباسشویی باقی‌مانده آب به دلیل عدم خشک شدن کامل در زمان استفاده قبلی، باعث بوی نامطبوع شود.

2- رسوبات: در صورتی که ماشین لباسشویی به دلیل عدم استفاده یا استفاده نامناسب، رسوباتی مانند پرز، مو، گرد و خاک داخل آن به جا مانده باشد، این رسوبات ممکن است باعث بوی نامطبوع شوند.

3- محلول شوینده: استفاده از محلول‌های شوینده نامناسب مانند محصولات با کیفیت پایین یا استفاده از مقدار زیادی از آن‌ها می‌تواند باعث بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی شود.

4- خرابی پمپ: خرابی پمپ ماشین لباسشویی می‌تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع و حتی بوی سوختگی شود.

برای رفع بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی Daewoo، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1- استفاده از محلول‌های شوینده با کیفیت و مطابق با نوع لباس‌های خود.

2- شستشوی ماشین لباسشویی با مواد ضدعفونی کننده.

3- پاک کردن درب و لوله خروجی با یک محلول شستشوی عمیق.

4- استفاده از محلول‌های خاصی که برای پاک کردن رسوبات درون ماشین لباسشویی تولید شده‌اند.

در صورتی که این روش‌ها نتیجه مطلوب را نداشتند، بهتر است به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید تا با توجه به شرایط ماشین لباسشویی و نوع مشکل، راهکار مناسبی را پیشنهاد دهد.

شما می توانید جهت رفع آن، دستگاه تان را مورد نظافت قرار داده یا مقاله علت بوی بد ماشین لباسشویی مطالعه نمایید

1- استفاده از مقدار زیادی از مواد شوینده: استفاده از مقدار زیادی از مواد شوینده می‌تواند باعث ایجاد کف زیاد در لباسشویی دوو شود. این مواد شوینده می‌توانند بر روی دیواره‌ها و رطوبت موجود در داخل ماشین تجمع کنند و کف زیادی ایجاد کنند.

2- استفاده از مواد شوینده نامناسب: استفاده از مواد شوینده نامناسب که شامل مواد شوینده با کیفیت پایین، آب سخت و آلوده و یا شوینده‌های شیمیایی نامناسب است، می‌تواند باعث ایجاد کف زیاد در لباسشویی دوو شود.

3- عدم شستشوی منظم: عدم شستشوی منظم و به موقع داخل ماشین لباسشویی دوو، باعث تجمع آلودگی و گرد و غبار در داخل آن می‌شود که ممکن است باعث ایجاد کف زیاد شود.

4- خرابی در مکانیسم دستگاه: خرابی در مکانیسم دستگاه مانند پمپ یا شلنگ‌های آب، می‌تواند باعث ایجاد کف زیاد در داخل ماشین لباسشویی دوو شود.

دلایلی که ممکن است باعث عدم تخلیه آب توسط ماشین لباسشویی دوو شوند، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1. لوله خروجی بسته شده: اگر لوله خروجی از ماشین لباسشویی بسته شده یا شل شده باشد، ممکن است آب نتواند به طور کامل خروجی یابد و باعث عدم تخلیه آب شود. در این صورت، باید لوله خروجی را بررسی و اطمینان حاصل کرد که آزاد است.

2. خرابی پمپ: پمپ ماشین لباسشویی دوو مسئول تخلیه آب ورودی از دستگاه است. اگر پمپ خراب شده باشد، ممکن است آب نتواند به طور کامل از دستگاه خارج شود. در این صورت، باید به تعمیرکار مراجعه کرد و پمپ را تعمیر یا تعویض کرد.

3. فیلتر کثیف: فیلتر ماشین لباسشویی دوو مسئول جذب ذرات کوچک و پاکسازی آب است. اگر فیلتر کثیف شود، ممکن است گرد و غبار و ذرات دیگری که در آب وجود دارند، مسدود کننده خروجی آب شوند. در این صورت، باید فیلتر را پاک کرده و دوباره تلاش کرد.

4. خرابی الکترونیکی: خرابی در کنترل الکترونیکی ماشین لباسشویی دوو می‌تواند باعث عدم تخلیه آب شود. در این صورت، باید به تعمیرکار مجرب مراجعه کرده و دستگاه را برای تعمیر و تعویض قطعات مورد نیاز به او بسپارید.

به طور کلی، برای جلوگیری از اینکه ماشین لباسشویی دوو به درستی آب را تخلیه نکند، باید مرتباً لوله خروجی و فیلتر را بررسی و پاک کرده و در صورت خرابی قطعات، به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. همچنین، از استفاده صحیح و مناسب از دستگاه برای جلوگیری از خرابی های زودرس آن اطمینان حاصل کنید.

دلایلی که ممکن است باعث عدم تخلیه آب کثیف توسط ماشین لباسشویی Daewoo شوند، می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

1. لوله خروجی بسته شده: اگر لوله خروجی از ماشین لباسشویی Daewoo بسته شده یا شل شده باشد، ممکن است آب کثیف نتواند به طور کامل خروجی یابد و باعث عدم تخلیه آن شود. در این صورت، باید لوله خروجی را بررسی و اطمینان حاصل کرد که آزاد است.

2. خرابی پمپ: پمپ ماشین لباسشویی Daewoo مسئول تخلیه آب کثیف از دستگاه است. اگر پمپ خراب شده باشد، ممکن است آب کثیف نتواند به طور کامل از دستگاه خارج شود. در این صورت، باید به تعمیرکار مراجعه کرد و پمپ را تعمیر یا تعویض کرد.

3. فیلتر کثیف: فیلتر ماشین لباسشویی Daewoo مسئول جذب ذرات کوچک و پاکسازی آب است. اگر فیلتر کثیف شود، ممکن است گرد و غبار و ذرات دیگری که در آب وجود دارند، مسدود کننده خروجی آب شوند. در این صورت، باید فیلتر را پاک کرده و دوباره تلاش کرد.

4. خرابی الکترونیکی: خرابی در کنترل الکترونیکی ماشین لباسشویی Daewoo می‌تواند باعث عدم تخلیه آب کثیف شود. در این صورت، باید به تعمیرکار مجرب مراجعه کرده و دستگاه را برای تعمیر و تعویض قطعات مورد نیاز به او بسپارید.

به طور کلی، برای جلوگیری از اینکه ماشین لباسشویی Daewoo به درستی آب کثیف را تخلیه نکند، باید مرتباً لوله خروجی و فیلتر را بررسی و پاک کرده و در صورت خرابی قطعات، به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید. همچنین، از استفاده صحیح و مناسب از دستگاه برای جلوگیری از خرابی های زودرس آن اطمینان حاصل کنید.

توجه نمایید که عدم کار کردن ماشین لباسشویی دوو در دور تند می تواند دلایل متعددی را داشته باشد. از مهمترین این دلایل می توان به:

 • عدم توجه به گنجایش دستگاه
 • وجود نوسانات برق
 • خرابی مربوط به پمپ تخلیه
 • تنظیم نبودن برنامه ی شستشو
 • خرابی مربوط به موتور
 • خرابی برد دستگاه
 • مسدود بودن شلنگ تخلیه آب و غیره اشاره کرد.

آیا میتوان با ماشین لباسشویی دوو پتو شست؟

در صورتی که قصد دارید تا با لباسشویی دوو پتو بشویید ابتدا بهتر است ویدیو آموزشی زیر را مشاهده فرمایید:

ارور های ماشین لباسشویی دوو 

ارور یا خطا در ماشین لباسشویی دوو نشان دهنده بروز مشکل در بخشی از دستگاه است. کدهای خطا در واقع نوعی راهنما برای کاربران به شمار میروند تا در سریع ترین زمان و مستقیما قطعه خراب شده را تعمیر کنند.

برای آشنایی با برخی از ارورهای رایج در این دستگاه میتوانید فایل صوتی زیر را گوش دهید و در صورت نیاز به راهنمایی کامل در این زمینه به مقاله ارورهای ماشین لباسشویی دوو مراجعه کنید.

نکات مهم در جلوگیری از خرابی لباسشویی دوو

رعایت نکات در طرز نگهداری لباسشویی دوو

مهمترین نکات مورد توجه در جلوگیری از خرابی لباسشویی دوو عبارتند از:

 • توصیه می شود که جهت نصب ماشین لباسشویی دوو خود از افراد کاربلد و نمایندگی ها کمک بخواهید.
 • حتما از تراز بودن محل قرارگیری دستگاه اطمینان حاصل نمایید.
 • دفترچه راهنمای مربوط به دستگاه را با دقت مطالعه نموده و به شکل صحیح از دستگاه خود استفاده نمایید.
 • از قرار دادن اجسام سنگین بر روی ماشین لباسشویی دوو خود به شدت خودداری نمایید.
 • با برنامه ی شستشوی آن آشنا بوده و براساس آن لباس های خود را مورد شستشو قرار دهید.

برای اطلاعات بیشتر درباره ی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

سرویس ماشین لباسشویی دوو چگونه می تواند از خرابی دستگاه جلوگیری کند؟

اگر شما هم نگرانی های زیادی را در خصوص تعمیر لباسشویی دوو دارید، می توانید به شکل مرتب سرویس های دوره ای دستگاه مذکور را انجام دهید. در نظر داشته باشید که همکاران ما در حین انجام سرویس های دوره ای، خرابی ها و ایرادات جزئی دستگاه تان را برطرف می کنند. شما هم برای استفاده بهینه و بهبود عملکرد آن می توانیداین فرصت طلایی را از دست ندهید و هم اکنون با متخصصان سرویس کار ما در ارتباط باشید.

در سرویس لباسشویی دوو چه چیزی بررسی میشود؟

شما با انجام سرویس های دوره ای، دیگر نیازی به دریافت خدمات تعمیر نخواهید داشت. می توانید جهت سرویس ماشین لباسشویی دوو، با سرویسکاران حرفه ای ما در ارتباط باشید. در حین سرویس ماشین لباسشویی دوو موارد زیر بررسی میشود.

 • سرویسکاران ما حتما اتصالات آب سرد و گرم مربوط به دستگاه را مورد بررسی قرار می دهند.
 • تعمیرکاران از تراز بودن محل قرارگیری اطمینان لازم را به دست می آورند.
 • سرویس کار ما حتما اتصالات برقی و سالم بودن درب ماشین لباسشویی دوو را مورد بررسی قرار می دهند.

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

10 دیدگاه دربارهٔ «تعمیر لباسشویی دوو»

 1. مینا محمدی

  سلام خسته نباشید. آب از ماشین لباسشویی دوو تخلیه نمی شود. برای تعمیر باید چه کاری انجام بدیم؟ ممنون

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر عزیز. در صورتی که با این ایراد در دستگاه خود روبرو شدید، می توانید از ترفندهای زیر برای تعمیر ماشین لباسشویی دوو در خانه استفاده کنید: 1.ممکن است شیلنگ خروجی یخ زده و یا مسدود شده باشد. 2.خم شدن شیلنگ نیز می توان از جمله عوامل این مشکل باشد. 3.تمام قسمت های خروجی آب باید کنترل شود. 4.در نهایت خرابی پمپ تخلیه نیز می تواند باعث بروز این مشکل باشد.
   برای راهنمایی بیشتر با تعمیرکاران حرفه ای لباسشویی ما در ارتباط باشید.

 2. سلام. چرا ماشین لباسشویی دوو روشن می شه اما شروع به کار نمیکنه؟ چه راه حلی پیشنهاد میدید؟

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر عزیز. در چنین مواقعی بهتر است به نکات زیر دقت کنید:
   1. ممکن است درب لباسشویی به خوبی بسته نشده باشد.
   2. خرابی میکروسوئیچ های درب را نیز باید کنترل کنید.
   3. هم چنین زیاد بودن لباس داخل لگن و یا عدم وجود لباس نیز می تواند دلیل بروز این مشکل در دستگاه شما باشد.
   4. خرابی ولوم تعیین برنامه شستشو را نیز باید کنترل کرد.
   در هر حالت برای رفع مشکل از تعمیرکار لباسشویی استفاده کنید.

 3. سلام. خسته نباشید. موقع شستشو از جای پودر لباسشویی دوو کف زیادی خارج می شود. برای عیب یابی و تعمیر چه باید کرد؟

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر عزیز. این مشکل معمولاً به دلیل استفاده بسیار زیاد از پودر و مواد شوینده ایجاد میشود. دقت کنید که استفاده زیاد از پودر لباسشویی دلیلی بر تمیز شستن لباس ها نیست و باید به اندازه کافی از آن استفاده کرد. برای راهنمایی بیشتر با شماره نمایندگی نزدیک به منطقه تان که در سایت قرار دارد، تماس بگیرید.

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر عزیز. در صورتی که دیگ لباسشویی شما شروع به چرخش نمی کند، این موارد را بررسی کنید: 1. جمع شدن لباس ها در یک طرف لگن و عدم توازن آن 2.قرار گرفتن لباسشویی در یک سطح ناهموار و تراز نبودن آن 3.خرابی شفت و بلبرینگ ها 4.زیاد بودن حجم لباس ها
   برای راهنمایی بیشتر با شماره نمایندگی تعمیرات لباسشویی دوو در اس پی یار ۰۲۱۹۱۰۰۱۹۱۲ تماس بگیرید.

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر عزیز. اگر قطعاتی همچون تاخو موتور و خازن دچار ایراد و اختلال باشند عملکرد خشک کن نیز دچار مشکل میشود، برای بر طرف کردن این مشکل لازم است که این قطعات توسط تعمیرکار متخصص بررسی و تعویض شوند. اختلال در موتور ماشین لباسشویی از دیگر دلایل اختلال در عملکرد خشک کن لباسشویی است. برای راهنمایی بیشتر با تعمیرکار لباسشویی دوو در اس پی یار ۰۲۱۹۱۰۰۱۹۱۲ تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
ثبت درخواست
پرسش و پاسخ