خانه » دفترچه راهنمای جامع لباسشویی زانوسی
دفترچه راهنمای لباسشویی زانوسی

دفترچه راهنمای جامع لباسشویی زانوسی

دفترچه راهنمای لباسشویی زانوسی یک مستند فنی است که شامل توضیحات و راهنمایی های جامع و کامل درباره عملکرد، نگهداری لباسشویی زانوسی است. این دفترچه راهنما با توجه به نوع و مدل دستگاه اطلاعات دقیقی دارد و به کاربران این امکان را می دهد تا طریقه استفاده و نگهداری صحیح دستگاه را بیشتر به دست آورند. با خواندن این دفترچه راهنما، کاربران می توانند از عمر مفید و کیفیت عملکرد بهتر دستگاه لباسشویی خود لذت ببرید.

جهت دریافت مشاوره (رایگان) با مجموعه (اس پی یار) با شماره 02191001912 تماس حاصل فرمایید.

همراهان گرامی سایت اس پی یار، در صورتی که ایرادی در دستگاه خود مشاهده کرده اید، بهتر است مقاله راهنمای تعمیرات ماشین لباسشویی زانوسی را مطالعه فرمایید

راهنمای نصب و راه اندازی لباسشویی زانوسی

برای نصب بهتر لباسشویی زانوسی بهتر است که مراحل زیر را طی کنید:

قبل از کار با ماشین لباسشویی، 4 پیچ و مهره ترانزیت و جداکننده لاستیکی را از پشت ماشین لباسشویی زانوسی جدا کنید. اگر پیچ ها جدا نشوند، ممکن است باعث لرزش شدید، صدا و اختلال در عملکرد دستگاه شوند و گارانتی را باطل کنند.

 • پیچ های ترانزیت را با چرخاندن آنها در خلاف جهت عقربه های ساعت با یک آچار مناسب باز کنید.
 • پیچ های ترانزیت را با یک کشش مستقیم بردارید.
 • دستگاه خود را به منبع تغذیه وصل کنید.
 • منبع آب را روشن کنید.
 • درب دستگاه را باز کنید.
 • لباس های شسته شده را به طور یکنواخت در ماشین پخش کنید.
 • به آرامی درب را فشار دهید تا بسته شود.
 •  از جداول برنامه برای انتخاب مناسب ترین برنامه برای لباس های خود استفاده کنید.
 • لباسشویی زانوسی شما دارای یک سیستم تشخیص نیمه بار است. اگر کمتر از نصف حداکثر بار لباس ها را در ماشین خود قرار دهید، به طور خودکار عملکرد نیمه بار را تنظیم می کند.

نکته: دستگاه خود را روی سطحی (مانند فرش) که از تهویه در پایه جلوگیری می کند، نصب نکنید.

نکته: برای اطمینان از عملکرد بی صدا و بدون لرزش دستگاه خود، آن را روی یک سطح محکم نصب کنید.

توجه: پیچ و مهره های حمل و نقل را قبل از استفاده از دستگاه برای اولین بار بردارید. ایراداتی که به دلیل کارکرد دستگاه با پیچ های حمل و نقل تعبیه شده رخ می دهد، ممکن است خارج از محدوده گارانتی باشد.

تراز کردن لباسشویی زانوسی

می توانید دستگاه خود را با استفاده از پایه های قابل تنظیم تراز کنید:

 • قفل پلاستیکی را شل کنید.
 • برای افزایش ارتفاع دستگاه، پایه‌ها را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. برای کاهش ارتفاع دستگاه، پایه ها را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
 • هنگامی که دستگاه تراز شد، قفل را با چرخاندن آنها در جهت عقربه های ساعت ببندید.
 • هرگز مقوا، چوب یا سایر مواد مشابه را برای تراز کردن آن زیر دستگاه قرار ندهید.
 • هنگام تمیز کردن زمینی که دستگاه روی آن قرار دارد، مراقب باشید که سطح دستگاه به هم نخورد.

معرفی دکمه های لباسشویی زانوسی

با اطلاع از دکمه های لباسشویی زانوسی به شما کمک می کند که بهره بیشتری از این دستگاه ببرید پس همراه با اس پی یار باشید:

معرفی پنل لباسشویی زانوسی

دکمه کاربرد 
Option می توانید تنظیمات لباسشویی را بر روی شستشوی روزان قرار دهید.
Prewashبرای یک شستشوی اولیه لباس های خیلی کثیف به کار گرفته می شود
Half Loadماکزیمم حجم بار رد آن نصف می شود که حداکثر 3 کیلوگرم است.
Start/Pauseخاموش و روشن شدن لباسشویی
Delay امکان ایجاد تاخیر در شروع برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی زانوسی
Spin تعیین کننده سرعت چرخش دیگ در لباسشویی خواهد بود.

کاربران عزیز مجموعه اس پی یار، بسیاری از ایرادات لباسشویی زانوسی ممکن است با یک ارور یا خطا که به صورت حروفی در نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود، خود را نشان میدهند. برای آگاهی از ارور های این دستگاه میتوانید مطلب “ارورهای لباسشویی زانوسی” را بخوانید.

اتصال شلنگ ورودی آب لباسشویی زانوسی

ممکن است دستگاه شما یک اتصال ورودی آب داشته باشد (سرد) یا اتصال دوبل ورودی آب (سرد و گرم) بسته به مشخصات لباسشویی متفاوت است. شیلنگ درپوش سفید باید به ورودی آب سرد و شلنگ درپوش قرمز به ورودی آب گرم وصل شود (در صورت وجود). برای جلوگیری از نشت آب در محل اتصالات، 1 یا 2 مهره (بسته به مشخصات دستگاه شما) در بسته بندی با شلنگ وجود دارد این مهره‌ها را به انتهای شیلنگ ورودی آب که به منبع آب متصل می‌شود، بچسبانید.

 1. شیلنگ های ورودی آب جدید را به یک شیر رزوه ای ¾ ˝ وصل کنید.
 2. انتهای درپوش سفید شلنگ ورودی آب را به شیر سفید ورودی آب در سمت عقب دستگاه و انتهای درپوش قرمز شلنگ را به شیر ورودی آب قرمز (در صورت وجود) وصل کنید.
 3. جریان آب با فشار 0.1-1 Mpa به دستگاه شما اجازه می دهد تا با راندمان بهینه کار کند (فشار 0.1 Mpa به این معنی است که بیش از 8 لیتر آب در دقیقه از یک شیر کاملاً باز جریان می یابد).
 4. هنگامی که تمام اتصالات را انجام دادید، منبع آب را با دقت روشن کنید و نشت را بررسی کنید. مطمئن شوید که شیلنگ های ورودی آب جدید خمیده، شکسته، له نشده یا تغییر اندازه ندارند. اگر دستگاه شما دارای اتصال ورودی آب گرم است، دمای منبع آب گرم نباید بیشتر از 70 درجه سانتیگراد باشد.

اتصال تخلیه آب در لباسشویی زانوسی

شلنگ تخلیه آب را با استفاده از تجهیزات اضافی به یک لوله ایستاده یا به زانو خروجی یک سینک خانگی وصل کنید.

 • هرگز سعی نکنید شلنگ تخلیه آب را باز کنید.
 • شلنگ تخلیه آب از دستگاه خود را در ظرف، سطل یا وان حمام قرار ندهید.
 • مطمئن شوید که شلنگ تخلیه آب خمیده، له نشده یا کشیده نشده باشد.
 • شیلنگ تخلیه آب باید حداکثر در ارتفاع 100 سانتی متری از سطح زمین نصب شود.

معرفی کشوی مواد شوینده در ماشین لباسشویی زانوسی

کشوی مواد شوینده در ماشین های لباسشویی ها از قسمت های مختلف استفاده شده است:

جا پودری لباسشویی زانوسی

 • موقعیت A (مواد شوینده پودری) برای شستشو اولیه است.
 • موقعیت B برای شستشو اصلی است.
 • موقعیت C  برای استفاده از مایع لباسشویی  است.

توجه: هنگامی که از شوینده مایع استفاده می کنید، از مواد شوینده مایع ژلاتینی یا غلیظ استفاده نکنید و بیش از 120 میلی لیتر مایع نریزید.

نحوه قرار دادن لباس ها در لباسشویی زانوسی

 

نحوه شستن لباس در لباسشویی

حتما دستورالعمل های ارائه شده در برچسب های مراقبت روی لباس را دنبال کنید. لباس های خود را بر اساس نوع (پنبه، مصنوعی، حساس، پشمی و غیره)، دمای شستشو (سرد، 30 درجه، 40 درجه،) جدا کنید. درجه کثیفی (کمی لکه، لکه دار، بسیار لکه دار) همچنین هرگز لباس های رنگی و سفید را با هم نشویید. منسوجات تیره ممکن است حاوی رنگ اضافی باشند و باید چندین بار جداگانه شسته شوند.  اطمینان حاصل کنید که هیچ مواد فلزی روی لباس های شسته شده یا در جیب شما وجود ندارد. اگر چنین است، آنها را حذف کنید. هنگامی که یک برنامه را انتخاب می کنید، حداکثر دمای آن برنامه به طور خودکار انتخاب می شود. برای تنظیم دما، دکمه تنظیم دمای آب را فشار دهید تا به حالت دلخواه برسد.

تعویض فیلترهای ورودی آب لباسشویی زانوسی

فیلترهای ورودی آب از ورود کثیفی و مواد خارجی به دستگاه شما جلوگیری می کند. توصیه می کنیم زمانی که دستگاه شما قادر به دریافت آب کافی نیست، اگرچه منبع آب شما روشن و شیر آب باز است، این فیلترها تمیز شوند. توصیه می کنیم فیلترهای ورودی آب خود را هر 2 ماه یکبار تمیز کنید. در ادامه به تعویض فیلترهای ورودی آب می پردازیم:

 1. شلنگ ورودی آب را از ماشین لباسشویی باز کنید، برای برداشتن فیلتر ورودی آب از شیر ورودی آب، از یک انبر بلند استفاده کنید تا میله پلاستیکی فیلتر را به آرامی بکشید.
 2. دومین فیلتر ورودی آب در انتهای شیر شلنگ ورودی آب قرار دارد. برای برداشتن دومین فیلتر ورودی آب، از یک انبر دماغه بلند استفاده کنید تا نوار پلاستیکی فیلتر را به آرامی بکشید.
 3. فیلتر را با یک برس نرم کاملاً تمیز کنید و با آب صابون بشویید  و فیلتر را با فشار دادن به آرامی در جای خود دوباره وارد کنید.

تمیز کردن فیلتر پمپ لباسشویی زانوسی

سیستم فیلتر پمپ در ماشین لباسشویی زانوسی  با جلوگیری از ورود پرز به داخل واشر، عمر پمپ را افزایش می دهد. توصیه می کنیم فیلتر پمپ را هر دو ماه یکبار تمیز کنید( فیلتر پمپ در پشت درپوش در گوشه پایین سمت راست جلو قرار دارد)

 • قبل از باز کردن درب فیلتر، یک کاسه را زیر پوشش فیلتر قرار دهید تا آب باقیمانده در دستگاه جمع شود.
 • فیلتر را با چرخاندن آن در خلاف جهت عقربه های ساعت شل کنید و سپس با کشیدن آن را بردارید. صبر کنید تا آب تخلیه شود.

استاپر فلاش در لباسشویی زانوسی

درپوش شستشو کشوی مواد شوینده را بردارید و درپوش شستشو را جدا کنید. کاملاً تمیز کنید تا باقیمانده نرم کننده کاملاً از بین برود. درپوش فلاش را پس از تمیز کردن مجدداً نصب کنید و بررسی کنید که به درستی در جای خود قرار گرفته باشد.  بدنه از یک ماده تمیز کننده ملایم و غیر ساینده یا آب و صابون برای تمیز کردن پوشش خارجی استفاده کنید ( با یک پارچه نرم خشک کنید)

اشیاء فلزی مانند سوزن، گیره کاغذ، سکه و غیره را در دستگاه خود رها نکنید. این اجسام منجر به ایجاد لکه های زنگ زدگی در ماشین لباس شویی زنوسی می شوند. برای تمیز کردن چنین لکه های زنگ زدگی، از یک ماده تمیز کننده بدون کلر استفاده کنید و دستورالعمل های سازنده ماده تمیز کننده را دنبال کنید. هرگز از پشم سیم یا اجسام سخت مشابه برای تمیز کردن لکه های زنگ استفاده نکنید.

جمع بندی دفترچه راهنمای لباسشویی زانوسی

به طور کلی لباسشویی زانوسی دستگاهی کاربردی با کیفیت و قابل اطمینان برای شستشوی لباس ها است. همچنین دفتر راهنمای  آن نیز به کاربران کمک می کند تا بهترین نحو از آن استفاده کنند و برای افزایش دوام و عمر مفید آن به نگهداری و تعمیرات مناسب آن اقدام کنند.

منابع بیشتر:

https://www.zanussi.com.hk/globalassets/5-support/manuals/zh-hk/zfv1038-_zfv1238-en-um.pdf

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
ثبت درخواست
پرسش و پاسخ