تعمیرات یخچال وبلاگ

راهکار برای کاهش هزینه تعمیرات یخچال

یکی از نکات مهمی که در استفاده ازیخچال ها مهم است، نگهداری و مراقبت از آنهاست. به شکلی نیاز به تعمیریخچال را کاهش دهد و شما با خیال راحت، سال‌ها از آنها بهر ببرید.

لوله‌های یخچال را گردگیری کنید 

قرار گرفتن گرد و خاک بر روی لوله‌های پشت یخچال باعث می‌شود تا خارج شدن هوای گرم از طریق آنها سخت شود. به همین دلیل کمپرسور یخچال مجبور است با قدرت بیشتری کار کند تا یخچال را خنک نگه دارد. به بیان ساده‌تر عمر مفید دستگاه شما پایین می‌آید. پاک کردن گرد و خاک از روی لوله‌های پشت یخچال و سایدبای‌ساید به سادگی می‌تواند شما را از هزینه اضافه برای تعمیر دستگاه مصون نگه دارد.

فیلتر آب یخچال را تعویض کنید 

اگر یخچال شما آبسردکن دارد، فیلتر آن به مرور زمان دچار گرفتگی شده و مستهلک می‌شود. آلودگی‌ها و املاح جذب شده در فیلتر می‌تواند یاعث کندی فیلتراسیون شود یا به کل آن را از کار بیندازد. اینکه هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض فیلترهای یخچال است به عوامل متعددی بستگی دارد اما بهترین راه این است که دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید.

دربِ دستگاه‌ها را محکم نبندید
این نکته برای یخچال‌ها و ماشین‌های لباسشویی مشترک است. محکم بستن درب این لوازم می‌تواند منجر به خرابی قفل یا پوشش محافظت‌کننده از جداره درب شود. باز و بسته کردن درب‌ها به آرامی به سادگی شما را از یک هزینه عمده و غیرضروری در امان می‌دارد.

 

پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر یخچال در شیراز جنوبی

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.