تعمیرات لباسشویی وبلاگ

علت قفل شدن درب لباسشویی

علت باز نشدن درب لباسشویی

در این مقاله علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی و دلیل قفل شدن درب لباسشویی را به طور کامل بیان کرده ایم و تمام راهکارهای برطرف نمودن آن را بیان نموده ایم. باز نشدن درب لباسشویی می تواند دلایل زیادی را داشته باشد که شما می توانید تک تک دلایل را با دقت مورد بررسی قرار دهید. همچنین ایراد مذکور را می توانید در کم ترین زمان ممکن رفع نموده و بار دیگر از دستگاه خود استفاده کنید. از سوی دیگر همکاران ما در شرکت اس پی یار می توانند دلیل باز نشدن درب لباسشویی را به کمک تجهیزات در اختیار خود بررسی نمایند.

نحوه عملکرد درب لباسشویی چگونه است؟

قبل از پرداختن به موضوع علت باز نشدن درب لباسشویی، بهتر است که در مورد مکانیزم قفل درب ماشین لباسشویی توضیحاتی را ارائه دهیم. قفل درب ماشین لباسشویی شامل میکروسوئیچ، ضامن و دستگیره می باشد. توجه نمایید که میکروسوئیچ آخرین و اولین قطعه ای می باشد که در فرایند شستشوی دستگاه وارد عمل می شود. زمانی که دستگاه می خواهد استارت شستشو را بزند، برد الکترونیکی به قطعه یاد شده فرمان می دهد تا درب ماشین لباسشویی بسته شود. بعد از فرایند آبکشی نیز میکروسوئیچ وارد عمل شده و درب دستگاه را باز می کند. قطعات تعبیه شده بر روی درب به شکل هماهنگ با یکدیگر کار می کنند تا فرایند بسته شدن درب دستگاه به راحتی صورت بگیرید.

پیشنهاد مطالعه برای   علت بوی بد ماشین لباسشویی

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟ چگونه آن را برطرف کنیم ؟

باز نشدن درب لباسشویی همانطور که می دانید یکی از مهمترین ایرادات مشاهده شده در دستگاه های مذکور می باشد. به یاد داشته باشید که در صورت قفل شدن درب ماشین لباسشویی، نمی توانید البسه های خود را خارج کنید. همچنین در نظر بگیرید که بروز کوچکترین ایراد در مکانیزم قفل درب، فرایند بسته شدن درب را با مشکل مواجه خواهد کرد. همچنین میکروسوئیچ درب دستگاه فرمان خود را از سوی برد الکترونیکی دریافت می کند. میکروسوئیچ مجهز به اهرم بوده که با حرکت اهرم به سمت های مختلف، درب دستگاه باز و بسته می شود.

1-   خرابی میکرو سوئیچ

خرابی میکروسوئیچ یکی از مهمترین و اصلی ترین دلیل قفل شدن درب لباسشویی می باشد. توجه نمایید که بر روی درب دستگاه می توانید یک عدد زبانه مشاهده کنید که در حین بسته شدن دستگاه، زبانه ی یاد شده در داخل میکروسوئیچ کیپ می شود. در بسیاری از مواقع میکروسوئیچ خراب شده و زبانه نمی تواند در داخل آن جای بگیرد. در این حالت متوجه خواهید شد که علت قفل شدن درب لباسشویی بابت همین مسئله می باشد و در چنین وضعیتی بایستی میکروسوئیچ را مورد تعمیر یا تعویض قرار داد. قطعه ی یاد شده را می توان به راحتی تعمیر کرد.

·         چطوری بفهمیم مشکل از میکروسوئیچ لباسشویی می باشد؟

در صورتی که زبانه در داخل میکروسوئیچ قرار نگیرد و فرایند بسته شدن درب ماشین لباسشویی به شکل کامل اتفاق نیفتد، در چنین وضعیتی می توانید به خرابی میکروسوئیچ پی ببرید. میکروسوئیچ نقش اصلی را در فرایند بسته شدن درب دستگاه دارد. به طوری که خرابی آن مشکلات زیادی را در فرایند باز یا بسته شدن درب ماشین لباسشویی دارد.

·         چطوری میکروسوئیچ خراب شده است ؟

در بسیاری از مواقع وارد شدن ضربه به میکروسوئیچ ممکن است خرابی قطعه ی یاد شده را به دنبال داشته باشد. همچنین از سوی دیگر شکسته شدن زبانه روی درب ماشین لباسشویی در داخل میکروسوئیچ می تواند مشکل یاد شده را نیز به وجود آورد. میکروسوئیچ معمولا بعد از یک یا دو دقیقه غیر فعال شده و شما می توانید درب دستگاه را باز کنید.

·         چطوری مشکل خرابی میکروسوئیچ را برطرف کنیم؟

شما نیز در صورت مواجه شدن با خرابی این قطعه خود، می توانید قطعه مذکور را مورد تعمیر یا تعویض قرار دهید. همکاران ما از وب سایت پیش روی شما، می توانند به راحتی قطعه ی یاد شده را از روی درب دستگاه باز کرده و آن را مورد تعمیر قرار دهند.

·         برای جلوگیری خرابی میکرویوئیچ چکار کنیم؟

اگر شما هم دوست ندارید با چنین مشکلی مواجه شوید، بهتر است که در حین باز و بسته شدن درب ماشین لباسشویی خود به آرامی عمل کنید. همچنین در حین سرویس های دوره ای دستگاه ، می توانید میکروسوئیچ و زبانه ماشین لباسشویی تان را بررسی کنید و در صورت مشاهده ی هرگونه مشکلی آن را رفع کنید.

معمولا لباسشویی های ال جی با این مشکل زیاد مواجه میشوند؛ شما میتوانید جهت تعمیر لباسشویی ال جی با مشکل باز نشدن درب لباسشویی با ما در تماس باشید.

2-    خرابی های مربوط به دستگیره درب

دستگیره درب ماشین لباسشویی یکی از قطعات اصلی می باشد که در فرایند باز و بسته شدن درب دستگاه نقش مهمی را ایفا می کند. توجه داشته باشید که در برخی از مواقع خرابی مربوط به دستگیره درب جزو مهمترین دلیل عدم باز شدن درب لباسشویی می باشد. دستگیره درب ماشین های لباسشویی در مدل های مختلف از طراحی و ساختار یکسانی برخوردارند. همچنین در نظر بگیرید که وارد شدن هرگونه ضربه ای به این قسمت از دستگاه ممکن است خرابی دستگیره را به دنبال داشته باشد.

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

 

·         چطوری خرابی دستگیره را  بررسی کنیم؟

در صورت شکسته یا خراب شدن دستگیره درب ماشین لباسشویی، شما نمی توانید درب دستگاه را به شکل کامل بسته و فرایند شستشوی را آغاز کنید. همین موضوع نشان می دهد علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی از خرابی این قطعه می باشد. بنابراین توصیه می گردد که همیشه به آرامی دستگیره درب دستگاه تان را باز و بسته کنید تا آسیبی به قطعات قفل درب وارد نشود.

·         چطوری دستگیره درب لباسشویی خراب میشود؟

ممکن است دستگیره ماشین لباسشویی شما در حین جا به جایی یا اسباب کشی دچار یک سری از ایرادات شود. در چنین وضعیتی شما نمی توانید استفاده ی بهینه ای را از ماشین لباسشویی خود داشته باشید. در برخی از مواقع نیز گیر کردن اشیاء ریز در داخل دستگیره، عملکرد این قطعه را با مشکل مواجه می کند.

·         چطوری مشکل  خرابی دستگیره درب لیاسشویی را برطرف کنیم؟

شما می توانید پیچ های مربوط به دستگیره درب ماشین لباسشویی را باز کرده و سالم بودن دستگیره را مورد بررسی قرار دهید. همچنین خرابی های مربوط به دستگیره درب قابل تعمیر هستند. منتهی در صورتی که دستگیره درب ماشین لباسشویی شما شکسته یا ترک برداشته باشد، دیگر نمی توان آن را مورد تعمیر قرار داد. در چنین وضعیتی مجبور خواهید بود که دستگیره دستگاه خود را تعویض نمایید.

·         برای جلوگیری خرابی دستگیره چکار کنیم؟

در حین تمیز کردن ماشین لباسشویی خود، به آرامی دستگیره درب و قطعات تعبیه شده بر روی آن را تمیز کنید. همچنین از وارد کردن ضربه به قطعات یاد شده نیز به شدت خودداری نمایید. جهت آشنایی بیشتر با عملکرد دستگیره درب دستگاه خود نیز می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

3-    گرفتگی مجرای هیدروستات

گرفتگی مجرای هیدروستات از مهمترین دلیل باز نشدن درب لباسشویی می باشد. مجرای هیدروستات در واقع همان شلنگ هوای بین هیدروستات و دیگ می باشد. در حین فرایند آبگیری دستگاه، هوای داخل مجرای مذکور فشرده شده و هیدروستات می تواند از این طریق میزان و سطح آب داخل دیگ را تنظیم کند. از سوی دیگر هیدروستات با ارسال پیام به برد الکترونیکی، سبب قطع شدن شیر برقی می شود. در صورتی که پودر یا مایع لباسشویی مجرای هوا را مسدود کرده باشد، نمی تواند عملکرد خود را به شکل صحیح انجام دهد.

·         چطوری بفهمیم مجرای هیدروستات گرفته است؟

مجرای هیدروستات یکی از مهمترین قطعاتی می باشد که نقش حساسی را در فرایند شستشو البسه ها دارد. توجه نمایید که در صورت گرفتگی یا مسدود شدن مجرای یاد شده، هیدروستات نمی تواند سطح و میزان آب مورد نیاز داخل دیگ ماشین لباسشویی را تنظیم کند. پس در صورتی که میزان آب داخل دیگ به درستی تنظیم نمیشود می توان فهمید علت باز نشدن درب لباسشویی این بخش می باشد.

·         چطوری مجرای هیدروستات مسدود می شود؟

معمولا استفاده از مواد شوینده نامرغوب در حین شستشو البسه ها یکی از اصلی ترین دلایلی می باشد که سبب بروز ایراد یاد شده می شود. از سوی دیگر در مناطقی که آب شهری از کیفیت و استانداردهای عالی برخوردار نباشد، می توانید ایراد یاد شده را مشاهده نمایید.

·         چطوری مسدودی این قطعه را برطرف کنیم؟

در صورت مسدود شدن مجرای هوای هیدروستات، بایستی اقدام به رفع مسدود مذکور نمایید. برای این منظور می توانید مجرای هوای هیدروستات را خارج کرده و آن را در معرض باد قرار دهید تا تمام ذرات درون آن خارج شوند. همچنین می توان مجرای هوا را مورد تعویض نیز قرار داد.

·         برای جلوگیری گرفتگی هیدروستات چکار کنیم؟

تعمیرکاران مجرب در زمینه ماشین لباسشویی توصیه می کنند که برای جلوگیری از مسدود شدن مجرای هوای هیدروستات، از مرغوب ترین و بهترین انواع مواد شوینده ها استفاده کنید. همچنین می توانید فیلتر دستگاه خود را هر چند یکبار مورد بررسی قرار دهید تا خیال تان از بابت سالم بودن آن مطمئن باشد. اگر فیلتر نتواند ذرات معلق آب شهری را به خود جذب کند، متاسفانه این ذرات در مجرای هوای هیدروستات انباشته خواهند شد.

4-    تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی

در مبحث مربوط به علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی می توان به تخلیه نکردن آب دستگاه اشاره کرد. در صورتی که آب دستگاه به شکل کامل تخلیه نشود، درب آن باز نخواهد شد. به عبارتی در چنین وضعیتی فرمان لازم از سوی برد دستگاه به میکروسوئیچ وارد نخواهد شد. بنابراین شما نمی توانید البسه های خود را از داخل دستگاه دربیاورید. عدم تخلیه شدن آب دستگاه را نیز می توان در خرابی پمپ تخلیه، برد الکترونیکی و مسدود شدن شیلنگ های تخلیه آب بررسی کرد. معمولا رایج ترین دلیل باز نشدن درب لباسشویی این مشکل می باشد.

پیشنهاد مطالعه برای   علت باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی

·         چطوری آن را بررسی کنیم؟

شما می توانید عدم تخلیه شدن آب داخل دستگاه را حتی از درب ماشین لباسشویی نیز مشاهده کنید. در چنین وضعیتی برد الکترونیکی دستگاه شما هنوز دستور به پایان رسیدن فرایند شستشو را صادر نکرده و عملکرد میکروسوئیچ غیر فعال شده است.

·         چه چیزی باعث شده آب تخلیه نشود؟

در برخی از مواقع خرابی مربوط به پمپ دستگاه یا مسدود شدن لوله های خروجی آب، اصلی ترین دلیل عدم تخلیه آب دستگاه به شمار می آید. همانطور که ملاحظه می کنید تمام ایرادات و خرابی های ماشین لباسشویی به یکدیگر مرتبط هستند و در صورت عدم رفع اولین ایراد، باید منتظر خرابی های دیگر باشید.

·         چطوری مشکل تخلیه نشدن آب را برطرف کنیم؟

برای رفع ایراد مشاهده شده می توانید دستگاه خود را از برق جدا کرده و با یکی از نزدیک ترین شرکت های خدماتی در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی در ارتباط باشید. تعمیرکاران مجرب ما می توانند با بررسی قسمت های مختلف دستگاه شما، ایراد را شناسایی و آن را رفع کنند.

·         برای جلوگیری از این اتفاق چکار کنیم؟

پیشنهاد می گردد که به شکل دوره ای وضعیت شیلنگ های ورودی و خروجی آب ماشین لباسشویی خود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین در صورت خرابی پمپ تخلیه دستگاه نیز، سریعا آن را مورد تعویض قرار دهید. قیمت قطعه ی یاد شده بسیار ارزان می باشد.

5 – پایان نیافتن فرایند شستشو لباسشویی

در بسیاری از مواقع پایان نیافتن فرایند شستشو دستگاه، دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی می شود. در چنین وضعیتی به هیچ عنوان درب دستگاه را باز نکنید، چرا که در این وضعیت ممکن است فشار زیادی را به قطعات تعبیه شده بر روی درب وارد شود. این امر نیز به دنبال خود خرابی میکروسوئیچ، دستگیره و زبانه را به دنبال خواهد داشت. پیشنهاد می گردد که منتظر باشید تا فرایند شستشو به شکل کامل تمام شده و میکروسوئیچ زبانه ی درب را رها کند.

6 – بیش از حد بودن بارگذاری ماشین لباسشویی

بالا بودن میزان و مقدار البسه ها در داخل ماشین لباسشویی، سبب می شود که دستگاه در حین تنظیم برنامه شستشو دچار مشکل شود، در نتیجه بارگذاری ماشین لباسشویی بیش از حد خواهد بود و علت باز نشدن درب لباسشویی می شود.  در چنین وضعیتی بهتر است که قبل از فشار دادن دکمه ی استارت دستگاه، حجم البسه ها را کنترل کرده و در صورت نیاز تعدادی از آنها را بیرون کشیده و اجازه دهید دستگاه به شکل استاندارد و احسن البسه های شما را مورد شستشو قرار دهد.

تمام نشدن زمان شستشو علت باز نشدن درب لباسشویی

7 – فعال شدن قفل کودک در ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین آیتم هایی که دلیل باز نشدن درب لباسشویی می شود را فعال بودن قفل کودک شکل داده است. قفل کودک یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین آپشن های تعبیه شده بر روی ماشین لباسشویی می باشد. در برخی از مواقع افراد فراموش می کنند که قفل کودک دستگاه خود را فعال کرده اند. در نتیجه بدون این که قفل کودک را غیر فعال کنند، سراغ باز کردن درب ماشین لباسشویی می روند. در چنین حالتی درب دستگاه باز نخواهد شد. جهت فعال یا غیر فعال کردن قفل کودک دستگاه می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه نمایید.

8 – داغ شدن بیش از حد سلونوئید ماشین لباسشویی

در بررسی مهمترین دلایل باز نشدن درب لباسشویی می توان به داغ شدن سلونوئید دستگاه اشاره کرد. جهت بررسی خرابی این قطعه می توانید به کمک مولتی متر ایراد سلونوئید را چک کنید. در صورت داغ شدن بیش از حد قطعه ی یاد شده، دستور لازم از سوی برد به میکروسوئیچ ارسال نشده و شما نمی توانید درب ماشین لباسشویی خود را باز کنید.

9 – گیر کردن البسه میان محفظه و درب ماشین

بدون شک در برخی از مواقع گیر کردن تکه لباسی بین درب و محفظه ی ماشین، می تواند یکی از اصلی ترین علت باز نشدن درب ماشین لباسشویی باشد. افراد در حین انداختن لباس های خود در داخل دستگاه متوجه چنین موضوعی نمی شوند و این امر نیز به نوبه خود می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد. بنابراین قبل از بستن درب ماشین لباسشویی، بهتر است که با دقت البسه های خود را چک کنید تا تکه ای از آنها بین درب و محفظه ی دستگاه گیر نکرده باشد. همچنین در صورت عدم باز شدن درب دستگاه تان نیز می توانید بدون داشتن هرگونه نگرانی با همکاران ما در ارتباط باشید.

معرفی بهترین نمایندگی برای رفع مشکل باز نشدن درب لباسشویی

باز نشدن درب لباسشویی می تواند مشکلات و دردسرهای زیادی را به دنبال داشته باشد. بنابراین در صورت مواجه شدن با چنین ایراد یا مشکلی، ابتدا مقاله علت بازنشدن درب لباسشویی را مطالعه نمایید و درصورتی که نتوانستید مشکل را حل نمایید؛ سریعا با بهترین نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در ارتباط باشید. در میان تمام شرکت های خدماتی، شرکت اس پی یار یکی از بهترین و شناخته شده ترین نمایندگی های خدمات پس از فروش ماشین های لباسشویی می باشد. شما می توانید شماره های درج شده در وب سایت پیش روی خود را به خاطر بسپارید و در صورت نیاز با ما در تماس باشید. همچنین می توانید با توجه به محل زندگی خود، با نزدیک ترین شعبه شرکت اس پی یار در ارتباط بوده و درخواست خود را ثبت کنید. همکاران ما تجربه و دانش زیادی را در خصوص ارائه خدمات تعمیرات لوازم خانگی دارند. شما می توانید با خیال آسوده مشکل خود را به دست همکاران ما بسپارید.

سوالات متداول

چرا درب لباسشویی باز نمیشود؟

ما در این مقاله به 9 دلیل که باعث میشوند درب لباسشویی باز نشود اشاره نموده ایم. همچنین علت ایجاد هر یک از این دلایل و راه حل برطرف نمودن آن را بیان نموده ایم کافی است مقاله را مطالعه نمایید.

چگونه مشکل باز نشدن درب لباسشویی را برطرف نماییم؟

برخی از مشکلات بسیار جزئی هستند و شما با مطالعه مقاله میتوانید آن را خود برطرف کنید اما برخی از انها مشکلات پیچیده تری هستند که نیاز به تعمیرکار دارد. به همین منظور ابتدا مقاله را مطالعه نمایید و در صورتی که نتوانستید مشکل را رفع کنید با اس پی یار تماس بگیرید.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.