خانه » دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی
علت برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی

امروزه بسیاری از افراد به دنبال بررسی مهمترین علت برق داشتن بدنه لباسشویی هستند. چرا که ایراد یاد شده یکی از مهمترین خرابی های مربوط به ماشین های لباسشویی می باشد. از سوی دیگر جریان برق در بدنه دستگاه های یاد شده می تواند خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. شما نیز در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی، برای رفع آن می توانید با اس پی یار تماس بگیرید. این مجموعه تعمیر لباسشویی بوش، آاگ، ال جی و سامسونگ و سایر برندها را انجام می دهد؛ کافی ایست با ما تماس بگیرید. همکاران ما تجربه ی بسیار زیادی را در زمینه رفع ایرادات ماشین های لباسشویی در انواع برندها دارند و تمامی خدمات را گارانتی می نمایند.

خلاصه ای از علت برق داشتن بدنه لباسشویی

بررسی دلیل برق داشتن بدنه ماشین لباسشویی یکی از مهمترین دغدغه های مربوط به افراد می باشد. برخی از ماشین های لباسشویی در صورت عدم استفاده نادرست از آنها، دچار ایرادات جدی می شوند.این مشکل برق دار شدن بدنه یکی از رایج ترین مشکلات می باشد. همانطور که می دانید جریان برق در بدنه ماشین لباسشویی می تواند بسیار خطر آفرین می باشد. چرا که دستگاه یاد شده به کمک آب و برق کار می کند و قرار گرفتن آب و برق در کنار یکدیگر بسیار خطرساز خواهد بود.

چرا بدنه لباسشویی برق دارد؟

اگر شما هم به دنبال بررسی دلایل برق داشتن بدنه لباسشویی هستید، بهتر است که سایر قسمت های مقاله را با دقت مطالعه کنید. همچنین در نظر بگیرید که موارد بسیار متعددی سبب ایراد یاد شده می شود. شما بایستی در چنین وضعیتی، خونسردی خود را حفظ کرده و به هیچ عنوان دستگاه تان را روشن نکنید. جهت بررسی میزان برق موجود در بدنه ی دستگاه خود می توانید از فازمتر استفاده کنید. البته می توانید در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی به سراغ دفترچه راهنمای دستگاه نیز بروید. ولی شما تخصص کافی را جهت رفع ایراد مذکور ندارید. بنابراین مجبور خواهید بود با یکی از معتبرترین نمایندگی های تعمیر لباسشویی در ارتباط باشید. چرا که در این صورت می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن، مشکل دستگاه خود را رفع نمایید. مهمترین و اصلی ترین دلایل برق گرفتگی بدنه ماشین لباسشویی عبارتند از:

چرا بدنه لباسشویی برق دارد

1- خرابی دوشاخه

خرابی مربوط به دوشاخه ماشین لباسشویی یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایلی می باشد که سبب می گردد بدنه ی دستگاه برق داشته باشد. در صورتی که دو شاخه ی ماشین لباسشویی زنگ زده باشد، بهتر است که فرصت را از دست نداده و آن را مورد تعویض قرار دهید. همچنین در برخی از مواقع روکش دوشاخه نیز از بین رفته و ایراد یاد شده را به دنبال خواهد داشت. استفاده از دوشاخه ی معیوب می تواند بسیار خطر آفرین باشد. به همین دلیل در صورت مشاهده چنین مشکلی، سریعا با تعمیرکاران تماس بگیرید.

2- خرابی مربوط به پریز برق

علت وجود برق در بدنه لباسشویی را می توان در پریز برق جستجو کرد. در برخی از مواقع ممکن است ایرادهای بسیار ساده سبب شوند تا بدنه ی دستگاه برق داشته باشد. شما نیز در حین مشاهده چنین ایرادی، بهتر است که پریز برق لباسشویی تان را چک کنید. در بسیاری از مواقع با تعمیر یا تعویض پریز، می توان ایراد یاد شده را رفع نمود. می توانید قبل از تعمیر این بخش، دستگاه تان را به پریز برق دیگری وصل کنید، چنان چه مشکلی را مشاهده نکردید، می توانید به خراب بودن پریز برق ماشین لباسشویی تان پی ببرید.

3- خرابی های موتور ماشین لباسشویی

خرابی های مربوط به موتور ماشین لباسشویی، جزو مهمترین فاکتورهایی می باشد که سبب می شود بدنه لباسشویی برق داشته باشد. تحت چنین شرایط به هیچ عنوان دستگاه را لمس نکرده و آن را روشن نکنید. چرا که خطر برق گرفتگی در این حالت بسیار بالا می باشد. از سوی دیگر شما در حین مواجه شدن با چنین ایراد و خرابی، سریعا با تکنسین های حرفه ای شرکت اس پی یار در ارتباط باشید. از انجام هرگونه اقدام خودسرانه خودداری نموده و منتظر اعزام همکاران ما باشید.

4- معیوب بودن سیم کشی

افرادی که به دنبال بررسی علت برق داشتن بدنه لباسشویی هستند، می توانند سیم کشی دستگاه خود را با دقت مورد بازبینی قرار دهند. توجه نمایید که در صورت بروز کوچکترین ایراد در سیم کشی دستگاه، ممکن است جریان برق به بدنه ی لباسشویی انتقال پیدا کند. در چنین شرایطی می توانید سیم های معیوب را مورد تعمیر یا تعویض قرار دهید. برای این منظور نیز حتما از تعمیرکاران متخصص در این زمینه کمک بخواهید.

5- نشتی آب از ماشین لباسشویی

یکیدیگر از دلیل برق داشتن لباسشویی را نشتی آب از قسمت های مختلف دستگاه شکل داده است. در نظر داشته باشید که نشتی آب خطر برق گرفتگی را نیز افزایش می دهد. به همین دلیل توصیه می شود در صورت مشاهده هرگونه نشتی آب از دستگاه خود، سریعا علت را شناسایی و آن را رفع کنید. همچنین در چنین وضعیتی از ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید.

6- رطوبت بدنه دستگاه

رطوبت موجود در بدنه با قسمت های زیرین دستگاه جزو مهمترین علت برق دار بودن بدنه لباسشویی محسوب می شود. بهتر است در حین شستشوی کف آشپزخانه بسیار محتاط رفتار کنید. چرا که نفوذ هرگونه رطوبت زیر لباسشویی، می تواند مشکلات خطرسازی را به دنبال داشته باشد. همچنین در برخی از مواقع، نشتی آب از قسمت های مختلف دستگاه نیز، سبب می شود تا بدنه ی دستگاه برق داشته باشد.

7- اتصال گراند به لوله های آب

جالب است بدانید که ماشین های لباسشویی مجهز به یک عدد سیمی به نام گراند هستند. سیم یاد شده بایستی در حین راه اندازی دستگاه به ستون آهنی ساختمان یا لوله ی فاضلاب متصل شود. به یاد داشته باشید که سیم یاد شده را نمی توان به لوله آب متصل کرد چرا که در این صورت جریان برق به بدنه ی دستگاه وارد می شود. بنابراین در حین نصب ماشین لباسشویی مدنظرتان، به محل اتصال سیم گراند توجه لازم و کافی را داشته باشید.

8- نیم سوز شدن موتور مربوط به ماشین لباسشویی

در مبحث مربوط به بررسی علت برق داشتن بدنه لباسشویی می توان به نیم سوز شدن موتور دستگاه اشاره کرد. رایج ترین دلایل مربوط به خرابی یاد شده را، نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی شکل داده است. هر گونه خرابی در موتور دستگاه یاد شده، می تواند برق را به بدنه ی دستگاه انتقال دهد. جهت تعمیر موتور نیم سوز خود، بایستی از خدمات شرکت پیش روی خود بهره مند شوید.

9-     خرابی هیتر

پیشنهاد می گردد که برای رفع ایراد یاد شده حتما وضعیت هیتر را مورد بررسی قرار دهید. فرسودگی و خرابی مربوط به المنت یا هیتر به دنبال خود خطر برق گرفتگی را دارد. المنت یا هیتر اصلی ترین نقش را در تولید گرما دارند. در صورتی که قطعات یاد شده با آب در تماس باشند، ممکن است دردسرهای زیادی را به وجود آورند. که از مهمترین آنها می توان به جریان برق در بدنه ی دستگاه اشاره کرد.

10-  اتصال خازن پارازیت گیر

بعد از شناسایی علل برق داشتن بدنه لباسشویی بهتر است که اتصالات مربوط به خازن پارازیت گیر را مورد بررسی قرار داد. ممکن است اتصالات خازن پارازیت گیر دچار یکسری از مشکلات و ایرادات باشد. در چنین وضعیتی ایرادات زیادی را در سیم پیچی اتصالی دستگاه می توانید مشاهده کنید. همین ایرادات نیز سبب می گردد که بدنه ی دستگاه تان برق داشته و شما هنگام لمس بدنه ی آن، جریان برق خفیفی را احساس کنید.

11-  محل قرارگیری ماشین لباسشویی

افرادی که ماشین لباسشویی خود را در حمام قرار می دهند، بایستی مراقب باشند تا هیچ گونه رطوبت یا نم به دستگاه شان وارد نشود. چرا که تحت چنین شرایطی شوک الکتریکی در دستگاه به وجود آمده و ممکن است خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد. به همین دلیل به محل قرارگیری ماشین لباسشویی خود توجه لازم را داشته و آن را به دور از یک محیط مرطوب نصب کنید.

12- عدم نصب پایه های عایق دار

تمام ماشین های لباسشویی مجهز به پایه های پلاستیکی مقاومی هستند. که شما می توانید در حین دستگاه تان از پایه های یاد شده استفاده کنید. همچنین در نظر بگیرید که به کمک پایه های یاد شده نیز می توانید ماشین لباسشویی خود را تراز نمایید. پایه های پلاستیکی مانع جریان برق از زمین به دستگاه می شوند. همچنین برخی از افراد ترجیح می دهند در محل استقرار ماشین لباسشویی خود از قالی استفاده کنند.

13-  اتصال نادرست سیم ارت

در ماشین لباسشویی ها بایستی سیم ارت را به زمین اتصال کرد تا برق اضافه ی دستگاه به زمین انتقال پیدا کند. در برخی از مواقع اتصال سیم ارت به شکل صحیح به زمین وصل نمی شود. همین امر نیز سبب می گردد که بدنه ی ماشین لباسشویی برق داشته باشد. به همین دلیل توصیه می گردد که جهت نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی خود، با بهترین نمایندگی خدمات پس از فروش در ارتباط باشید.

چرا دیگ ماشین لباسشویی برق دارد؟

توجه داشته باشید که در برخی از موارد با لمس بدنه ی ماشین لباسشویی خود، متوجه جریان برق نخواهید شد. چرا که بدنه دستگاه دارای رنگ بوده و برخی از قسمت های آن نیز پلاستیکی است. در چنین حالتی افراد تصور می کنند که دستگاه شان هیچ گونه مشکلی را ندارد. در حالی که دیگ ماشین لباسشویی از جنس فلز بوده و معمولا نم دار می باشد. بنابراین جریان برق را می توان به راحتی در دیگ دستگاه احساس کرد. البته توصیه می گردد به کمک فازمتر، جریان برق را کنترل کنید. همچنین در حین خارج کردن لباس ها از داخل دیگ دستگاه نیز می توانید متوجه جریان برق در داخل دیگ شوید. حتی اگر جریان برق بسیار جزئی نیز باشد، بایستی ایراد به وجود آمده را سریعا رفع کنید.

چرا دیگ لباسشویی برق دارد

معرفی بهترین نمایندگی برای تعمیر مشکل برق دار بودن بدنه لباسشویی

اکنون که با مهمترین و اصلی ترین علت برق گرفتگی بدنه لباسشویی از نزدیک آشنا شدید، بهتر است که به دنبال بهترین راه برای رفع مشکل یاد شده باشید. ایراد مذکور را نمی توانید در منزل تان به تنهایی رفع کنید. چرا که برای این منظور تجهیزات و تخصص کافی را ندارید. به همین دلیل پیشنهاد می گردد که جهت شناسایی علت برق داشتن بدنه لباسشویی و رفع آن، حتما با متخصصان حرفه ای ما از وب سایت اس پی یار در ارتباط باشید. از مهمترین ویژگی های مربوط به شرکت خدماتی ما می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • داشتن تعمیرکاران بسیار مجرب و متخصص
  • ارائه خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در محل
  • داشتن شعب بسیار مختلف در قسمت های مختلف شهر تهران
  • استفاده از قطعات اصل و اورجینال در حین تعمیرات
  • ارائه تعرفه های بسیار ارزان برای تعمیرات ماشین لباسشویی
  • ارائه گارانتی و ضمانت نامه بلند مدت برای خدمات صورت گرفته

سوالات متداول

مهمترین ترین دلایل برق داشتن بدنه لباسشویی چیست؟ما در این مقاله 13 دلیل مهم برای برق گرفتگی بدنه لباسشویی را بیان کرده ایم. با دانستن هر یک از این علت ها میتوانید این مشکل را حل کنید. برخی از آنها جزئی است و خودتان میتوانید برطرف نمایید اما برخی دیگر جدی تر هستند و نیاز به تعمیرکار دارند. برای دانستن تمامی علت ها مقاله را مطالعه فرمایید.کدام نمایندگی ها مشکل برق داشتن بدنه لباسشویی را برطرف می کنند؟تمامی نمایندگی مجاز تعمیرات لباسشویی میتوانند این مشکل را برطرف نمایند. اما نمایندگی اس پی یار تمامی خدمات تعمیر را با گارانتی یک ساله ارائه می کند و با خیالی آسوده می توانید مشکلات خود را به دست ما بسپارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
ثبت درخواست
پرسش و پاسخ