خانه » علت برق داشتن بدنه یخچال
علت برق داشتن بدنه یخچال

علت برق داشتن بدنه یخچال

دانستن علت برق داشتن بدنه یخچال یکی از مهمترین و شایع ترین دغدغه افراد می باشد. ایراد مذکور بسیار خطر آفرین بوده و بایستی بلافاصله بعد از مشاهده ی آن، رفع گردد. شما نیز در صورت مشاهده این مشکل، می توانید با متخصصان حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید. 

برق داشتن بدنه ی یخچال می تواند دلایل بسیار متعددی را داشته باشد. اس پی یار در ادامه تمامی دلایل و راهکار مشکل برق دار بودن بدنه یخچال را بررسی می کند. شما با خواندن این مقاله میتوانید مشکل دستگاه را برطرف نمایید و اگر تعمیر آن به دست خودتان امکان پذیر نبود، می توانید آن را به مجموعه اس پی یار بسپارید.

شماره تماس

02191001912

در ویدیو آموزشی زیر میتوانید با دلایل برق داشتن بدنه یخچال فریزر و ساید از زبان تکنسین مجموعه اس پی یار آشنا شوید:

خلاصه ای از دلایل برق داشتن بدنه یخچال

در این بخش به طور خلاصه به سوال “چرا بدنه یخچال برق دارد؟” پاسخ داده ایم و در ادامه هر مورد را به طور کامل شرح می دهیم.

علت برق داشتن بدنه یخچالراهکار برطرف کردن مشکل برق دار بودن بدنه یخچال
افزایش رطوبتافزایش میزان رطوبت در یخچال فریزر به مرور زمان سبب بروز یکسری از ایرادات اصلی در این دستگاه می باشد. با افزایش میزان رطوبت در یخچال، شاهد جریان برق در بدنه ی دستگاه خواهیم بود.
وصل نبودن سیم ارت دو شاخه برقتوصیه می گردد که برای رفع ایراد یاد شده سیم ارت خود را وصل نمایید که برای این منظور می توانید با متخصصان ما در ارتباط باشید و خدمات مدنظرتان را به دست آورید.
برد الکترونیکی معیوب می باشدتغییرات مربوط به ولتاژ برق، آسیب های زیادی را به برد الکترونیکی وارد می کند. بنابراین محافظ برق تهیه نموده و یخچال تان را به برق وصل نمایید.
اتصالی کردن سرپیچ لامپ با بدنهخرابی یا زنگ زدگی مربوط به سرپیچ لامپ یخچال، ممکن است ایراد یاد شده را به دنبال داشته باشد. در صورت خرابی سرپیچ لامپ دستگاه خود، آن را تعویض نمایید.
خرابی المنتالمنت دستگاه همیشه در معرض رطوبت نموده و به مرور زمان دچار ایراد شده و ممکن است سبب جریان برق در بدنه دستگاه باشد. در چنین حالتی می توانید المنت معیوب دستگاه تان را تعویض نمایید.
عایق سیم کشی یخچال از بین رفته باشدعایق سیم های یخچال به دلیل استهلاک بالا از بین رفته و می تواند ایراد مذکور را به دنبال داشته باشد. در چنین وضعیتی می توانید اتصالات کمپرسور و قطعات یخچال تان را بررسی کنید.
سوختن کمپرسور یا موتور یخچالکمپرسور به کمک یکسری از اتصالات به یخچال متصل شده است که خرابی اتصالات یاد شده سبب می شود بدنه یخچال تان برق داشته باشد.
ایرادات و خرابی های مربوط به ترموستات یخچالتوجه نمایید که ایرادات مربوط به اتصالات ترموستات یخچال، از مهمترین دلایلی می باشد که سبب می گردد بدنه ی یخچال برق داشته باشد.

چرا بدنه یخچال برق دارد؟

دلایل بسیار مختلفی وجود دارد که باعث میشود بدنه یخچال برق داشته باشد. به دلیل خطرناک بودن این مشکل باید سریعا آن را برطرف نمایید.

به همین منظور ما در این بخش دلایل برق داشتن بدنه یخچال را به همراه نحوه برطرف کردن آن بیان نموده ایم. برخی از مشکلات به دست خود شما قابل تعمیر است اما برخی دیگر نیاز به تعمیرکار خبره دارد.

چرا بدنه یخچال برق دارد؟

1. سوختن کمپرسور

سوختن کمپرسور یکی از مهمترین علل برق داشتن بدنه یخچال می باشد. کوچکترین خرابی مربوط به کمپرسور یخچال می تواند دردسرها و مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد.

معمولا خرابی های مربوط به این قطعه می تواند هزینه های تعمیرات را افزایش دهد. علاوه بر این، سوختن کمپرسور سر و صدای یخچال را نیز افزایش می دهد. از طرف دیگر تمام شدن گاز یخچال نیز سبب خرابی های مربوط به موتور و کمپرسور دستگاه گردد.

همانطور که مطالعه نمودید تمامی اجزا به یکدیگر مرتبط می باشند و خرابی هر بخش به بخش های دیگر آسیب می زند. پس در اسرع وقت آن را تعمیر نمایید.

1.1. چطوری کمپرسور را بررسی کنیم؟

امروزه جهت بررسی ایرادات و مشکلات مربوط به کمپرسور یخچال، از تجهیزات مدرن استفاده می شود. همکاران ما می توانند با جا به جایی یخچال شما، موتور یا کمپرسور آن را مورد بررسی قرار دهند.

1.2. چرا کمپرسور می سوزد؟

آیتم ها و دلایل بسیار زیادی در خرابی کمپرسور یخچال دخیل هستند. خرابی مربوط به سیم پیچ های یخچال و نوسانات برقی، مهمترین دلایل مربوط به مشکل یاد شده می باشد. امروزه یخچال های مدرن، مقاوم ترین کمپرسورها را به خود اختصاص داده اند.

1.3. چطوری مشکل برق گرفتگی بدنه یخچال را برطرف کنیم؟

خرابی های مربوط به کمپرسور و موتور یخچال فریزرها، ممکن است عملکرد کلی دستگاه را با مشکل مواجه سازد. از سوی دیگر بهتر است که برای تعمیر یا تعویض کمپرسور یخچال تان، از افراد باتجربه و کاربلد کمک دریافت کنید.

1.4. برای جلوگیری از سوختن کمپرسور چکار کنیم؟

شما می توانید جهت جلوگیری از بروز ایرادات کمپرسور، نصب یخچال تان را به دست سرویسکاران حرفه ای بسپارید. همچنین به شکل استاندارد از یخچال خود استفاده نمایید به طوری که در صورت عدم نیاز درب یخچال تان را باز و بسته نکنید. زیرا همین عمل ساده می تواند این اتفاق پر هزینه را برای شما رقم بزند.

معمولا در یخچال های ال جی این مشکل به وفور دیده میشود. جهت تعمیر یخچال ال جی که بدنه آن برق دارد با نمایندگی های اس پی یار تماس بگیرید.

2. سوختن المنت یخچال فریزر

در بررسی علت برق داشتن بدنه یخچال می توان به سوختن المنت اشاره نمود. المنت یکی از ضروری ترین قطعات تعبیه شده در طراحی یخچال فریزرها می باشد.

بروز هرگونه ایرادی در این قطعه، خرابی های گوناگونی را به دنبال خواهد داشت. همچنین قطعه ی مذکور در معرض رطوبت قرار گرفته و ممکن است نیم سوز شود.

2.1. چطور بفهمیم دلیل برق دار شدن بدنه یخچال، سوختن المنت است؟

خرابی المنت یخچال می تواند علائم و نشانه های مختلفی را به دنبال داشته باشد. از بارزترین علائم می توان به:

 • خنک شدن بیش از حد دستگاه
 • خنک بودن قسمت پشتی یخچال اشاره نمود.

در چنین وضعیتی شما می توانید علت این مشکل را از خرابی المنت بدانید و اقدامات مربوط به رفع ان را انجام دهید.

2.2. چرا المنت می سوزد؟

یکی از مهمترین آیتم هایی که سبب خرابی و نیمسوز شدن المنت می شود را رطوبت بیش از حد یخچال شکل داده است.

رطوبت درون یخچال به مرور زمان سبب سوختن المنت خواهد شد. بنابراین از قرار دادن غذای داغ در داخل یخچال خودداری نمایید.

2.3. چطوری مشکل سوختن المنت را برطرف کنیم؟

شما می توانید المنت معیوب و خراب شده ی دستگاه خود را مورد تعویض قرار دهید. برای این منظور نیز می توانید با تعمیرکاران مجرب شرکت اس پی یار در ارتباط باشید. متخصصان ما می توانند مشاوره های لازم را در این خصوص ارائه دهند.

2.4. برای جلوگیری از سوختن المنت چکار کنیم؟

معمولا المنت یخچال فریزرها بعد از گذشت مدت زمان قابل توجهی دچار یکسری از ایرادات و خرابی ها می شوند. شما می توانید در حین سرویس یخچال تان، عملکرد و وضعیت المنت دستگاه خود را نیز مورد بررسی قرار دهید. به طور کلی برای جلوگیری از این اتفاق به موارد زیر توجه نمایید:

 • یه هیچ عنوان به مدت طولانی درب یخچال را باز نزارید.
 • در حین تمیز کردن دستگاه بر روی قطعات آن آب نریزید زیرا می تواند باعث سوختن قطعات به خصوص المنت شود.

3. ایرادات مربوط به سیم کشی یخچال

فرسودگی مربوط به سیم کشی یخچال ممکن است ایرادات متعددی را به دنبال داشته باشید که از مهمترین آنها می توان به برق داشتن بدنه یخچال اشاره کرد.

سیم های داخل یخچال به عمر زمان و در اثر استهلاک دچار فرسودگی می شوند. تعمیرات مربوط به سیم کشی دستگاه را معمولا به سختی می توان انجام داد و بسیار زمان بر خواهد بود.

3.1. چطوری سیم کشی یخچال را بررسی کنیم؟

تعمیرکاران ما می توانند به کمک فازمترها و تجهیزات در اختیار خود، خرابی مربوط به سیم پیچی داخل دستگاه را مشخص کنند. همچنین فرسودگی سیم های یاد شده به مرور زمان علائم متعددی را از خود نشان خواهند داد.

3.2. چرا در سیم های یخچال مشکل ایجاد می شود؟

نوسانات شدید برقی در بسیاری از مناطق، اصلی ترین دلیل خرابی مربوط به سیم های داخلی یخچال فریزر خواهد بود. از سوی دیگر رطوبت بیش از حد نیز به مرور زمان سبب خرابی و فرسودگی مربوط به سیم های داخل یخچال خواهد شد.

3.3. چطوری مشکل سیم کشی داخلی را برطرف کنیم؟

توجه نمایید که یخچال فریزرها از طراحی و ساختار یکسانی برخوردارند و حجم بالایی از سیم های درشت و ریز را به خود اختصاص داده اند. شما به شخصه نمیتوانید آن را برطرف نمایید. برای رفع ایراد یاد شده بایستی یخچال خود را به تعمیرگاه مرکزی شرکت اس پی یار انتقال دهید.

3.4. برای جلوگیری از این اتفاق چکار کنیم؟

جهت جلوگیری از فرسودگی و خرابی سیم های تعبیه شده در قسمت های مختلف یخچال، پیشنهاد می گردد که دستگاه خود را به دور از یک محیط مرطوب مورد نصب قرار دهید. همچنین در حین خرید یخچال نیز به کیفیت ساخت آن توجه لازم را داشته باشید.

4. ایرادات در سرپیچ لامپ یخچال

در مبحث مربوط به اینکه چرا بدنه یخچال برق دارد؛ می توان به خرابی سرپیچ لامپ آن اشاره نمود. در بسیاری از مواقع خرابی سرپیچ یا سوکت لامپ اصلی ترین دلیل جریان برق در بدنه ی یخچال می باشد.

لامپ های مورد استفاده در یخچال ها از نوع رشته ای و ال ای دی هستند. فراموش نشود که لامپ های ال ای دی از طول عمر بالایی برخوردار است و خرابی زودهنگام آن به دلیل استفاده نادرست می باشد.

4.1. چرا سرپیچ لامپ یخچال خراب می شود؟

خرابی مربوط به سوکت لامپ، برد الکترونیکی یا میکروسوئیچ درب یخچال از مهمترین دلایل هستند که سبب می شوند سرپیچ لامپ دچار ایراد گردد. معمولا رطوبت داخل یخچال نیز سبب زنگ زدگی سرپیچ لامپ خواهد شد.

4.2. چطوری مشکل خرابی سرپیچ را برطرف کنیم؟

در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی می توانید سرپیچ لامپ درون یخچال خود را مورد تعویض یا تعمیر قرار دهید. البته قیمت مربوط به سرپیچ لامپ بسیار ارزان می باشد. بنابراین در صورت خرابی آن، می توانید سرپیچ را تعویض کنید.

4.3. برای جلوگیری از خرابی سرپیچ لامپ چکار کنیم؟

توصیه می گردد که درب یخچال تان را به آرامی باز و بسته نمایید. همچنین از قرار دادن غذاهای گرم و داغ در درون یخچال تان جدا خودداری کنید. چرا که رطوبت حاصل از آن ممکن است سرپیچ لامپ را دچار خرابی نماید.

مطالعه بیشتر: نمایندگی تعمیر یخچال توشیبا

5. خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر

برق داشتن بدنه یخچال در برخی از یخچال فریزرها به ندرت قابل مشاهده است. چرا که برندهای شناخته شده در زمینه تولید یخچال فریزر، از تکنولوژی جدید استفاده می کنند.

بنابراین خرابی برد الکترونیکی یخچال فریزر در مدل ها و برندهای معروف به ندرت قابل مشاهده هستند. همچنین برد الکترونیکی تمام عملکرد یخچال را تحت نظارت و کنترل دارد و در صورت خرابی، نه تنها دلیل برق دار شدن بدنه یخچال میشود؛ بلکه می تواند یخچال را به طور کلی از کار بیندازد.

خرابی برد علت برق داشتن بدنه یخچال

5.1. چطور بفهمیم خرابی برد الکترونیکی علت برق داشتن بدنه یخچال است؟

امروزه می توان به کمک دستگاه های مختلف ایراد و مشکل قطعه مذکور را مورد بررسی قرار داد. همچنین در صورت خراب شدن برد الکترونیکی، می توانید یک سری از علائم را مشاهده کنید. از جمله این علائم میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. اتومات نکردن یخچال
 2. ایجاد سر و صدای زیاد
 3. خنک نشدن دستگاه
 4. روشن نشدن یخچال و…

5.2. چرا برد الکترونیکی می سوزد؟

آیتم های بسیار متعددی سبب خرابی برد الکترونیکی می شود. از مهمترین این آیتم ها می توان به:

 • خرابی ترموستات
 • خرابی سیم پیچی های یخچال
 • عدم استفاده صحیح از یخچال

اشاره کرد. برد الکترونیکی از حساس ترین و مهمترین قطعات تعبیه شده در یخچال ها هستند.

5.3. چطوری برد الکترونیکی را تعمیر کنیم؟

تعمیر برد الکترونیکی به تجربه و دانش بالایی نیاز دارد. شما می توانید جهت تعمیر برد الکترونیکی یخچال فریزر در اختیار خود، با همکاران ما از شرکت اس پی یار در ارتباط باشید.

همچنین هزینه های تعمیر برد الکترونیکی کمی بالاتر از تعمیرات سایر قطعات یخچال می باشد.

5.4. برای جلوگیری خرابی برد الکترونیک چکار کنیم؟

معمولا تعمیرکاران و سرویسکاران ما توصیه می کنند که یخچال فریزر خود را در یک محیط خشک و تراز شده قرار دهید.

چرا که در چنین وضعیتی موتور و برد الکترونیکی یخچال فشار زیادی را تحمل نخواهند کرد. همچنین سرویس های دوره ای، می تواند از خرابی های برد الکترونیکی دستگاه جلوگیری نماید.

6. وصل نبودن سیم ارت یخچال به زمین

سیم ارت یکی از مهمترین قطعات مربوط به لوازم خانگی به خصوص یخچال ها می باشد. در حین نصب و راه اندازی یخچال بایستی سیم ارت را نیز بر روی زمین نصب کرد.

چرا که در چنین وضعیتی برق اضافه یخچال به زمین منتقل شده و بر روی بدنه جریان پیدا نخواهد کرد. همچنین در ساختمان های جدید می توانید چاه مربوط به ارت را نیز مشاهده کنید که مشکلات برق گرفتگی را کاهش می دهد. اصلی ترین دلیل برق گرفتگی بدنه یخچال را وصل نبودن سیم ارت شکل داده است.

6.1. چطور بفهمیم دلیل برق داشتن بدنه یخچال، وصل نبودن سیم ارت است؟

وصل نبودن سیم ارت به زمین یا چاه، را می توان به راحتی به کمک چشم نیز مشاهده کرد. به طوری که این امر می تواند دردسرهای گوناگونی را به دنبال خود داشته باشد. شما می توانید در حین راه اندازی و نصب یخچال فریزر خود، سیم ارت آن را به زمین وصل نمایید.

6.2. چطوری این مشکل ایجاد شده است؟

متاسفانه برخی از افراد اطلاعات کافی را در خصوص سیم ارت و نقش آن در سیستم عملکرد یخچال ها ندارند. بنابراین یخچال فریزر خود را به شکل نادرست وصل و راه اندازی می کنند. همچنین برخی از یخچال های قدیمی نیز سیم ارت ندارند.

6.3. چطوری مشکل وصل نبود سیم ارت را برطرف کنیم؟

جهت رفع ایراد یاد شده می توانید سیم ارت را طبق دستورالعمل های مذکور در دفترچه راهنمای یخچال، وصل کنید. برای این منظور می توانید از افراد کاربلد نیز کمک بخواهید. سیم ارت از بروز خطرات جانی مختلف نیز جلوگیری می کند.

مطالعه بیشتر: چرا لامپ یخچال روشن نمیشه؟

6.4. برای جلوگیری از این اتفاق چکار کنیم؟

توصیه می شود که در صورت برق داشتن بدنه ی یخچال فریزر خود، حتما وصل بودن سیم ارت را با دقت بالایی مورد بررسی قرار دهید. در حین جا به جایی دستگاه نیز به متصل بودن سیم ارت یخچال توجه لازم را داشته باشید.

7. خرابی های مربوط به ترموستات و قطعات الکترونیکی یخچال

در بسیاری از مواقع خرابی مربوط به ترموستات و قطعات الکترونیکی از مهمترین دلایل برق داشتن بدنه یخچال فریزر می باشد. ترموستات از اصلی ترین قطعات تعبیه شده در یخچال فریزرها می باشد.

تمام عملکرد مربوط به یخچال تحت کنترل ترموستات می باشد. همچنین این قطعه سیم پیچی های بسیار متعددی را به خود اختصاص داده است.

7.1. چطور بفهمیم علت برق داشتن بدنه یخچال، خرابی ترموستات است؟

جهت بررسی خرابی مربوط به ترموستات می توان قطعه یاد شده را مورد بررسی قرار داد. همکاران ما در حین سرویس یخچال فریزر مشتریان خود، ترموستات را توسط ابزارهای مختلف مورد بررسی قرار می دهند. از علائم آن میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. منظم کار نکردن موتور یخچال
 2. خاموش شدن ناگهانی آن
 3. سرد بودن بدنه یخچال

7.2. دلیل خرابی ترموستات چیست؟

توجه نمایید که هرگونه استفاده ی نادرست از یخچال فریزر، می تواند آسیب های بسیار جدی را وارد کند. تراز نبودن یخچال، قرار گرفتن یخچال در یک محیط مرطوب و غیره از مهمترین آیتم های بروز ایراد یاد شده هستند.

خرابی ترموستات دلیل برق گرفتگی بدنه یخچال

7.3. چطوری خرابی ترموستات را برطرف کنیم؟

شما می توانید برای تعمیر خرابی و ایراد ترموستات یخچال فریزر خود، قطعه ی مذکور را مورد تعمیر و تعویض قرار دهید.

همچنین هزینه های تعمیر ترموستات بسیار مناسب تر از تعویض آن خواهد بود که در خصوص این امر می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

7.4. برای جلوگیری از خرابی ترموستات چکار کنیم؟

توصیه می شود که همیشه در سرویس های دوره ای یخچال فریزر خود، عملکرد ترموستات خود را نیز مورد بررسی قرار دهید. همچنین اتصالات سیم های ترموستات را نیز با دقت مورد بازبینی قرار داده و ایرادات مشاهده شده را رفع کنید.

8. افزایش میزان رطوبت در یخچال

افزایش میزان رطوبت در قسمت های داخلی یخچال به مرور زمان می تواند مشکلات و خرابی های مختلفی را به دنبال داشته باشد.

از مهمترین این خرابی ها می توان به برق داشتن بدنه یخچال اشاره کرد. توجه نمایید که یخچال فریزرها به خودی خود دارای رطوبت هستند.

بنابراین از قرار دادن دستگاه خود در معرض رطوبت جدا خودداری نمایید. از سوی دیگر رطوبت اضافه در یخچال آسیب زیادی را به بسیاری از قطعات اصلی دستگاه وارد خواهد کرد.

8.1. چطور بفهمیم دلیل برق داشتن بدنه یخچال، رطوبت آن است؟

رطوبت اضافه درون یخچال به شکل تکه های یخ در آمده و شما می توانید بر روی دیواره های داخلی یخچال خود، تکه های یخ را مشاهده کنید.

از سوی دیگر در صورت پایین بودن دمای یخچال تان، رطوبت دستگاه به شکل قطرات آب نیز در یخچال قابل مشاهده هستند.

8.2. چطوری رطوبت یخچال افزایش می یابد؟

یکی از روش های صحیح استفاده از یخچال را، قرار دادن مواد غذایی خنک شده در دورن یخچال شکل داده است.

متاسفانه بسیاری از افراد غذاهای گرم و حتی داغ را نیز در داخل یخچال فریزر خود قرار می دهند. این امر می تواند رطوبت یخچال را افزایش دهد. باز و بسته شدن بی جهت درب یخچال نیز سبب بروز مشکل یاد شده خواهد بود.

8.3. برای جلوگیری از افزایش رطوبت یخچال چکار کنیم؟

توصیه می گردد که قسمت های داخلی یخچال خود را به شکل مرتب چک کرده و در صورت مشاهده هرگونه رطوبت در دستگاه خود، اقدامات مربوط به رفع آن را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید به دفترچه راهنمای یخچال فریزر خود مراجعه نمایید.

اگر برق گرفتگی بدنه یخچال برطرف نشود چه آسیبی ایجاد می کند؟

برق داشتن بدنه یخچال نه تنها یکی از مهمترین ایرادات مربوط به یخچال فریزرها می باشد، بلکه می تواند خطرات جانی و مالی بسیار زیادی را نیز به دنبال داشته باشد.

شما می توانید در صورت مشاهده چنین ایراد و مشکلی، سریعا دستگاه خود را از برق جدا کرده و با بهترین شرکت خدماتی در این زمینه در تماس باشید. ایراد یاد شده ممکن است به بسیاری از قطعه دستگاه نیز آسیب وارد کند.

بنابراین در اسرع وقت اقدامات مربوط به رفع این مشکل را انجام دهید. همچنین برق داشتن بدنه ی یخچال ممکن است خطر برق گرفتگی نیز به دنبال داشته باشد.

چه زمانی مشکل برق دار بودن بدنه یخچال را تعمیر کنیم؟

در اولین فرصتی که متوجه برق دار بودن بدنه یخچال شدید، سریعا باید به فکر تعمیر آن بیوفتید. در نظر بگیرید که مشکل و ایراد یاد شده بسیار نگران کننده می باشد.

چرا که بروز ایرادات و مشکلات برقی در یخچال بسیار خطرناک خواهد بود و احتمال برق گرفتگی و مشکلات دیگر را در برخواهد داشت.

برای همین منظور ابتدا علت برق داشتن بدنه یخچال را با توجه به مواردی که در مقاله توضیح داده ایم بررسی نمایید.

اگر به دست خودتان قابل تعمیر بود که آن را رفع نمایید در غیر اینصورت با نمایندگی های مجاز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

معرفی بهترین نمایندگی برای تعمیر برق داشتن بدنه یخچال

در این مقاله علت برق داشتن بدنه یخچال را به همراه راهکار برطرف نمودن آن بررسی کردیم. در حین مشاهده چنین خرابی پیشنهاد می گردد که خونسردی خود را حفظ نموده و سریعا با بهترین نمایندگی تعمیرات یخچال در ارتباط باشید.

شرکت اس پی یار یکی از بهترین نمایندگی ها برای عیب یابی و تعمیرات لوازم خانگی می باشد. بنابراین شما می توانید بدون داشتن هرگونه دغدغه ای با سرویس کاران و همکاران ما در تماس باشید.

جهت دریافت خدمات مدنظرتان می توانید از وب سایت پیش روی خود، درخواست تان را ثبت کنید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوالی نیز با متخصصان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

چرا بدنه یخچال فریزر برق دارد؟

اگر متوجه شده اید بدنه یخچال برق دارد باید سریع تر مشکل را برطرف نمایید زیرا خسارت جانی و مالی به دنبال خواهد داشت.

ما در این مقاله به 8 دلیل رایج برق گرفتگی بدنه یخچال اشاره کردیم که شامل خرابی المنت، ترموستات، زیاد بودن رطوبت داخل یخچال و…. می باشد.

راهکار برطرف نمودن هر علت را توضیح داده ایم کافی است با ما همراه باشید.

برای جلوگیری از برق دار شدن یخچال چکار کنیم؟

برای جلوگیری از این مشکل ابتدا باید بدانید چه دلایل باعث برق دار شدن بدنه یخچال میشود و سپس بفهمید برای جلوگیری از آن چکار باید کرد.

نمیتوان به این سوال یک پاسخ واحد داد. زیرا دلایل متعددی باعث ایجاد ان می شوند که در مقاله کامل توضیح داده ایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
ثبت درخواست
پرسش و پاسخ