خانه » چرا ماشین لباسشویی می لرزد؟
علت لرزش ماشین لباسشویی

چرا ماشین لباسشویی می لرزد؟

بسیاری از افراد به دنبال بررسی علت لرزش ماشین لباسشویی خود هستند. چرا که تکان های شدید لباسشویی در حین کار کردن، می تواند نشانه ای از خرابی مهم باشد. افراد در چنین وضعیتی به شدت نگران می شوند. اگر علت آن را بدانید میفهمید که برخی از آنها به راحتی قابل حل کردن می باشند.. آیتم های متعددی سبب ایراد یاد شده می گردد مخصوصا اگر به تازگی این دستگاه را خریداری نموده باشید احتمال وجود این مشکل هست و جای نگرانی ندارد. ما کاملا علت و نحوه تعمیر آن را برای شما بیان می کنیم. لازم به ذکر است که تمامی دلایل بیان برای تمامی برندها لباسشویی صدق می کند. پس برای تعمیر لباسشویی بوش، سامسونگ، ال جی و…با این مشکل می توانید از توضیحات مندرج در این بخش بهره مند شوید. برای عیب یابی حرکت کردن لباسشویی و نحوه تعمیر آن تا انتها مقاله با ما همراه باشید.

خلاصه ای از دلایل تکان خوردن ماشین لباسشویی

علت لرزش ماشین لباسشوییتوضیحات تکمیلی
خرابی برد الکتریکیحتما باید تعمیرکار آن را بررسی کند که تشخیص دهد به تعمیر نیاز دارد یا خیر
مسطح و تراز نبودنبا استفاده از دستگاه تراز مهندسی آن را تراز کنید
تنظیم نبودن یا شکستگی پایه هابرای تنظیم کردن به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید. برای رفع شکستگی حتما درخواست تعمیرات دهید.
مشکل در کمک های دیگباید کمک هایی که در بالا و پایین دیگ قرار دارند بررسی شود که دچار فرسودگی یا شکستگی نشده باشند. برای آن نیاز به تعمیرکار دارید
نامتناسب بودن مقدار لباس هانباید بیشتر یا یا کمتر از ظرفیت آن لباس قرار دهید. برای دانستن ظرفیت مناسب دستگاهتان به دفترچه آن مراجعه کنید.
وزنه تعادل تناسب ندارداگر حین خشک کردن و ابکشی لباسشویی حرکت می کند به احتمال زیاد وزنه تعادل شل شده یا ترک برداشته اند. باید توسط تعمیر کار بررسی و تعمیر شود.
مشکل در پیچ های ترانست فراستبرای جا به جایی از این پیچ ها استفاده میشود و باید آنها را بعد از نصب جدا کنید آن را چک کنید شاید جدا نشده باشد.
خرابی فنرهای دیگفنر ها به مرور زمان ممکن است دچار فرسودگی یا شکستگی می شوند که باعث می شوند لباسشویی تکان بخورد. به همین منظور باید تعمیر یا تعویض شوند
خالی نشدن درست آب لباسشوییباید پمپ آب مورد بررسی قرار بگیرد زیرا اگر اب لباسشویی تخلیه نشود دیگ سنگین  میشود و باعث میشود دستگاه به لرزش در بیاید.
شستن حوله یا پتو در آنپتو و حوله تن پوش باعث بهم خوردن تناسب وزن می شود. که باید در کنار انهاحتما چند تکه لباس دیگر قرار دهید.

چرا ماشین لباسشویی تکان میخورد؟

در این قسمت از مقاله سعی داریم در مورد دلیل لرزش های شدید ماشین لباسشویی و نحوه برطرف نمودن ان اطلاعاتی را ارائه دهیم. همچنین شما نیز در صورت مواجه شدن با ایراد یاد شده می توانید مهمترین دلایل لرزش ماشین لباسشویی به همراه رفع آن را در این بخش مطالعه نمایید.از مهمترین علت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

چرا لباسشویی می لرزد

1-   نقص فنی برد الکتریکی

در مبحث مربوط به بررسی علت تکان خوردن ماشین لباسشویی می توان به نقص فنی برد الکتریکی دستگاه اشاره کرد. قطعه ی یاد شده نقش حساس و مهمی را در دستگاه دارد. همچنین در لباسشویی های قدیم، به جای برد الکترونیکی از برد تایمر استفاده می کردند.

  • چرا برد الکتریکی دچار مشکل شده است؟

استفاده نادرست از لباسشویی و عدم تراز بودن دستگاه، با گذشت زمان سبب می شود که برد الکتریکی ماشین های لباسشویی دچار خرابی شوند.

مطالعه بیشتر: تعمیرات لباسشویی در تهران

  • چطوری این مشکل را برطرف کنیم؟

در بسیاری از مواقع بردهای الکتریکی ماشین های لباسشویی قابلیت تعمیر را دارند. بنابراین همکاران ما سعی خواهند داشت تا در گام اول قطعه ی مذکور را تعمیر کنند. البته در غیر این صورت شما مجبور خواهید که قطعه ی یاد شده را تعویض کنید.

  • راهنمای برطرف نمودن لرزش شدید  لباسشویی با این علت

توصیه می شود که جهت جلوگیری از خرابی برد الکتریکی که به دنبال خود باعث لرزش لباسشویی میشود، به شکل صحیح از دستگاه خود استفاده نمایید. همچنین از تراز بودن دستگاه تان در محلی که قرار دارد، اطمینان حاصل کنید.

2-    تراز نبودن محل قرارگیری ماشین لباسشویی

علت لرزش شدید لباسشویی را تراز نبودن محل قرارگیری آن شکل داده است. در چنین وضعیتی دستگاه شما به شدت تکان خواهد خورد. همینطور لرزش دستگاه می تواند به قسمت های مختلف آن آسیب وارد کند.

  • جلوگیری از حرکت لباسشویی با این علت

پیشنهاد می کنیم که برای نصب صحیح ماشین لباسشویی خود، از افراد و سرویسکاران حرفه ای کمک بخواهید. چرا که در چنین صورتی می توانید دستگاه مدنظر خود را به شکل صحیح نصب نموده و آن را مورد استفاده قرار دهید.

  • اهمیت تراز بودن ماشین لباسشویی

تراز بودن ماشین لباسشویی نقش بسیار مهمی را در عملکرد دستگاه یاد شده دارد. بنابراین در حین نصب و راه اندازی دستگاه مذکور، به تراز بودن محل قرارگیری آن توجه نمایید. زیرا علاوه بر اینکه باعث ایجاد تکان های شدید میشود به به موتور دستگاه نیر فشار زیادی وارد خواهد کرد.

مطالعه بیشتر: علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی

  • چطوری لباسشویی را تراز کنیم؟

شما می توانید برای نصب و راه اندازی ماشین لباسشویی خود، از دستگاه تراز مهندسی استفاده نمایید. به کمک دستگاه تراز مهندسی می توانید به شکل حرفه ای لباسشویی خود را نصب کنید. سرویسکاران ما در حین نصب دستگاه از تراز مهندسی استفاده می نمایند.

علت لرزش لباسشویی به خاطر تراز نبودن

3-    مشکل در پایه های لباسشویی

مشکل در پایه ها از مهمترین دلایل تکان خوردن ماشین لباسشویی می باشد. بنابراین در چنین وضعیتی بهتر است که حتما پایه های دستگاه خود را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

  • جنس مربوط به پایه های ماشین لباسشویی چیست؟

توجه نمایید که جنس مربوط به پایه های ماشین های لباسشویی از فلز می باشند که با پلاستیک پوشش داده شده اند. شکستگی و خرابی مربوط به پایه ها مهمترین عامل لرزش دستگاه است.

  • نحوه ی تنظیم کردن پایه های دستگاه چگونه است؟

شما می توانید با مراجعه به دفترچه راهنما، پایه های لباسشویی خود را تنظیم کنید. همچنین برای تنظیم پایه ها، می توان آنها را در جهت و خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

  • در حین شکستن پایه های لباسشویی  چکار کنیم؟

در چنین وضعیتی می توانید با تعمیرکاران ما در ارتباط باشید و پایه های معیوب دستگاه خود را مورد تعمیر قرار دهید. هزینه های تعمیر پایه های لباسشویی بسیار مناسب می باشد.

4-    خرابی کمک های دیگ لباسشویی

خرابی کمک های دیگ بارزترین علل تکون خوردن ماشین لباسشویی می باشد. دیگ ماشین لباسشویی، تعادل خود را توسط کمک های یاد شده حفظ می کند. بنابراین هرگونه خرابی در کمک ها، می تواند سبب لرزش دستگاه در حین کار کردن شود.

  • نقش کمک دیگ در عملکرد لباسشویی

کمک های نگهدارنده دیگ، نقش حساسی را در فرایند شستشو دارند. چرا که وزن دیگ در حین فرایند شستشو به شدت افزایش یافته و توسط کمک های مذکور می تواند تعادل خود را حفظ کند.

مطالعه بیشتر: چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشه؟

  • محل قرارگیری کمک های دیگ

توجه داشته باشید که کمک های دیگ در قسمت بالا و پایین دیگ قرار گرفته اند. در برخی از مواقع بالا بودن وزن مربوط به دیگ، آسیب های جدی تری را به کمک های دیگ وارد می کند.

  • راهنمای برطرف نمودن حرکت  لباسشویی با این علت

در صورت خرابی کمک های دیگ، همکاران ما موظف هستند آنها را مورد تعمیر قرار دهند. البته در برخی از موارد نیز مجبور هستند کمک های دیگ را تعویض نمایند. پس برای رفع آن باید با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

  • چه چیزی باعث خراب شدن کمک دیگ می شود؟

چنانچه محل قرارگیری دستگاه تراز نباشد، در چنین وضعیتی کمک های دیگ با گذشت زمان آسیب دیده و عملکرد واقعی خود را از دست می دهند.

5-    زیاد یا کم بودن لباس ها

زیاد یا کم بودن البسه ها در داخل دیگ، از دیگر علل حرکت ماشین لباسشویی در حین خشک کردن محسوب می شود. در حین استفاده از دستگاه خود، به ظرفیت آن توجه لازم را داشته باشید و با توجه به این موضوع، اقدام به شستن البسه های خود نمایید.

حجم کم لباس علت تکان خوردن لباسشویی

  • کم بودن البسه ها چه تاثیری را در لرزش دستگاه دارد

کم بودن میزان البسه ها در داخل دستگاه، از مهمترین موضوعاتی می باشد که سبب می شود وسیله در حین کار کردن دچار تکان و لرزش های شدید باشد. بنابراین در حین شستن البسه های خود، حتما به وزن آنها توجه کنید.

  • زیاد بودن البسه ها چه تاثیری را در لرزش دستگاه دارد؟

در برخی از مواقع افراد جهت صرفه جویی در هزینه های خود، مقدار زیادی از لباس ها را در داخل دستگاه قرار می دهند. این موضوع می توان آسیب جدی وارد کند چرا که البسه ها در حین خیس شدن، وزن شان چند برابر می باشد و همین امر باعث لرزش ماشین لباسشویی خواهد شد.

 

  • راهنمای برطرف نمودن لرزش  لباسشویی با این علت

جهت رفع چنین ایرادی می توانید به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود مراجعه نموده و راهنمایی های لازم را به دست آورید. شما بایستی به گنجایش و ظرفیت لباسشویی خود توجه کافی داشته باشید و متناسب با آن لباس قرار دهید.

6-    نامتعادل بودن وزنه تعادل

دلیل لرزش و تکان های ماشین لباسشویی را می توان در نامتعادل بودن وزنه دیگ جستجو کرد. دیگ دستگاه برای داشتن تعادل در حین کار کردن، مجهز به وزنه های تعادل می باشد.

  • نقش وزنه های تعادل در عملکرد لباسشویی

وزنه های تعادل در دیگ دستگاه، از مهمترین قطعات مربوط به ماشین لباسشویی می باشد. این وزنه ها در حین فرایند آبکشی و خشک کردن البسه ها، نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند.

  • میزان استاندارد لباس در لباسشویی های مختلف چقدر است؟

در صورتی که ظرفیت ماشین لباسشویی شما هفت کیلوگرم است، در چنین وضعیتی بایستی وزن مربوط به البسه های خشک تان، در حدود دو یا سه کیلوگرم باشد. چرا که وزن لباس ها بعد از خیس شدن چند برابر می شود.

  • رایج ترین خرابی های مربوط به وزنه تعادل

شل شدن و ترک برداشتن وزنه های تعادل، از مهمترین خرابی های مشاهده شده در آنها می باشد. در چنین وضعیتی ماشین لباسشویی شما به شدت تکان خواهد خورد.

  • راهنمای رفع تکان های شدید لباسشویی با این علت

جهت تعمیر و تعویض وزنه های تعادل ماشین لباسشویی خود می توانید با متخصصان کاربلد و حرفه ای ما از وب سایت پیش روی خود در ارتباط باشید.

7-    خرابی پیچ های ترانس فراست و ترنسلیت

خرابی پیچ های ترانس فراست و ترنسلیت بارزترین علت حرکت ماشین لباسشویی می باشد. پیچ های مذکور در پشت دستگاه قرار دارند و در حین جابه جایی دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند. توصیه می گردد بعد از نصب، پیچ های یاد شده را باز کنید.

8-    فرسودگی فنرهای دیگ ماشین لباسشویی

فرسودگی فنرهای دیگ جزو اصلی ترین عاملی می باشد که به دنبال خود، لرزش دستگاه را به دنبال دارد. فنرهای لباسشویی بعد از گذشت زمان، دچار یکسری از ایرادات می شوند. چنانچه بعد از تراز بودن دستگاه تان، شاهد لرزش آن هستید، بهتر است که با تعمیرکار حرفه ای در این زمینه مشورت کنید

9- عدم تخلیه صحیح آب مخزن

عدم تخلیه صحیح آب مخزن نیز باعث میشود لباسشویی تکان بخورد و لرزش داشته باشد. چرا که در چنین وضعیتی آب مخزن در داخل دیگ سنگینی کرده و فشار زیادی به دستگاه وارد می شود. در چنین وضعیتی لوله های خروجی آب و وضعیت پمپ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید.

10- شستن حوله تن یا پتو در ماشین لباسشویی

شستن پتو یا حوله تن در دستگاه یکی از دیگر از دلایلی است که باعث می شود لباسشویی بلرزد. پیشنهاد می شود که حوله تن یا پتوهای خود را به تنهایی در داخل دستگاه مورد شستشو قرار ندهید.

  • چطوری پتو را بشوییم این مشکل ایجاد نشود؟

اگر تصمیم دارید تا پتوی مد نظرتان را در داخل ماشین لباسشویی بشوید، بهتر است که پتو را به همراه چند تکه لباس مورد شستشو قرار دهید. تا توازن لازم در حین آبکشی و خشک کردن به وجود آید.

  • توجه به گنجایش لباسشویی و جلوگیری از لرزش

شما در حین شستن پتو یا حوله تن نیز بایستی به گنجایش و ظرفیت لباسشویی خود توجه لازم را داشته باشید. چرا که در غیر این صورت دستگاه تان فشار زیادی را تحمل خواهد کرد.

  • تنظیم برنامه شستشوی پتو یا حوله تن

جهت شستشوی حوله تن یا البسه های بزرگ و سنگین می توانید از برنامه شستشوی مناسبی استفاده کنید. برای این منظور نیز بهتر است که سراغ دفترچه راهنمای دستگاه بروید.

  • راهنمای رفع لرزش لباسشویی با این علت

پیشنهاد می گردد که حوله یا پتوی مدنظرتان را با توجه به میزان استاندارد دستگاه تان، مورد شستشو قرار دهید. همچنین در کنار پتوی ، چند عدد لباس دیگر نیز قرار دهید.

بهترین نمایندگی تعمیر مشکل حرکت کردن لباسشویی

علت لرزش ماشین لباسشویی را می توان در آیتم های بسیار متعددی جستجو کرد. شما می توانید برای رفع ایراد مشاهده شده در دستگاه خود، با متخصصان و سرویسکاران ما از شرکت تعمیرات لوازم خانگی اس پی یار در ارتباط باشید. همچنین ما در این مجموعه به دنبال عرضه باکیفیت ترین خدمات هستیم. برای این منظور نیز برای تک تک خدمات خود، گارانتی معتبری را صادر می کنیم. ما در نقاط مختلف نمایندگی داریم و در سریع ترین زمان ممکن مشکل لرزش لباسشویی را برطرف می کنیم. پس با ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
ثبت درخواست
پرسش و پاسخ