تعمیرات لباسشویی وبلاگ

علت باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی

علت باقی ماندن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی

دانستن دلیل باقی ماندن پودر در مخزن ماشین لباسشویی یکی از مهمترین دغدغه های افراد می باشد. چرا که باقی ماندن مقداری از مواد شوینده در داخل مخزن، نشان از ناتمام ماندن فرایند شستشو خواهد بود. بنابراین افراد سعی دارند دلیل ایراد یاد شده را شناسایی و آن را در اسرع وقت رفع کنند. نمایندگی تعمیرات لباسشویی اس پی یار قصد دارد در این مقاله تمامی علل حل نشدن پودر و جا ماندن آن در جا پودری را بررسی نماید. پس با ما همراه باشید.

خلاصه ای از دلیل حل نشدن پودر در مخزن لباسشویی

توجه نمایید که علت جا ماندن پودر در جا پودری ماشین لباسشویی را می توان در گرفتگی فیلتر و شیر ورودی بررسی کرد. البته توصیه می شود که همیشه از مواد شوینده باکیفیت استفاده کنید. چرا که در برخی از موارد استفاده از مواد شوینده نامرغوب، عامل ایراد یاد شده می باشد. شما می توانید در حین سرویس های دوره ای، مشکل یاد شده را برطرف نمایید.

فرایند خالی شدن پودر در لباسشویی چگونه است؟

یکی از مهمترین و اصلی ترین اجزای مربوط به ماشین های لباسشویی را جا پودری شکل داده است. جاپودری نقش بسیار مهمی را در فرایند شستشو دارد. همچنین خرابی های مربوط به جاپودری می تواند فرایند شستشو را با مشکل مواجه سازد. توجه نمایید که فرایند عملکرد خالی شدن پودر در لباسشویی به ترتیب زیر می باشد.

 • از شیر برقی به محل جا پودری، شیلنگی تعبیه شده است.
 • آب از طریق شیر برقی به قسمت جاپودری وارد شده و در نهایت وارد دیگ شستشو می شود.
 • اصلی ترین وظیفه ی مربوط به جاپودری، توزیع کردن مواد و پودر شوینده در ماشین لباسشویی جهت شستن البسه های می باشد.
 • چنانچه آب کافی از شیر برقی به قسمت جاپودری انتقال پیدا نکند، در این صورت لباس های شما با پودر شوینده ترکیب نشده و فرایند شستشو به شکل کامل صورت نخواهد گرفت.

  معرفی انواع مخزن پودر لباسشویی

  قبل از پرداختن به علت باقی ماندن پودر در جا پودری لباسشویی باید بدانید که مخزن ها یا همان جاپودری های ماشین های لباسشویی از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. محفظه های تعبیه شده عبارتند از:

  • محفظه مواد رنگی
  • محفظه نرم کننده
  • محفظ شستشوی اصلی و شستشوی مقدماتی.

  توجه داشته باشید که جهت استفاده صحیح از جاپودری، بایستی با قسمت های مختلف ان از نزدیک آشنا شوید. معمولا در همه‌ی ماشین های لباسشویی می توانید سه یا چهار قسمت را مشاهده نمایید.

فرایند خالی شدن پودر در لباسشویی

پیشنهاد مطالعه برای   علت بوی بد ماشین لباسشویی

علت حل نشدن و باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی چیست؟

شما می توانید در این قسمت از مقاله با ما همراه باشید و با مهمترین علت حل نشدن و باقی ماندن پودر در جاپودری ماشین لباسشویی آشنا شوید. شما نیز در صورت مواجه شدن با چنین ایرادی، می توانید قسمت های مختلف دستگاه خود را چک کرده و ایراد به وجود آمده را رفع کنید. همچنین جهت رفع ایراد مذکور می توانید با بهترین شرکت خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در ارتباط باشید.

1- خرابی در شیر ورودی

خرابی در شیر ورودی بارزترین دلیل ماندن پودر در مخزن ماشین لباسشویی می باشد. شیر ورودی از مهمترین قطعات تعبیه شده در ماشین های لباسشویی می باشد. شما می توانید در صورت خرابی شیر مذکور، آن را مورد تعویض یا تعمیر قرار دهید.

 • شیر ورودی کجای لباسشویی می باشد و چطوری آن را بررسی کنیم؟

   شیر ورودی لباسشویی به محلی اطلاق می شود که دو شلنگ ورودی آب گرم و سرد به آن وصل هستند. به عبارتی شیر ورودی، نقش کنترل ورود آب گرم و سرد به دستگاه را بر عهده دارد.

 • چطوری این مشکل ایجاد شده است؟

  ممکن است سالها از کارکرد آن گذشته باشد و فرسوده یا پاره شده باشد. همچنین ممکن است فضای کافی نداشته باشد و خم شده باشد. به همین دلیل آب نتواند از آن راحت عبور کند.

 • برای جلوگیری از این اتفاق چکار کنیم؟

  پیشنهاد می شود که جهت جلوگیری از خرابی شیر ورودی، نصب ماشین لباسشویی خود را به دست افراد کاربلد در این حرفه بسپارید. همچنین همکاران ما در حین سرویس های دوره ای دستگاه تان، می توانند شیر ورودی ماشین لباسشویی شما را بررسی کنند.

 • رفع مشکل حل نشدن پودر در لباسشویی با توجه به این علت

  جهت رفع مشکل به وجود آمده، می توانید شیر ورودی معیوب ماشین لباسشویی خود را مورد تعمیر یا تعویض قرار دهید. فراموش نکنید که عدم تعمیر یا تعویض قطعه ی یاد شده، ممکن است ایرادات متعددی را نیز به دنبال داشته باشد.

2- استفاده از مواد شوینده نامرغوب

یکی دیگر از دلایلی که پودر در جاپودری باقی می ماند کیفیت پایین مواد شوینده ی می باشد. همچنین امروزه برندهای مختلفی به دنبال تولید مواد شوینده لباسشویی هستند. شما نیز بهتر است که مرغوب ترین و ایده آل ترین مواد شوینده را در اولویت خرید تان قرار دهید. چرا که در این صورت با ایراد مذکور مواجه شده و نمی توانید البسه های خود را به شکل کامل مورد شستشو قرار دهید.

 • بررسی انواع مواد شوینده در لباسشویی

پیشنهاد می شود که قبل از خرید مواد شوینده ی مناسب برای ماشین لباسشویی خود، با انواع مواد مذکور از نزدیک آشنا شوید. از مهمترین انواع مواد شوینده می توان به قرص، کپسول ژله ای، صابون، مایع و پودر لباسشویی اشاره کرد.

چرا مایع لباسشویی مناسب ترین مواد شوینده برای لباس ها می باشد؟

مایع لباسشویی با داشتن یک سری از ویژگی ها، مناسب ترین مواد شوینده برای شستن البسه های هستند. از مهمترین این ویژگی ها می توان به سرعت بالای حل شوندگی، مناسب برای البسه های پلاستیکی و نخی، مناسب برای شستشوی لباس ها در زمان سریع و غیره اشاره کرد. با این مواد شوینده دیگر نگران باقی ماند پودر در مخزن لباسشویی نخواهید بود.

 • به چه میزان از مواد شوینده استفاده کنیم تا پودر در جا پودری نماند؟

معمولا بر روی تمام مواد شوینده های موجود در بازار اطلاعاتی در خصوص میزان استفاده از آنها برای شستشوی البسه ها درج شده است. شما هم می توانید با توجه به میزان البسه ها و چرک بودن آنها، مناسب ترین میزان مواد شوینده را استفاده کنید.

 • راهنمای خرید بهترین مواد شوینده برای حل این مشکل

شما می توانید مواد شوینده ی مورد نیاز ماشین لباسشویی خود را از فروشگاه های معتبر و شناخته شده تهیه نمایید. همچنین مواد شوینده ای را در اولویت خریدتان قرار دهید که دارای آنزیم های مختلف و قوی باشد.

حل نشدن پودر در مخزن لباسشویی

3- ریختن پودر در جای نادرست از جا پودری

از دیگر دلایلی که باعث میشود پودر شستشو در جاپودری باقی بماند؛ این است که آن را در جای نامناسب می ریزند. دقت کنید که مواد شوینده را در جای درستی می ریزید.

 • چطوری جای درست برای ریختن پودر را پیدا کنیم؟

جهت آشنایی با مخزن های تعبیه شده در جاپودری ماشین لباسشویی خود می توانید به دفترچه ی راهنمای آن مراجعه نمایید. هر یک از محفظه های مربوط به جاپودری، مناسب برای مواد شوینده های مختلف می باشد.

 • مشکل یاد شده چگونه به وجود خواهد آمد؟

در چنین وضعیتی بهتر است که قبل از فشار دادن دکمه ی استارت ماشین لباسشویی پودر اضافه شده را به هر نحوه ی از جا پودری خارج نموده و آن را در محل صحیح اضافه کنید. بهتر است که طبق دستورالعمل های لازم از مواد شوینده استفاده نمایید.

پیشنهاد مطالعه برای   دلیل روشن نشدن ماشین لباسشویی

4- حل نشدن پودر به خاطر گرفتگی مربوط به فیلتر ماشین لباسشویی

گرفتگی فیلتر می تواند اصلی ترین علت باقی ماندن پودر در مخزن ماشین لباسشویی باشد. توجه نمایید که فیلتر نقش بسیار مهمی را در ماشین لباسشویی دارد. بنابراین گرفتگی آن نیز به دنبال خود می تواند ایراد یاد شده را به وجود آورد. همچنین در نظر بگیرید که فیلتر در مسیر اتصال شلنگ ورودی آب به ماشین لباسشویی قرار دارد. بنابراین گرفتگی یا کثیف بودن آن می تواند دردسرهای زیادی را برای شما به وجود آورد. توصیه می گردد که به شکل مرتب فیلتر دستگاه خود را مورد بررسی قرار دهید.

 • نقش فیلتر در ماشین های لباسشویی

فیلتر لباسشویی مانند یک توری فلزی می باشد. این قطعه می تواند تمام ذرات اضافه ی موجود در آب لوله کشی را به خود جذب نماید. در این صورت مواد و ذرات اضافه وارد دستگاه تان نمی شوند. متاسفانه در بسیاری از مناطق، آب لوله کشی استانداردهای لازم را ندارد و مقدار زیادی ذرات معلق را به خود اختصاص داده است.

 • چگونه می توان فیلتر ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟

توصیه می گردد که هر چند وقت یکبار فیلتر لباسشویی خود را خارج کرده و به کمک مواد شوینده و برس زبر، آن را مورد شستشو قرار دهید. برای این منظور بهتر است که منبع آب را قطع نمایید. همچنین در حین تمیز کردن نیز دقت و توجه کافی را داشته باشید تا آسیبی به فیلتر وارد نشود.

 • آیا در سرویس های دوره ای، فیلتر را مورد بررسی قرار می دهند؟

شما می توانید با انجام سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی خود، فیلتر دستگاه تان را مورد نظافت قرار دهید. بنابراین سرویس های دوره ای دستگاه خود را جدی گرفته و هر شش ماه یکبار آن را مورد سرویس قرار دهید.

 • حل مشکل باقی ماندن پودر در مخزن با توجه به این علت

در برخی از مواقع گرفتگی های مربوط به فیلتر را نمی توان به کمک مواد شوینده و برس زبر از بین برد. در چنین حالتی مجبور هستید که قطعه ی یاد شده را مورد تعویض قرار دهید. شما می توانید باکیفیت ترین فیلتر را برای ماشین لباسشویی خود از بازار خریداری کنید.

5- ضعیف بودن فشار آب

از دیگر دلایل جا ماندن پودر در مخزن لباسشویی می توان به ضعیف بودن فشار آب اشاره کرد. در بسیاری از مواقع پایین بودن فشار آب می تواند فرایند شستشوی لباسشویی را با مشکل مواجه سازد. برای این منظور نیز توصیه می گردد زمانی از ماشین لباسشویی خود استفاده نمایید که آب شهری از فشار مناسبی برخوردار باشد. همچنین در حین قطع شدن آب نیز، می توانید ایراد یاد شده را در آن مشاهده کنید.

 • بررسی کردن لوله های ورودی آب

شما نیز در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی می توانید لوله های ورودی آب دستگاه تان را بررسی کنید. در برخی از مواقع ممکن است پیچ خوردن لوله های آب، سبب کاهش فشار آب باشد. همچنین شیر ورودی آب را نیز بررسی نمایید و از باز بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 • در صورت بروز چنین مشکلی چه اقدامی بایستی انجام داد؟

پیشنهاد می گردد که در صورت پایین بودن فشار آب، از شستن البسه های خود خودداری نمایید و شستن لباس های خود را به زمان دیگری موکول کنید. چرا که با پایین بودن فشار آب، فرایند آبکشی البسه های نیز با مشکلات زیادی مواجه خواهد بود.

 • راهنمای رفع مشکل ضعیف بودن فشار آب

چنانچه مشکل ضعیف بودن آب، از آب شهری نباشد، بایستی مشکل را در ماشین لباسشویی جستجو کرد. برای این منظور نیز می توانید با متخصصان کاربلد در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی در ارتباط بوده و ایراد دستگاه خود را شرح دهید و اگر از آب شهری باشد باید در زمان هایی که فشار آب زیاد است لباسشویی را روشن کنید.

معرفی بهترین نمایندگی برای عیب یابی و تعمیر مشکل ماندن پودر در مخزن لباسشویی

حال که با مهمترین دلیل باقی ماندن پودر در جا پودری ماشین لباسشویی آشنا شدید، بهتر است که جهت رفع ایراد مذکور با ما در ارتباط باشید. در صورت وجود مشکل در لباسشویی هایی نظیر سامسونگ به تعمیر لباسشویی سامسونگ در اس پی یار مراجعه کنید. شرکت خدماتی اس پی یار تجربه ی درخشانی را در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارد. بنابراین تعمیرکاران و سرویسکاران ما می توانند خدمات باکیفیتی را ارائه دهند. سرویسکاران ما در حین سرویس دستگاه شما، می توانند دلایل این مشکل را شناسایی کرده و آن را رفع کنند. شما نیز فرصت طلایی پیش روی خود را از دست ندهید و درخواست خود را هم اکنون به ثبت برسانید.

سوالات متداول


چرا پودر در جاپودری ماشین لباسشویی حل نمیشود؟

موارد مختلفی از جمله نامرغوب بودن پودر، ریختن پودر در جای نادرست، کم بودن فشار آب و یا خرابی شیر ورودی لباسشویی میتوانند از علل این مشکل باشند.

مقدار مناسب پودر برای شستشوی لباسها چقدر است؟

معمولا بر روی تمام مواد شوینده های موجود در بازار اطلاعاتی در خصوص میزان استفاده از آنها برای شستشوی البسه ها درج شده است. شما هم می توانید با توجه به میزان البسه ها و چرک بودن آنها، مناسب ترین میزان مواد شوینده را استفاده کنید.

4.3/5 - (11 امتیاز)

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.