خانه » علت کار نکردن یخساز یخچال
علت کار نکردن یخساز یخچال فریزر

علت کار نکردن یخساز یخچال

عدم تولید یخ توسط یخساز یخچال فریزر یکی از شایع ترین خرابی های مشاهده شده در دستگاه های مذکور می باشد. شما نیز در حین مواجه شدن با این نوع خرابی بهتر است که ابتدا علت کار نکردن یخساز یخچال را بررسی نمایید و مواردی که توسط خودتان قابل حل می باشد را برطرف نمایید. اما برخی از دلایل دیگر نیاز به بررسی دقیق تر دارد و از حساسیت بیشتری برخوردار می باشد که حتما باید توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار بگیرید. در این مقاله ما تمام علت های خرابی یخ ساز یخچال را به طور کامل توضیح می دهیم. پس تا انتهای مقاله با نمایندگی تعمیر لباسشویی اس پی یار همراه باشید.

خلاصه ای از دلایل یخ نساختن یخساز یخچال

عدم تولید یخ توسط یخساز یخچال همانطور که ملاحظه کردید یکی از مهمترین خرابی مشاهده شده در دستگاه های مذکور می باشد. با این حال شما می توانید در حین مواجه شدن با چنین ایرادی، سریعا با تعمیرکاران حرفه ای در تماس باشید. همچنین در نظر داشته باشید که خرابی یخساز یخچال فریزر در برخی از برندهای قدیمی، بیشتر از برندهای جدید قابل مشاهده است. چرا که برند های جدید برای تولید یخچال فریزرهای خود از فناوری مدرن استفاده می کنند. یخساز یخچال فریزرها از قطعات مختلفی تشکیل شده است. از سوی دیگر در صورت بروز هرگونه ایرادی در یکی از بخش های یخچال فریزر، یخساز دستگاه نیز نمی تواند عملکرد خود را به شکل ایده آل انجام دهد. مهمترین آیتم های موثر در خرابی یخساز یخچال فریزرها به شکل زیر هستند:

ردیفعلتراهکار
1

خرابی مربوط به ترموستات یخساز یخچال فریزر

خرابی ترموستات می تواند مشکلات زیادی را در یخچال به وجود آورد و می تواند علت کار نکردن یخساز یخچال شود.

2مدول یخساز یخچال فریزر خراب شده باشد

مدول یخساز یکی از مهمترین قطعات موجود در یخچال می باشد که خرابی آن می تواند دردسرهای زیادی را برای افراد به وجود آورد. این مورد از اصلی ترین دلایل یخ درست نکردن یخساز یخچال می باشد.

3خرابی یا گرفتگی مربوط به فیلتر یخساز یخچال فریزر

در بسیاری از مواقع خرابی مربوط به فیلتر یا گرفتگی آن، ممکن است دردسرهای زیادی را در عملکرد یخساز به وجود آورد. خرابی این قطعه یکی از رایج ترین دلایل خرابی یخ ساز یخچال می باشد

4یخ زدگی لوله های مربوط به انتقال آب در دستگاه

در صورتی که دمای یخچال فریزر بالا باشد، لوله های مربوط به انتقال آب دچار یخ زدگی می شوند و این امر نیز عملکرد یخساز را مختل خواهد ساخت. بنابراین در حین مواجه شدن با چنین مشکلی، لوله های ورودی آب یخچال تان را بررسی کنید.

5خرابی یا گرفتگی مربوط به شیر ورودی آب در یخچال فریزر

در چنین وضعیتی توصیه می شود که با تعمیرکاران حرفه ای ما از شرکت اس پی یار در تماس بوده و شیر ورودی یخچال فریزر تان را مورد بررسی قرار دهند تا بفهمند علت خارج نشدن یخ از یخساز این مورد است یا خیر.

6عدم روشن شدن دکمه تشکیل یخ در یخساز

در بسیاری از مواقع دکمه تشکیل یخ روشن نمی شود. در چنین وضعیتی یخچال فریزر نمی تواند یخ مورد نیاز کاربران را تولید کند.

7دمای یخچال مناسب برای تولید یخ نمی باشد.

چنانچه دمای یخچال فریزر به اندازه کافی نباشد، در چنین حالتی یخساز نمی تواند یخ مدنظرتان را تولید کند. بنابراین دمای یخچال را بررسی کنید.

8خاموش بودن یخساز یخچال فریزر

ممکن است خاموش بودن یخساز یخچال فریزر اصلی ترین علت کار نکردن یخساز می باشد.

9خرابی سنسور یخساز یخچال فریزر

سنسور یکی از مهمترین قطعات مربوط به یخساز یخچال فریزرها می باشد. خرابی یا سوختن قطعه مذکور، اصلی ترین عامل خرابی یخساز می باشد. در چنین وضعیتی بایستی سنسور یخچال تان را مورد تعویض قرار دهید.

یخچال چطوری یخ می سازد؟

قبل از پرداختن به موضوع علت کار نکردن یخساز یخچال فریزر، بهتر است که با فرایند تولید یخ توسط یخچال از نزدیک آشنا شوید. چرا که در چنین وضعیتی می توانید به راحتی خرابی مذکور را عیب یابی نمایید. فرایند تشکیل یخ توسط یخساز یخچال فریزر عبارتند از:

نحوه یخ ساختن یخچال

 

 • آب مورد نیاز تولید یخ توسط شیر برقی تامین می شود. شیر ورودی نیز در پشت یخچال تعبیه شده است که به لوله ی آب شهری متصل می گردد.
 • آب از طریق لوله های انتقال آب به قسمت یخساز وارد شده و در داخل قالب های تعبیه شده قرار می گیرد.
 • سپس فرایند انتقال آب قطع شده و آب با توجه به دمای یخچال فریزر یخ خواهد زد.
 • یخ های تولید شده توسط بازوهای یخساز از قالب جدا شده و در مخزن یخ قرار خواهند گرفت.

چرا یخساز یخچال یخ نمی سازد؟

عدم تولید یخ توسط یخساز یخچال فریزر یکی از مهمترین موضوعاتی می باشد که امروزه ذهن بسیاری از کاربران را به سوی خود مشغول کرده است. توجه داشته باشید که خرابی یخساز یخچال فریزر در فصل های گرم سال به یکی از بارزترین معضلات در بسیاری از خانواده ها تبدیل شده است. مهمترین و اصلی ترین دلایل مربوط به خرابی یخساز یخچال فریزر عبارتند از:

چرا یخچال یخ نمی سازد؟

 

1- خرابی سنسور یخساز علت کار نکردن یخساز یخچال

یکی از مهمترین دلایل خرابی یخساز یخچال فریزر را، خرابی سنسور آن شکل داده است. البته برخی از افراد سنسور یخساز را با اسم ترمودیسک نیز می شناسند. قطعه ی یاد شده وظیفه تنظیم آب را بر عهده داشته و خرابی آن می تواند سبب لبریز شدن آب از قسمت یخساز شود. خرابی یخساز یخچال فریزر را زمانی می توانید مشاهده کنید که ترمودیسک آن دچار ایراد شده باشد. چرا که هیچ کدام از قطعات یخچال نمی توانند تنظیمات آب را انجام دهند.

مطالعه بیشتر: نمایندگی تعمیر یخچال در تهران

  • چطوری خرابی سنسور یخساز را بررسی کنیم؟

جهت بررسی خرابی مربوط به ترمودیسک یا سنسور یخساز یخچال فریزر، بایستی قطعه ی مذکور را از محلی که جایگزین شده است، درآورده و مورد بررسی قرار دهید. البته در نظر داشته باشید که عیب یابی سنسور یخساز توسط افراد حرفه ای در این زمینه امکانپذیر می باشد.

  • چطوری سنسور یخساز می سوزد؟

در صورتی که لبریز شدن آب از یخساز خود را مشاهده کردید، می توانید پی به خرابی ترمودیسک ببرید. معمولا سنسور یخساز بعد از گذشت چند سال، عمر مفید خود را از دست می دهد. در نتیجه به تعویض نیاز خواهد داشت.

  • چطوری خرابی سنسور یخساز را رفع کنیم؟

تنها یک راه برای رفع خرابی سنسور یخساز یخچال فریزر وجود دارد و آن این است که شما بایستی قطعه ی یاد شده را مورد تعویض قرار دهید. چرا که تعمیر این قطعه امکان پذیر نبوده و بهترین راه جهت رفع این خرابی، تعویض می باشد.

2- خرابی ترموستات یخساز علت خرابی یخساز یخچال

در بسیاری از مواقع خرابی مربوط به ترموستات از مهمترین دلایل از کار افتادن یخساز یخچال فریزر می باشد. توجه داشته باشید که ترموستات مهمترین و اصلی ترین نقش را در عملکرد تمام یخچال فریزرها دارد. کوچکترین ایراد مشاهده شده در این قطعه می تواند علت اصلی خرابی های متعدد باشد. خرابی یخساز یخچال فریزر را می توانید در ترموستات دستگاه تان مورد بررسی قرار دهید.

  • نحوه بررسی خرابی ترموستات یخساز

بررسی خرابی ترموستات توسط افراد عادی کار امکان پذیر نمی باشد. شما می توانید جهت بررسی ایراد ترموستات یخچال خود، از افراد کاربلد بخواهید تا وضعیت قطعه ی مذکور را مورد بررسی قرار دهند.

  • چرا ترموستات یخ ساز خراب می شود؟

آیتم های زیادی در خرابی ترموستات نقش دارند که از مهمترین آنها می توان به خرابی برد الکترونیکی و موتور دستگاه اشاره کرد. همچنین عدم تراز بودن دستگاه و استفاده نادرست از آن، می تواند خرابی ترموستات را به دنبال داشته باشد.

  • برطرف کردن خرابی ترموستات یخساز یخچال

رفع خرابی مربوط به ترموستات به تجربه و مهارت زیادی نیاز دارد. چرا که قطعه ی یاد شده یکی از مهمترین قطعات الکترونیکی مربوط به یخچال فریزرهای می باشد. همچنین این قطعه قابلیت تعمیر را دارد و می توانید با هزینه های پایین آن را مورد تعمیر قرار دهید.

 • جلوگیری از خرابی ترموستات یخساز؟

پیشنهاد می گردد که به تمام دستورالعمل های صحیح استفاده از یخچال فریزر خود توجه داشته باشید. چرا که در این صورت می توانید میزان خرابی ترموستات و سایر قطعات یخچال فریزر تان را کاهش دهید. همچنین در صورت نیاز می توانید از خدمات پس از فروش دستگاه خود بهره مند شوید.

3- خرابی یا گرفتگی شیر ورودی آب عامل خارج نشدن یخ از یخچال

شیر ورودی یکی از اصلی ترین قطعات تعبیه شده در یخچال فریزرهای مدرن می باشد. همچنین این قطعه نقش بسیار مهمی را در فرایند تشکیل یخ دارد خرابی آن علت یخ نساختن یخچال می شود. میزان آب ورودی به یخچال فریزر از سوی شیر ورودی کنترل می شود. در صورت خرابی شیر ورودی می توانید آن را تعویض نموده و آب را به درون قالب های یخساز یخچال تان وارد کنید. در صورتی که قالب های یخساز پر از آب نشود، فرایند تولید یخ شکل نخواهد گرفت.

  • نحوه بررسی گرفتگی شیر ورودی آب

شیر ورودی را می توانید به راحتی مورد بررسی و چک قرار دهید. در برخی از مواقع وارد شدن هرگونه ضربات به شیر ورودی ممکن است خرابی این قطعه را به دنبال داشته باشد. عدم آبرسانی به قالب های یخساز، بارزترین خرابی مربوط به شیر ورودی است.

  • علت گرفتگی شیر ورودی آب

ممکن است در حین جا به جایی یخچال فریزر تان، شیر ورودی دستگاه دچار خرابی شده باشد. برای این منظور نیز بهتر است که در حین حرکت دادن یخچال فریزر تان، به آرامی رفتار نموده و از وارد شدن ضربات به دستگاه جلوگیری کنید.

  • برطرف کردن خرابی شیر ورودی آب یخچال

شیر ورودی یخچال فریزر خود را می توانید مورد تعمیر یا تعویض قرار دهید. چرا که قیمت مربوط به شیر ورودی برخی از برندها بسیار بالا می باشد و همین امر نیز سبب شده است تا تعمیرکاران ما به جای تعویض شیر ورودی، آن را مورد تعمیر قرار دهند.

  • برای جلوگیری از خرابی شیر ورودی آب چکار کنیم؟

شما می توانید گاهی اوقات شیر ورودی یخچال فریزر خود را مورد بررسی قرار دهید. چرا که در چنین وضعیتی می توانید ایرادات جزئی قطعه ی یاد شده را رفع نموده سپس وضعیت و عملکرد یخساز یخچال تان را چک کنید.

مطالعه بیشتر: تعمیر یخچال دونار در تهران

4- خرابی مدول یخساز یخچال فریزر علت کار نکردن یخساز یخچال

علت خارج نشدن یخ از یخساز را می توان در خرابی مربوط به مدول دستگاه جستجو کرد. توجه داشته باشید که هر موتور تایم یا مدول تعبیه شده در یخچال فریزرها از یک موتور تشکیل شده اند. با روشن کردن موتور، قطعات یخ توسط بازوهای تعبیه شده در یخساز از قالب به سطح انتقال پیدا می کنند. خرابی یخساز یخچال فریزر می تواند دردسرهای زیادی را به دنبال داشته باشد.

  • چطوری خرابی مدول یخساز را چک کنیم؟

خرابی مربوط به مدول یا موتور تایم یخچال فریزر می تواند به دنبال خود کارایی مربوط به بازوهای یخساز را نیز کاهش دهد. به عبارتی در چنین وضعیتی بازوهای یخساز نمی توانند یخ تولید شده را تخلیه کنند. بنابراین یخچال یخ تولید شده را نمی تواند در اختیار کاربران قرار دهد.

  • چطوری مدول یخساز خراب میشود؟

مدول یا موتور تایم یکی از حساس ترین و اساسی ترین قطعات تعبیه شده در یخچال فریزر ها می باشد. خرابی این قطعه ارتباط مستقیمی را با برد الکترونیکی و موتور دستگاه دارد. چرا که این قطعه جزو قطعات الکترونیکی بوده و از برد الکترونیکی دستور می گیرد.

  • چطوری مشکل مدول یخساز را برطرف کنیم؟

شما جهت رفع ایراد و مشکل به وجود آمده می توانید مدول یا موتور تایمر یخچال فریزر خود را مورد تعمیر قرار دهید. در بسیاری از مواقع تنها با تعویض برخی از سیم های مدول، می توان ایراد مربوط به آن را رفع کرد.

  • برای جلوگیری از خرابی مدول یخساز چکار کنیم؟

عدم انجام سرویس های دوره ای در یخچال فریزر ها می تواند مشکلات زیادی را به دنبال داشته باشد که از مهمترین آنها می توان به خرابی مدول اشاره کرد. همچنین در چنین وضعیتی خودسرانه اقدامی را انجام ندهید و با ما در تماس باشید.

5- خرابی دکمه تشکیل یخ در یخساز علت خرابی یخساز یخچال

از جمله دلایل از کار افتادن یخ ساز یخچال را می توان در خرابی دکمه تشکیل یخ جستجو کرد. ممکن است در حین خاموش بودن دکمه ی یاد شده، یخچال یخ مدنظرتان را تولید نکند. در یخچال فریزرهای مدرن دکمه ای را می توانید مشاهده کنید که روشن یا خاموش بودن آن می تواند یخ مورد نیازتان را تولید نماید. اولین گام در حین بررسی علت خرابی یخساز یخچال فریزر را، روشن یا خاموش بودن دکمه تشکیل یخ در یخساز شکل داده است.

 

خاموش بودن دکمه تشکیل یخ علت کار نکردن یخساز

  • نحوه بررسی دکمه تشکیل یخ

در صورت خرابی دکمه تشکیل یخ در یخچال فریزر، با فشار دادن این قطعه متوجه می شوید که یخساز یخچال تان کار نمی کند. شما به راحتی می توانید متوجه خرابی دکمه تشکیل دهنده یخساز دستگاه خود باشید. در چنین وضعیتی دکمه ی دستگاه را می توانید مورد کنکاش قرار دهید.

مطالعه بیشتر: تعمیرات یخچال هایسنس

  • علت خرابی دکمه تشکیل یخ

در برخی از مواقع افراد با قدرت بالایی دکمه ی یاد شده را فشار می دهند. در چنین وضعیتی دکمه ی تشکیل یخساز یخچال فریزر تان ممکن است خراب شود. البته در صورتی که دکمه ی یاد شده لمسی باشد، در این صورت خرابی برد می تواند خرابی دکمه ی مذکور را به دنبال داشته باشد.

  • برطرف کردن خرابی دکمه تشکیل یخ در یخساز یخچال

جهت رفع خرابی یا ایرادات مربوط به دکمه ی تشکیل یخساز یخچال فریزر خود، می توانید برد الکترونیکی یا دکمه ی مذکور را مورد بررسی قرار دهید. جهت رفع این مشکل نیز بهتر است که با تکنسین های حرفه ای در این زمینه تماس بگیرید.

  • جلوگیری از خرابی دکمه تشکیل یخ

پیشنهاد می شود که حتما در صورت مواجه شدن با خرابی دکمه تشکیل یخساز یخچال فریزر تان، به آرامی دکمه ی یاد شده را فشار دهید. همچنین در صورت لمسی یا دیجیتالی بودن این قطعه، خرابی برد الکترونیکی می تواند به دنبال خود خرابی دکمه ی مذکور را نیز داشته باشد.

6- خرابی یا گرفتگی فیلتر یخساز علت کار نکردن یخساز یخچال

یکی از شایع ترین علت خرابی یخساز یخچال فریزر را گرفتگی مربوط به فیلتر دستگاه شکل داده است. این مشکل را می توانید در یخچال های برند جنرال الکتریک، ال جی و سامسونگ مشاهده کنید. مسدود شدن مسیر عبور آب از فیلتر می تواند مشکلات اساسی را در قسمت یخساز یخچال فریزر تان به وجود آورد. همچنین خرابی فیلتر فشار زیادی را بر روی موتور دستگاه اعمال خواهد کرد.

  • نحوه بررسی خرابی یا گرفتگی فیلتر یخساز

برخی از مناطق شهری از آب آشامیدنی سالمی برخوردار نیستند و این امر نیز خرابی فیلتر دستگاه را به دنبال دارد. برای این منظور می توانید فیلتر دستگاه را جدا ساخته و آن را مورد بررسی قرار دهید. همچنین فیلتر دستگاه قابلیت تعویض و نظافت را دارد.

  • علت گرفتگی فیلتر یخساز یخچال

آب آشامیدنی ذرات معلق بسیار متعددی را به خود اختصاص داده است که فیلتر دستگاه مانع از ورود ذرات معلق به داخل دستگاه می شود. بنابراین بعد از گذشت چند ماه فیلتر یخچال فریزر کثیف شده و به تمیز شدن نیاز خواهد داشت.

  • برطرف کردن خرابی و گرفتگی فیلتر یخساز

شما می توانید در صورت رو به رو شدن با چنین ایرادی، سریعا با سرویسکاران وب سایت پیش روی خود در تماس بوده و درخواست تان را ثبت کنید. سرویسکاران ما بعد از دریافت پیام شما، به محل اعزام خواهند شد.

  • جلوگیری گرفتگی فیلتر یخساز یخچال

شما می توانید آب تصفیه شده را به یخچال فریزر تان نصب کنید تا عمر فیلتر دستگاه را از این طریق افزایش دهید. البته امروزه در حین طراحی و ساخت یخچال فریزرها از فیلترهای مدرن و مقاومی استفاده می شود.

7- یخ زدگی لوله های انتقال آب علت یخ نساختن یخچال

یخ زدگی لوله های مربوط به انتقال آب در دستگاه یکی از مهمترین دلایل مربوط به عدم تولید یخ توسط یخساز یخچال فریزر می باشد. در چنین وضعیتی می توانید دلیل یخ زدگی لوله های مذکور را بررسی نموده و ایراد به وجود آمده را رفع کنید. توجه نمایید که در پشت یخچال ها فیلتر آب به همراه چندین لوله ی انتقال آب نصب شده است. در صورتی که لوله های مذکور دچار یکسری از مشکلات شوند، می توانید خرابی یخساز یخچال فریزر تان را مشاهده کنید.

یخ زدگی لوله آب یخچال علت کار نکردن یخساز یخچال

 

  • نحوه بررسی یخ زدگی لوله های انتقال آب

یخ زدگی لوله های انتقال آب را به وضوح می توانید مشاهده کنید. البته برخی از لوله های یاد شده در قسمت هایی از یخچال تعبیه شده اند که قابلیت رویت را ندارند. در چنین وضعیتی می توانید با نمایندگی خدمات پس از فروش یخچال تان در ارتباط باشید.

  • علت یخ زدگی لوله های آب یخچال

بالا بودن دمای مربوط به یخچال و خرابی های کمپرسور یخچال فریزر از مهمترین دلایلی هستند که به دنبال خود یخ زدگی لوله های انتقال آب را خواهند داشت. از سوی دیگر یخ زدگی این لوله، می تواند آسیب زیادی را به یخچال وارد کند.

  • برطرف کردن یخ زدگی لوله های آب یخچال

جهت رفع یخ زدگی لوله های انتقال آب، بهتر است که تنظیمات دمای یخچال خود را مورد بررسی قرار دهید. همچنین کاهش میزان گاز یخچال نیز ممکن است سبب یخ زدگی لوله های یاد شده باشد. برای رفع ایراد مذکور می توانید آیتم های مذکور را مورد بررسی قرار دهید.

  • جلوگیری از یخ زدگی لوله های آب یخچال

توصیه می گردد که جهت جلوگیری از یخ زدگی لوله های انتقال آب، در فصل های مختلف سال دمای یخچال فریزر تان را تنظیم کنید. همچنین در صورت نیاز مسیر ورودی آب به یخچال را با دقت بررسی کرده و در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

8- خاموش بودن یخساز علت خرابی یخساز یخچال فریزر

اگر شما هم به دنبال بررسی دلایلی هستید که چرا یخساز یخچال یخ نمی سازد، می توانید روشن یا خاموش بودن یخساز دستگاه تان را چک کنید. توجه داشته باشید که در صورت خاموش بودن یخساز، هیچ گونه یخی در یخچال فریزر شما تولید و ایجاد نخواهد شد. بنابراین در حین مواجه شدن با ایراد یاد شده، در گام اول روشن یا خاموش یخساز یخچال فریزر خود را بررسی نمایید.

  • نحوه بررسی خاموش بودن یخساز

یخچال فریزرهای امروزه از مدل ها و برندهای متعددی تشکیل شده اند که هر یک از آنها ساختار و طراحی متفاوتی را دارند. شما می توانید جهت روشن یا خاموش ساختن یخساز یخچال فریزر خود، به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه نمایید.

  • علت خاموش شدن یخساز

ممکن است در حین راه اندازی و نصب یخچال فریزر خود، یخساز مربوط به آن را روشن یا فعال نکرده باشید. همچنین افراد در فصل های سرد یخساز دستگاه خود را غیر فعال می کنند تا یخچال فریزر انرژی کمتری را استفاده کند.

  • برطرف کردن خاموش بودن یخ ساز یخچال

رفع ایراد و مشکل به وجود آمده بسیار راحت و آسان می باشد. به طوری که شما در منزل تان می توانید ایراد مذکور را رفع نمایید. برای این منظور کافی است که به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کرده یا با همکاران ما تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر: تعمیر یخچال دوو

9- مناسب نبود دمای یخچال علت کار نکردن یخساز یخچال

در مبحث مربوط به دلایل از کار افتادن یخچال فریزر، می توانید دمای دستگاه خود را با دقت مورد بررسی قرار دهید. در برخی از مواقع متغیر بودن درجه حرارت دستگاه جزو مهمترین علت خرابی یخساز یخچال فریزر می باشد. چرا که احتمال ذوب شدن یخ ها در دماهای متغییر وجود دارد. در صورتی که دمای یخچال تان به صفر درجه برسد، ممکن است بخشی از یخ های تشکیل شده ذوب گردند.

تظیم نبودن دما علت کار نکردن یخساز یخچال فریزر

  • نحوه بررسی دمای یخچال فریزر

جهت بررسی دمای مربوط به یخچال فریزر خود می توانید به تنظیمات دمای آن مراجعه نمایید. ممکن است تغییرات دمای یخچال سبب بروز مشکلات و دردسرهای مختلف باشد. یکی از مهمترین این مشکلات را خرابی یخساز و عدم تولید یخ شکل داده است.

  • چرا تنظیمات دمای یخچال بهم میریزد؟

در صورت خرابی مربوط به فن یا ترموستات یخچال فریزر، دمای دستگاه شما تنظیمات خود را از دست خواهد داد. بنابراین قسمت یخساز یخچال فریزر تان به دمای مدنظر خود نخواهد رسید تا بتواند یخ مورد نیازتان را تولید کند.

  • برطرف نمودن مشکل تنظیمات دما یخچال

شما می توانید هر چند روز یکبار دمای مربوط به یخچال فریزر خود را مورد بررسی قرار دهید. چرا که در این صورت می توانید به تغییرات دمای دستگاه تان پی ببرید. از سوی دیگر جهت تنظیم دمای یخچال تان می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه کنید.

  • جلوگیری از بهم ریختن تنظیمات یخچال

بهتر است که در هر فصل با توجه به شرایط آب و هوایی و مکان قرار گیری یخچال تان در آشپزخانه، دمای دستگاه خود را با دقت مورد تنظیم قرار دهید. البته با تنظیم کردن دمای یخچال می توانید مصرف انرژی را نیز کنترل نمایید.

اگر مشکل یخ نساختن یخچال را برطرف نکنیم چه می شود؟

علت کار نکردن یخساز یخچال را می توانید در برخی از دستگاه های مدرن امروزه مشاهده کنید. البته علت خرابی یخساز یخچال فریزر را می توانید سریعا شناسایی و آن را رفع کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است لوله های انتقال آب یا مدول دچار خرابی شوند. کوچکترین ایراد در عملکرد یخچال فریزر نشان از خرابی یک یا چند قطعه در دستگاه مذکور می باشد. در چنین حالتی بهتر است که فرصت را از دست نداده و سریعا اقدام به رفع آن نمایید. فراموش نکنید که هزینه های تعمیر بسیار مناسب تر از تعویض آن می باشد.

بهترین نمایندگی برای عیب یابی خرابی یخساز یخچال

خرابی یخساز یخچال را می تواند نشانه ی یک خرابی بزرگ در یخچال باشد. در صورت مواجه شدن با یخ درست نکردن یخساز یخچال فریزر بهتر است که از خدمات تعمیرات یخچال بهره مند شوید. امروزه شرکت های بسیار زیادی در زمینه تعمیرات یخچال فریزرها فعالیت می کنند. بدون شک شرکت اس پی یار یکی از معتبرترین شرکت های خدماتی در این زمینه می باشد. شما می توانید با توجه به منطقه ای که در آن زندگی می کنید، با تعمیرکاران و سرویسکاران ما در تماس باشید. ما در این مجموعه سعی داریم تا عرضه خدمات باکیفیت، توجه و رضایت مندی شما عزیزان را به دست آوریم.

سوالات متداول

چرا یخساز یخچال یخ نمی دهد؟

یکی از رایج ترین مشکلات یخچال، خرابی یخساز آن می باشد. ما در مقاله 9 دلیل اصلی کار نکردن یخچال فریزر را بیان کرده ایم. از جمله این دلایل می توان به خرابی ترموستات یخچال، سنسور یخچال تنظیم نبودن دما و دلایل دیگر اشاره نمود که تماما در مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

آیا تعمیر نکردن یخساز مشکلی ایجاد می کند؟

علاوه بر اینکه باعث می شود از مزیت یخ داشتن بی بهره شوید. ممکن است علت یخ نساختن یخساز از قطعات دیگر مانند لوله های ورودی  آب باشد یا قطعات دیگر باشد آنگاه مشکل جدی تر برای دستگاهتان پیش خواهد آمد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
پرسش و پاسخ
ثبت درخواست
جستجو
تماس