تعمیرات یخچال وبلاگ

علت یکسره کار کردن یخچال

علت یکسره کار کردن یخچال

یافتن علت یکسره کار کردن یخچال فریزر یکی از شایع ترین و مهمترین دغدغه های افراد می باشد. ایراد یاد شده می تواند آرامش افراد را نیز به هم بزند. همچنین خاموش نشدن یخچال میتواند باعث بروز ایرادات اساسی در یخچال می شود. بنابراین بلافاصله بعد از مواجه شدن با چنین ایراد یا مشکلی، اقدامات مربوط به تعمیرات یخچال خود را انجام دهید. از سوی دیگر در برخی از مواقع مشکل مذکور را می توان تنها با تعمیر یا تعویض یک قطعه رفع نمایید. پس در هر صورت نیاز است شما ابتدا دلایل اتومات نکردن یخچال را بدانید و اگر نتوانستید آن را برطرف نمایید با نمایندگی های معتبر تعمیر یخچال تماس بگیرید.

خلاصه ای از دلایل اتومات نکردن یخچال

همانطور که در مقدمه بیان کردیم امروزه یکی از دغدغه های مهم مشتریان این است که چرا یخچال خاموش نمی شود و مدام کار میکند؟ ما در این بخش به طور خلاصه درباره ی تمامی دلایلی که این مشکل را ایجاد میکنند صحبت کرده ایم و در ادامه به جزئیات بیشتر پرداخته ایم. پس تا انتهای مقاله با ما همرا باشید.

ردیف علت یکسره کار کردن یخچال

راهکار رفع مشکل اتومات نکردن یخچال

1 بی دقتی در حین نگهداری و نصب

در حین نصب یخچال فریزر خود به دمای محیط و تراز بودن آن توجه لازم را داشته باشید. همچنین یخچال تان را در محیط گرم و مرطوب قرار ندهید.

2 خاموشی طولانی مدت یخچال

عدم استفاده از یخچال فریزر برای مدت طولانی، می تواند ایراد مذکور را به دنبال داشته باشد. برای رفع چنین مشکلی می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

3 ایرادات مربوط به برد اصلی دستگاه

بروز هرگونه مشکلی در سنسور اتومات یخچال یا برد الکترونیکی دستگاه، اصلی ترین عامل عدم اتومات دستگاه به شمار می آید.

4 خرابی لاستیک دور درب

لاستیک دور درب یخچال نقش مهمی را در عملکرد دستگاه دارد. لاستیک مذکور مانع از نفوذ هوای بیرون به قسمت های داخلی یخچال می شود. در نتیجه یخچال به محض رسیدن به دمای تنظیم شده، اتومات خواهد کرد.

5 درب جایخی یخچال های قدیمی خراب شده باشد

خراب شدن درب جایخی یخچال های قدیمی، سبب می شود که مواد غذایی داخل یخچال یخ بزند. این امر نیز علت یکسره کار کردن یخچال به حساب می رود.

6 خرابی هیتر دیفراست یا تایمر یخ زدایی

تایمر یخ زدایی یا هیتر دیفراست اصلی ترین نقش را در فرایند اتومات و کار کردن یخچال بر عهده دارند. خرابی قطعات یاد شده می تواند دردسرهای زیادی را به دنبال داشته باشد.

7 خرابی مربوط به موتور فن کندانسور

فن کندانسور هوای سرد درون یخچال را به گردش در می آورد. خرابی قطعه مذکور می تواند بارزترین دلیل عدم اتومات یخچال فریزر محسوب گردد.

8 ضعیف شدن موتور دستگاه

در یخچال های قدیمی، ضعیف شدن موتور می تواند اصلی ترین دلیل خاموش نشدن یخچال باشد.

9 لوله های کویل و کندانسور کثیف شده باشد

توصیه می شود که به شکل دوره ای لوله های کندانسور یا کویل یخچال فریزر خود را مورد نظافت قرار دهید.

10 خرابی ترموستات یخچال فریزر

ترموستات بارزترین نقش را در فرایند عملکرد یخچال دارد.  خرابی این قطعه می تواند بارزترین پاسخ به سوال اینکه چرا یخچال اتومات نمی کند، باشد.

11 نشتی گاز یخچال

نشتی گاز از لوله های کمپرسور، به مرور زمان می تواند یکی از مهمترین دلایل یکسره کار کردن دستگاه شود. در چنین وضعیتی می توانید گاز یخچال خود را شارژ نمایید.

یکسره کارکردن یخچال چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

یکسره کار کردن و اتومات نکردن یخچال فریزر همانطور که ملاحظه کردید یکی از مهمترین ایرادات مربوط به دستگاه مذکور می باشد. عدم رفع مشکل یاد شده می تواند آسیب های زیادی را به قسمت های مختلف یخچال وارد کند. همین امر نیز سبب شده تا تعمیرکاران مجرب در این زمینه توصیه کنند؛ بلافاصله بعد از مشاهده خرابی یاد شده در یخچال فریزر خود، با بهترین شرکت خدماتی در زمینه تعمیرات یخچال فریزر در ارتباط باشید. عدم اتومات به نوبه خود می تواند انرژی و برق زیادی را نیز مصرف کند. همچنین موتور یخچال فریزر در چنین وضعیتی فشار زیادی را تحمل خواهد کرد و ممکن است بسوزد و شما را به دردسر بزرگتری بیندازد.

چه زمانی باید به فکر تعمیر اتومات نکردن یخچال باشیم؟

کارکرد طولانی یخچال فریزر یکی از خرابی هایی می باشد که در صورت متوجه شدن آن باید سریعا برای تعمیر آن اقدام نمایید. در نظر بگیرید که یخچال فریزرها برای تامین هوای سرد خود، نیاز به کار کردن دارند. منتهی مدت زمان کار کردن یخچال فریزرها از قبل توسط مهندسین تنظیم شده است. زمانی که مدام یخچال کار کند به تمامی قطعات از جمله موتور آن فشار مضاعفی ایجاد میکند.

تمامی دلایلی که در ادامه بیان می کنیم برای همه ی برندهای یخچال صدق می کند؛ به همین منظور می توانید برای تعمیر یخچال آاگ، سامسونگ، ال جی، بوش و… با این مشکل مقاله زیر را به کار بگیرید.

چرا یخچال یکسره کار می کند و خاموش نمیشود؟

یکسره کار کردن یخچال فریزر نه تنها انرژی زیادی را نیز مصرف می کند، بلکه سبب یخ زدن مواد غذایی درون یخچال فریزر نیز خواهد شد. ایراد مذکور را در یخچال فریزرهای قدیمی به دفعات بیشتر می توان مشاهده کرد. چرا که امروزه شرکت های تولید کننده یخچال فریزر، سعی دارند از تکنولوژی جدید برای تولید محصولات خود استفاده کنند. مهمترین و بارزترین دلایل خاموش نشدن یخچال فریزرها عبارتند از:

چرا یخچال یکسره کار میکند؟

1-     خرابی ترموستات

خرابی ترموستات باعث میشود یخچال نتواند به درستی اتومات کند. در صورتی که دمای یخچال تان تغییر نکند و یخچال نیز از سرما مناسبی برخوردار باشد، می توانید پی به خرابی ترموستات یخچال تان ببرید. در چنین وضعیتی بهتر است که ترموستات معیوب دستگاه خود را مورد تعمیر یا تعویض قرار دهید. همچنین ترموستات نقش اساسی را در عملکرد یخچال ها دارد.

  • چطور بفهمیم خرابی ترموستات، دلیل یکسره کار کردن یخچال است؟

خرابی ترموستات می تواند نشانه ها و علائم بسیار متعددی را داشته باشد. یکی از ساده ترین راه های شناسایی خرابی ترموستات را یخ زدن برخی از مواد غذایی درون یخچال شکل داده است.

  • چطوری ترموستات یخچال خراب میشود؟

خرابی مربوط به برد الکترونیکی و کمپرسور یخچال به دنبال خود می توانند خرابی ترموستات را نیز داشته باشند. همچنین ترموستات برخی از یخچال فریزرها از عمر مفید زیادی برخوردار نیستند.

  • چطور میتوان مشکل خرابی ترموستات را رفع نمود؟

شما در صورت مواجه شدن با هر یک از علائم و نشانه های خرابی ترموستات یخچال فریزر خود، با تعمیرکاران ما از سایت اس پی یار در ارتباط بوده و مشکل یخچال خود را به ثبت برسانید. زیرا تعمیر این قطعه نیاز به تخصص و تجهیزات کامل دارد.

  • برای جلوگیری از خرابی ترموستات چکار کنیم؟

عدم تراز بودن یخچال می تواند خرابی ترموستات را تشدید نماید. پس از تراز بودن آن مطمئن باشید. همچنین با انجام سرویس دوره ای از سلامت خود قطعه و قطعه های برد و کمپرسور مطمئن باشید. زیرا خرابی این دوقطعه اگر زود برطرف نشود ترموستات را معیوب می کند.

2-     نشتی یا اتمام گاز یخچال

کم شدن میزان گاز یخچال یا به اتمام رسیدن آن از مهمترین دلایلی هستند که باعث میشود یخچال مدام کار کند. همچنین در یخچال های قدیمی می توانید شاهد نشتی گاز نیز باشید چرا که لوله ها کندانسور چنین یخچال هایی دچار فرسودگی شده اند. همچنین با کم شدن سطح گاز یخچال تان، سرمای تولید شده در آن نیز به شدت کاهش می یابد.

  • چطور بفهمیم علت اتومات نکردن یخچال خالی شدن گاز است؟

گاز یخچال بعد از گذشت مدت زمان معلوم کم شده و کاربران مجبور هستند که آن را مورد شارژ قرار دهند. از سوی دیگر کوچکترین ترک یا سوراخ در لوله های پشتی دستگاه شما سبب می شود که گاز یخچال نشتی پیدا کند. با بررسی این موارد میتوانید بفهمید نشتی گاز دارید و علت این مشکل از همین بخش می باشد.

  • چطور مشکل نشتی گاز ایجاد شده است؟

معمولا وارد شدن ضربه به لوله های کندانسور یا گاز یخچال، سبب نشتی خواهد بود. با این حال تکان های شدید در حین جا به جایی یخچال نیز سبب می شود که سطح گاز یخچال کاهش پیدا کند. همین امر باعث گرم شدن درون دستگاه و یکسره کار کردن یخچال می شود.

  • چطوری مشکل نشتی گاز را رفع کنیم؟

بسیاری از سرویسکاران توصیه می کنند که در حین کاهش میزان و سطح گاز یخچال فریزر خود، آن را مجدد شارژ نمایید. برای این منظور نیز می توانید با شرکت های خدماتی فعال در زمینه تعمیرات یخچال فریزر در ارتباط باشید.

  • برای جلوگیری از این اتفاق چکار کنیم؟

توصیه می گردد که در حین تمیز کردن لوله های کندانسور مراقب باشید که با تکان های شدید یخچال فریزر خود را مورد جا به جایی قرار ندهید. چرا که در چنین وضعیتی گاز یخچال تان راهی را برای نشتی پیدا خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه برای   علت خالی شدن گاز یخچال

3-     ضعیف شدن موتور یخچال فریزر

خاموش نشدن یخچال فریزر می تواند دلایل متعددی را داشته باشد که از مهمترین آنها می توان به ضعیف شدن موتور دستگاه اشاره کرد. در چنین وضعیتی دستگاه شما از سرمای نسبی خوبی برخوردار است. منتهی موتور یخچال در حین کار کردن سر و صدای زیادی را تولید کرده و اتومات نمی کند. یخچال های قدیمی معمولا از موتورهای ضعیفی برخوردارند.

ضعیفی موتور علت خاموش نشدن یخچال

  • چطور بفهمیم علت خاموش نشدن یخچال ضعیف شدن موتور آن است؟

برخی از برندها و یخچال های قدیمی، از موتورهای ضعیفی برخوردارند. زمانی که موتور دچار مشکل شده باشد معمولا شاهد گرم شدن غیرعادی محیط داخلی یخچال، داغ شدن کمپرسور، عدم شنیدن صدای موتور و… خواهید بود. در این صورت می توانید مطمئن شوید که دلیل یکسره کار کردن یخچال از همین بخش می باشد.

  • به چه دلیل موتور یخچال ضعیف میشود؟

برخی از تولیدکنندگان یخچال فریزرها، در حین تولید محصولات خود از فناوری و قطعات نامرغوب استفاده می کنند. در نتیجه موتور یخچال های تولید شده ساختار و عملکرد ضعیفی را خواهند داشت. یخچال های قدیمی نسبت به یخچال های مدرن از موتورهای ضعیفی برخوردارند.

  • چطوری مشکل ضعیف شدن موتور یخچال را رفع کنیم؟

معمولا برای رفع چنین مشکلی توصیه می گردد که موتور یخچال فریزر خود را مورد تعویض قرار دهید. البته این امر نیز هزینه های زیادی را به دنبال خواهد داشت. همچنین در برخی از مواقع افراد ترجیح می دهند که یخچال فریزر جدیدی را تهیه و خریداری کنند.

  • برای جلوگیری از ضعیف شدن موتور چکار کنیم؟

در برخی از مواقع عدم استفاده صحیح از دستگاه نیز سبب ضعیف شدن موتور یخچال می شود. همچنین برخی از یخچال ها با گذشت سال ها عمر مفید خود را از دست می دهند و موتورشان ضعیف می شود. بهتر است که در حین استفاده از یخچال خود بسیار محتاط رفتار نمایید.

4-     کثیفی لوله های کویل و کندانسور

در صورت کثیف بودن کویل ها و لوله های کندانسور، یخچال تان مدام و طولانی کار خواهد کرد. کویل ها و لوله های کندانسور در پشت یخچال قرار دارند و تمیز کردن آنها کار دشواری می باشد. به طوری که برای نظافت لوله های مذکور بایستی یخچال را از برق جدا کرده و با جا به جا کردن آن، لوله های کندانسور و کویل ها را تمیز کنید. همچنین لوله های یاد شده مهمترین سهم را در چرخه سرما سازی یخچال برعهده دارند.

  • چطور بفهمیم علت یکسره کار کردن یخچال کثیفی این لوله هاست؟

شما می توانید با جا به جایی یخچال فریزر خود به سمت جلو، شاهد کثیف بودن کویل ها و لوله های کندانسور پشت یخچال تان باشید. معمولا افراد در حین تمیز کردن یخچال خود، دسترسی لازم را به قسمت پشتی یخچال شان را ندارند. در نتیجه این قسمت از یخچال ها همیشه یکسری از آلودگی ها را به خود اختصاص داده اند.

  • چطوری لوله های کویل و کنداستور کثیف می شوند؟

عدم تمیز کردن مرتب و منظم لوله های کندانسور و کویل ها، سبب بروز ایراد یاد شده می شود. همچنین توصیه می گردد که یخچال فریزر خود را به دور از محل گرد و غبار به برق وصل کنید تا لوله های یاد شده کمتر تحت آلودگی قرار بگیرند.

  • چطوری لوله های کویل و کنداستور را تمییز کنیم؟

شما می توانید بلافاصله بعد از مشاهده آلودگی لوله های کندانسور و کویل ها، به کمک دستمال مرطوب، آلودگی های قابل رویت را تمیز کنید. همچنین در حین نظافت نیز مراقب باشید تا به لوله ها آسیبی وارد نشود.

  • برای جلوگیری از کثیفی لوله ها چکار کنیم؟

سرویسکاران ما توصیه می کنند که هر شش ماه یکبار یخچال فریزر خود را از برق جدا کرده و آن را به سمت جلو بکشید. چرا که در این صورت می توانید به راحتی کویل ها و لوله های کندانسور را مورد نظافت قرار دهید.

پیشنهاد مطالعه برای   علت برق داشتن بدنه یخچال

5-     خرابی مربوط به موتور فن کندانسور

در بررسی مهمترین دلایل یکسره کار کردن یخچال فریزر می توان به خرابی موتور فن اشاره نمود. فن کندانسور با به گردش درآوردن هوای سرد در داخل محفظه، دمای یخچال تان را تنظیم می کند. در صورت خرابی این قطعه، کمپرسور دستگاه مجبور خواهد بود که به شکل مداوم کار کرده و دمای خنک مورد نیاز یخچال تان را تامین نماید.

  • چطور بفهمیم دلیل خاموش نشدن یخچال خرابی موتور فن کنداستور است؟

خرابی فن کندانسور را افراد عادی نمی توانند به راحتی تشخیص دهند. بنابراین برای بررسی وضعیت آن مجبور خواهند بود که از تکنسین های کاربلد در این زمینه کمک بخواهند. همچنین به کمک تجهیزات مختلف می توان سالم بودن فن کندانسور را مورد بررسی قرار داد.

  • چرا این مشکل ایجاد شده است؟

فن کندانسور یخچال در صورتی که عمر مفید خود را از دست دهد، دچار خرابی می شود. البته آیتم ها و فاکتورهای خارجی نیز در خرابی قطعه ی یاد شده دخیل هستند. از مهمترین آنها می توان به بالا بودن میزان رطوبت داخل یخچال اشاره کرد.

  •  چطوری خرابی موتور فن را برطرف کنیم؟

فن کندانسور معیوب قابلیت تعمیر را دارد به طوری که تعمیرکاران حرفه ای ما می توانند قطعه مذکور را مورد تعمیر قرار داده و بار دیگر در محل خود نصب کنند. همچنین قیمت این قطعه در مقایسه با برد الکترونیکی یخچال بسیار مناسب است.

  • برای جلوگیری از خرابی موتور فن کنداستور چکار کنیم؟

پیشنهاد می شود که تنظیمات یخچال خود را به درستی انجام دهید تا فشار اضافه بر فن کندانسور یخچال وارد نشود. همچنین با تمیز کردن یخچال خود از میزان رطوبت آن نیز کاسته و عمر فن کندانسور یخچال تان را افزایش دهید.

6-     خرابی مربوط به هیتر دیفراست یا تایمر یخ زدایی

اگر شما هم به دنبال مهمترین علت یکسره کار کردن یخچال فریزر هستید، بایستی خرابی مربوط به تایمر یخ زدایی یا هیتر دیفراست یخچال تان را مورد بررسی قرار دهید. قطعات یاد شده نقش اصلی را در فرایند اتومات شدن یخچال دارند. بنابراین خرابی هر یک از آنها، ممکن است زمان مربوط به اتومات شدن یخچال تان را افزایش دهد.

  • چطور بفهمیم علت اتومات نکردن یخچال خرابی تایمر است؟

در صورت خرابی تایمر، هیتر فرمان و دستورات لازم را از سوی برد الکترونیکی دریافت نخواهد کرد. بنابراین برفک های ایجاد شده بر روی کندانسور به موقع از بین نخواهند رفت. در نتیجه مسیر چرخش هوا با یکسری از مشکلات مواجه شده و اتومات به موقع صورت نمی گیرد. شما با مشاهده برفک زدایی نکردن دستگاه متوجه خواهید شد که خرابی تایمر علت ایجاد این مشکل شده است.

  • چطوری هیتر دیفراست خراب میشود؟

در بسیاری از مواقع هیتر دیفراست یخچال عمر مفید خود را از دست داده و به دنبال خود دردسرهای زیادی را در سیکل عملکرد دستگاه ایجاد خواهد کرد. عملکرد هماهنگ هیتر دیفراست و تایمر یخ زدایی با یکدیگر، سبب اتومات یخچال می شود.

  • چطوری خرابی هیتر دیفراست را رفع کنیم؟

در بسیاری از مواقع می توان خرابی مربوط به تایمر یخ زدایی و هیتر دیفراست را با هزینه های پایین رفع کرد. برای این منظور نیز همکاران ما تعمیر قطعات یاد شده را در اولویت های خود قرار می دهند.

  • برای جلوگیری از خرابی تایمر یخ زدا چکار کنیم؟

خرابی قطعات یاد شده به ندرت اتفاق می افتد. با این حال در صورت مواجه شدن با چنین مشکلی بهتر است که خونسردی خود را حفظ نموده و با نمایندگی خدمات پس از فروش یخچال خود در ارتباط باشید.

7-     خرابی لاستیک دور درب یخچال

خرابی لاستیک دور درب یکی از مهمترین علل یکسره کار کردن یخچال فریزر می باشد. چرا که لاستیک یاد شده وظیفه و نقش مهمی را در عملکرد عادی دستگاه بر عهده دارد. بنابراین تعمیرکاران حرفه ی در وهله ی اول، لاستیک دور درب یخچال را بررسی کرده سپس سراغ قسمت های دیگر یخچال تان می روند.

  • چطور بفهمیم علت خاموش نشدن یخچال از خرابی لاستیک دور درب است؟

لاستیک دور درب یخچال به عنوان یکی از قطعات نگهدارنده سرما شناخته می شود. با گذشت زمان میزان چسبندگی لاستیک مذکور کاهش پیدا کرده و این قسمت از یخچال کارایی واقعی خود را از دست می دهد به گونه ای که درب یخچال به درستی بسته نمیشود.

  • چطوری لاستیک دور درب خراب میشود؟

باز و بسته کردن بی جهت درب یخچال فریزر، اصلی ترین عاملی می باشد که سبب خرابی لاستیک دور درب آن می شود. همچنین در برخی از مواقع لاستیک یاد شده ممکن است فرسوده یا پاره شود.

  • چطوری آن را برطرف کنیم؟

معمولا لاستیک دور درب یخچال قابلیت تعمیر را ندارد. بنابراین همکاران ما در چنین وضعیتی لاستیک دور درب یخچال تان را تعویض خواهند کرد. هزینه های تعویض لاستیک مذکور نیز بسیار مناسب و ارزان می باشد.

  • برای جلوگیری از خرابی لاستیک دور درب چکار کنیم؟

توصیه می گردد که لاستیک دور درب یخچال خود را با دقت و مرتب مورد نظافت قرار دهید. از سوی دیگر در حین باز و بسته کردن درب یخچال تان نیز به آرامی اقدام نمایید و بی جهت درب آن را باز و بسته نکنید.

8-     خرابی درب جایخی

در حین بررسی علل اتومات نکردن یخچال فریزر می توان به خرابی درب جایخی دستگاه اشاره کرد. ایراد یاد شده را در یخچال فریزرهای قدیمی می توانید مشاهده کنید. در صورت خرابی درب جایخی، سرمای قسمت فریزر به داخل یخچال منتقل می شود و این امر تنظیمات دمای یخچال تان را به هم خواهد زد. در نتیجه خرابی درب جایخی یکی از مهمترین دلایل مربوط به خاموش نشدن یخچال فریزر می باشد.

  • چطور بفهمیم دلیل یکسره کار کردن یخچال از خرابی لاستیک دور درب است؟

شما می توانید در حین باز کردن درب یخچال خود، شاهد خرابی درب جایخی باشید. علت خرابی درب جایخی را نیز می توانید در قسمت لولای درب جستجو نمایید. تعمیر درب جایخی معیوب کار چندان پیچیده ای نمی باشد.

  • چطوری درب جایخی خرابی میشود؟

در بسیاری از مواقع عدم استفاده صحیح از یخچال و محکم بسته شدن درب جایخی از مهمترین دلایلی می باشند که سبب خرابی ان می شوند. همچنین خرابی لولای درب ممکن است جزو ایرادات مربوط به تولید یخچال باشد که از سوی کارخانه رفع نشده است.

  • چطوری خرابی درب جا یخی را رفع کنیم؟

شما می توانید در چنین وضعیتی درب جایخی یخچال فریزر خود را مورد تعمیر قرار دهید. معمولا تعمیر درب مذکور به هزینه های پایین و زمان کمتری نیاز خواهد داشت.

9-     خرابی های رایج شده در برد اصلی دستگاه

برد الکترونیکی یکی از گران ترین و اصلی ترین قطعات تعبیه شده در یخچال فریزر می باشد. خرابی این قطعه ممکن است به شکل کامل عملکرد یخچال تان را با مشکل مواجه سازد. همچنین آیتم های زیادی سبب می شوند که برد الکترونیکی نتواند نقش خود را به شکل صحیح ایفا کند. بنابراین توصیه می شود در حین خرابی برد الکترونیکی دستگاه خود، با شرکت پیش روی خود در ارتباط باشید.

  • چطور بفهمیم علت خاموش نشدن یخچال از خرابی برد اصلی است؟

برد الکترونیکی فرمان لازم را به قسمت های مختلف یخچال فریزر ارسال می کند. به عبارتی تمام عملکرد یخچال تان تحت نظر و کنترل برد الکترونیکی می باشد.

 • زمانی که فن کار میکند اما کمپرسور خاموش است
 • فن اپراتور فعال نباشد
 • خنک نشدن یخچال
 • روشن نشدن یخچال و…

دلایلی است که نشان می دهد برد اصلی به مشکل خورده است و احتمال زیاد مدام کار کردن یخچال نیز از همین بخش است.

  • چرا برد اصلی خراب میشود؟

عدم استفاده صحیح از یخچال، نوسانات شدید برق و بالا بودن میزان رطوبت از مهمترین آیتم هایی هستند که در خرابی برد الکترونیکی سهیم هستند. برد الکترونیکی از ساختار بسیار حساس و ظریفی برخوردار است.

  • چطوری مشکل خرابی برد را رفع کنیم؟

جهت رفع ایرادات مربوط به برد الکترونیکی یخچال فریزر خود می توانید با متخصصان کاربلد در این زمینه تماس گرفته و درخواست خود را به ثبت برسانید. همکاران ما تجربه کافی را در زمینه تعمیرات برد الکترونیکی یخچال دارند. چون تعمیر این قطعه به هیچ وجه توسط افراد عادی امکان پذیر نیست.

  • برای جلوگیری از خرابی برد اصلی چکار کنیم؟

پیشنهاد می گردد که در حین خرید یخچال فریزر، مشخصات دستگاه مذکور را با دقت بررسی کنید. همچنین طبق استانداردهای تعیین شده از دستگاه یاد شده استفاده نمایید.

10-  بی دقتی در نگهداری یا نصب یخچال

نحوه نصب و استفاده از یخچال فریزرها، نقش بسیار مهمی را در عملکرد تجهیزات یاد شده دارد. به طوری که در برخی از مواقع افراد به شکل صحیح از یخچال خود استفاده نکرده و سرویس های دوره ای آن را جدی نمی گیرند. همین امر میتواند علت یکسره کار کردن یخچال باشد.  جهت استفاده صحیح از یخچال خود می توانید به دفترچه راهنمای آن مراجعه نموده و اطلاعات لازم را از این طریق به دست آورید.

توجه نمایید که محل قرارگیری یخچال فریزر تان بایستی تراز باشد چرا که در غیر این صورت ایرادات مختلفی را در یخچال فریزر خود مشاهده خواهید کرد. از سوی دیگر برای تراز کردن یخچال تان نیز می توانید از دستگاه تراز مهندسی استفاده کنید.

همچنین توصیه می گردد که:

 • یخچال خود را به دور از رطوبت و اشعه های خورشید مورد نصب قرار دهید.
 • در فصل های مختلف نیز دمای یخچال تان را تنظیم نمایید.
 • پیشنهاد می شود که از قرار دادن غذای گرم در داخل یخچال نیز جدا خودداری کنید.

11-  خاموش بودن طولانی مدت دستگاه

خاموش بودن طولانی مدت یخچال یکی دیگر از دلایل اتومات نکردن یخچال میشود. برخی از افراد یخچال فریزر را به مدت طولانی استفاده نکرده و بعد از نصب آن، با ایراد یاد شده مواجه می شوند. چرا که یخچال فریزر جهت رسیدن به دمای مطلوب بایستی به مدت طولانی کار کرده و اتومات نکند.

خاموشی طولانی مدت علت اتومات نکردن یخچال

  • چطور بفهمیم علت یکسره کار کردن یخچال این مشکل است؟

در چنین مواقعی یخچال فریزر نبایستی بیشتر از یک روز به شکل یکسره کار کند. اگر همان یک روز بود که می تواند مطمئن شد مشکل از همین بخش است. اما اگر بیشتر شد باید به دنبال دلایل دیگر باشید. شما نیز بعد از متوجه شدن ایراد یخچال خود، می توانید با افراد و تکنسین های کاربلد در این زمینه تماس گرفته و ایراد دستگاه خود را رفع کنید.

  • چطوری این مشکل ایجاد شده است؟

یخچال فریزرهای به گونه ای طراحی شده اند که مدام در حال کار کردن باشند. به عبارتی دستگاه های مذکور زمانی دچار ایراد می شوند که به مدت طولانی کار نکنند. توصیه می شود که یخچال فریزر خود را همیشه در حالت نصب قرار دهید.

  • چطوری این مشکل را برطرف کنیم؟

برای رفع ایراد مذکور می توانید یخچال تان را در یک محیط خشک و تراز شده نصب کنید. همچنین در صورت عدم اتومات دستگاه خود، می توانید علت را در خرابی برخی از قطعات آن جستجو نمایید.

  • برای جلوگیری از این اتفاق چکار کنیم؟

یخچال فریزرهای قدیمی خود را هر چند وقت یکبار به برق وصل کرده و اجازه دهید به مدت چند روز کار کند. همچنین جهت کسب راهنمایی های بیشتر در این زمینه می توانید با تکنسین های مجربه اس پی یار در ارتباط باشید.

معرفی بهترین نمایندگی برای عیب یابی اتومات نکردن یخچال

اکنون که با مهمترین دلایل اتومات نکردن یخچال فریزر از نزدیک آشنا شدید؛ اگر مشکلتان برطرف نشده است یا قادر به رفع آن نیستید بهتر است با یکی از شماره تماس های وب سایت پیش روی خود در تماس باشید. به یاد داشته باشید که شرکت اس پی یار تجربه ی زیادی را در زمینه تعمیرات لوازم خانگی دارد. از سوی دیگر تکنسین های شرکت مذکور دانش و مهارت های کافی را برای یافتن علت یکسره کار کردن یخچال و ارائه خدمات بی نقص دارند. بنابراین شما می توانید در کم ترین زمان ممکن، خدمات مدنظرتان را دریافت کنید. ارائه خدمات تعمیرات یخچال فریزر در محل جزو بارزترین ویژگی ها و نقاط قوت مربوط به شرکت اس پی یار می باشد.

سوالات متداول

چرا یخچال یکسره کار می کند و اتومات نمی کند؟

11 دلیل اساسی برای یکسره کار کردن یخچال وجود دارد که برخی از آن ها ساده هستند و به راحتی توسط خود شما قابل رفع هستند. اما برخی دیگر دلایل مهمتری دارند که در مقاله به طور کامل آن را توضیح داده ایم و راهکار رفع آن بیان کرده ایم.

آیا مدام کار کرد یخچال مشکلی ایجاد می کند؟

بله. متاسفانه این مشکل جز مشکلات اساسی می باشد که اگر سریعا برطرف نشود میتواند مشکلات بیشتری را با خود به همراه داشته باشد و به قطعات دیگر از جمله موتور یخچال آسیب وارد کند. در صورت مشاهده این مشکل سریعا آن را برطرف نمایید.

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.