تعمیرات لباسشویی وبلاگ

چگونه لرزش ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

یکی از مشکلات رایج در تعمیرماشین لباسشویی که افراد بسیار با آن مواجه می‌شوند، لرزش ماشین لباسشویی و تکان‌های شدید در زمان کار دستگاه است. لرزش ماشین لباسشویی اگر از حد معمول خارج شود، در دراز مدت موجب صدمه به اجزای داخلی دستگاه شده و خسارات سنگینی نیز در پی خواهد داشت.

تراز نبودن ماشین لباسشویی

اولین و شایع‌ترین دلیل لرزش و تکان شدید ماشین‌های لباسشویی عدم تراز بودن دستگاه است.. زیرا با عدم تعادل ماشین، با توجه به برنامه‌های شستشو، انواع گشتاورهای وارد به ماشین متفاوت خواهد بود و عدم تراز بودن ماشین لباسشویی، سبب حرکت ماشین در هنگام روشن بودن آن می‌شود

 شل بودن پایه‌های ماشین لباسشویی

همه ماشین‌های لباسشویی دارای چهار پایه هستند و به نحوی طراحی شده‌اند که بتوان با بلند یا کوتاه کردن آن‌ها، تعادل در دستگاه را برقرار نمود. حال چناچه یکی یا همه پایه‌ها شل باشد و درست محکم نشده باشند، ماشین لباسشویی شما هنگام کار، دچار لرزش خواهد شد.

سُر بودن کف

یکی از ساده‌ترین دلایل لرزش و تکان شدید ماشین لباسشویی، سُر بودن سطحی است که لباسشویی روی آن قرار گرفته است.

دقت نمایید که سطح زیر ماشین لباسشویی باید از اصطکاک کافی برخوردار باشد تا در زمان کار ماشین، مانع از حرکت دستگاه روی سطح شود. یکی از راه‌های کاهش لرزش ماشین لباسشویی، استفاده از پدهای لرزش‌گیر در زیر پایه‌ها و یا کل ماشین لباسشویی می‌باشد.

بار نامتوازن دستگاه

اندازه و حجم لباس‌های درون ماشین لباسشویی دارای قاعده خاصی می‌باشد. چنانچه این قاعده را رعایت نکنید و بدون توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی، البسه را در دیگ ماشین لباسشویی ریخته و ماشین رو روشن کنید، شاهد لرزش و تکان شدید لباسشویی خواهید بود.

پیشنهاد مطالعه برای   تعمیر لباسشویی در تهران-منطقه ۷

دیدگاه بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.