خانه » تعمیر یخچال آزمایش
تعمیر یخچال آزمایش

تعمیر یخچال آزمایش

بازه قیمتی تعمیرات یخچال آزمایش : ۱۲۰/۰۰۰ – ۹۵۰/۰۰۰ تومان

فرم درخواست خدمات

"*" indicates required fields

هزینه مناسب تعمیرات یخچال آزمایش

تعرفه خدمات تعمیر و عیب یابی یخچال آزمایش بر اساس نرخ مصوب اتحادیه محاسبه میگردد و هزینه اضافی از کاربران اخذ نخواهد شد. برخی از قیمت های تعمیر یخچال آزمایش به شرح زیر است:

قطعه خراب شدههزینه تعمیر یخچال آزمایش (تومان)
تعمیر موتور یا کمپرسور یخچال آزمایش370/000 – 3/500/000
تعمیرات برد الکترونیکی یخچال فریزر آزمایش450/000 – 1/300/000
تعمیرات ترموستات  یخچال آزمایش180/000 – 430/000
تعمیر فن یخچال فریزر آزمایش160/000 – 850/000
تعمیر تایمر یخچال آزمایش220/000 – 450/000
تعمیرات لولای درب یخچال آزمایش120/000 – 200/000
تعمیر اواپراتور یخچال فریزر آزمایش500/000 – 1/200/000
تعمیرات آبسردکن یخچال آزمایش180/000 – 490/000
تعمیر  یخساز یخچال آزمایش350/000 – 1/000/000
تعمیرات سنسور دیفراست یخچال آزمایش350/000 – 750/000
تعمیر رله اورلود یخچال آزمایش140/000 – 350/000

نمایندگی تعمیرات یخچال آزمایش در تهران

مجموعه تعمیرات لوازم خانگی اس پی یار با داشتن سال ها تجربه در زمینه عیب یابی تخصصی یخچال های فریزر آزمایش و تعلیم تعمیرکاران آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز است. از جمله خدمات مرکز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. تکنسین های حرفه ای و متخصص
 2. اعزام نیرو به صورت 24 ساعته به محل
 3. ارائه مشاوره رایگان تلفنی
 4. هزینه های ارزان و مقرون به صرفه 

خدمات تعمیر یخچال آزمایش

در این مقاله میتوانید با خدمات تعمیر یخچال آزمایش به صورت کامل آشنا شوید. مجموعه اس پی یار اقدام به راه اندازی نمایندگی تعمیرات یخچال آزمایش نموده است. چنانچه قصد دارید یخچال خود را با 12 ماه گارانتی پس از تعمیر و توسط برترین تعمیرکاران کفشور تعمیر نمایید، ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

در ادامه این بخش هریک از این خدمات را با تفصیل بیشتری بررسی خواهیم کرد.

 • تعمیرکار یخچال آزمایش با تجربه چندین ساله

متخصصین و تکنسین های نمایندگی تعمیر یخچال آزمایش تجربه بالایی داشته و میتوانند در سریع ترین زمان خرابی های دستگاه را رفع نمایند.

مجموعه اس پی یار هر ساله اقدام به برگزاری دوره های تخصصی تعمیرات مینماید تا تعمیرکاران با آخرین تکنولوژی های به کار رفته آشنا شده و نسبت به عیب یابی آن اقدام نمایند.

 • تعمیر یخچال آزمایش در محل

جا به جایی یخچال تا محل تعمیرات و گیر افتادن در ترافیک شهرهای شلوغ همواره آزاردهنده است. به همین منظور مجموعه اس پی یار اقدام به ارائه خدمات تعمیرات یخچال آزمایش در خانه نموده است.

 • مشاوره رایگان تلفنی 

بسیاری از کاربران تمایل دارند تا با استفاده از مشاوره تلفنی راهنمایی های لازم را دریافت کرده و مشکلات جزئی را برطرف نمایند. 

درخواست تعمیرکار
تعمیرکاران اس پی یار به صورت 24 ساعته در خدمت شما عزیزان هستند
مراحل تعمیر یخچال فریزر آزمایش

عیب یابی مشکلات متداول یخچال آزمایش به همراه تعمیر آنها

عیب یابی و تعمیر یخچال آزمایش یک موضوع بسیار مهم و حساس می باشد. برای اینکه بتوان برای طولانی مدت از آن استفاده نمود، توصیه می شود سرویس های دوره ای آن را به صورت مرتب انجام دهید.

استفاده صحیح از یخچال آزمایش میتواند مشکلات این دستگاه را به حداقل برساند، برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید مطلب “راهنمای استفاده یخچال آزمایش” را بخوانید.

مشتریان عزیز سایت اس پی یار، در صورتی که کمپرسور یخچال آزمایش کار می کند ولی یخچال سرد نمی‌کند، میتوانید ویدیو آموزشی زیر را مشاهده فرمایید:

 1. در باز مانده است

اگر درب فریزر یا یخچال برای مدت طولانی (بیش از 4 ساعت) باز بماند، ممکن است یخ زدگی روی کویل اواپراتور و درب اواپراتور ایجاد شود. یخ زدگی باید پس از بسته شدن درب از بین برود.

 1. برد کنترل یخ زدایی یخچال

برد کنترل یخ زدایی تعیین می‌کند که هر چند وقت یکبار چرخه یخ زدایی را اجرا کند. اگر برد خراب شود، یخچال وارد چرخه یخ زدایی نمی‌شود. قبل از تعویض برد کنترل یخ زدایی، ابتدا بخاری یخ زدایی و ترموستات یخ زدایی را تست کنید. اگر بخاری یخ زدایی و ترموستات یخ زدایی به درستی کار می‌کنند، احتمالاً برد کنترل یخ زدایی معیوب است.

 1. تایمر یخ زدایی یخچال

تایمر یخ زدایی بخاری یخ زدایی را چندین بار در طول روز روشن می‌کند تا یخ زدگی که ممکن است روی کویل‌های اواپراتور جمع شده باشد ذوب شود. اگر تایمر یخ زدایی معیوب باشد، ممکن است چرخه یخ زدایی خوب پیش نرود یا در طول چرخه یخ زدایی، برق را به بخاری یخ زدایی ارسال نکند. برای تعیین اینکه آیا تایمر یخ زدایی معیوب است، میل لنگ را به آرامی در چرخه یخ زدایی بچرخانید. کمپرسور باید خاموش و بخاری روشن شود. اگر تایمر برق را به اجزای یخ زدایی ارسال نکند یا ظرف ۳۰ دقیقه از چرخه یخ زدایی خارج شود، این نشان می‌دهد که تایمر یخ زدایی در حال پیشرفت نیست. اگر تایمر یخ زدایی جلو نمی‌رود، آن را تعویض کنید.

 1. مجموعه هیتر یخ زدایی یخچال

بخاری یخ زدایی چندین بار در طول روز روشن می‌شود تا یخ زدگی که ممکن است روی کویل‌های اواپراتور انباشته شده باشد ذوب شود. اگر بخاری یخ زدایی معیوب باشد، سیستم یخ زدایی کار نمی‌کند و یخ زدگی روی کویل‌های اواپراتور ایجاد می‌شود. برای تعیین اینکه آیا بخاری یخ زدایی معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر بخاری یخ زدایی درست نشد، آن را تعویض کنید.

 1. ترموستات یخ زدایی یخچال

ترموستات یخ زدایی دمای کویل‌های اواپراتور را کنترل می‌کند. هنگامی که سیم پیچ‌ها به زیر دمای تنظیم شده می‌رسد، ارتباط ترموستات بسته می‌شود تا در طول چرخه یخ زدایی، برق به بخاری یخ زدایی جریان یابد. در چرخه یخ زدایی، بخاری یخ زدا، برفک‌هایی را که روی کویل‌های اواپراتور جمع شده باشد را ذوب می‌کند. اگر ترموستات یخ زدایی معیوب باشد، کنتاکت‌های ترموستات بسته نمی‌شوند. در نتیجه ترموستات برق بخاری یخ زدایی را تأمین نمی‌کند. برای تعیین اینکه آیا ترموستات یخ زدایی معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر ترموستات یخ زدایی همچنان به دمای پایین محدوده عملکرد خود نمی‌رسد، آن را تعویض کنید.

 1. ترمیستور یخچال

یک ترمیستور دمای کویل‌های اواپراتور را کنترل می‌کند. اگر کویل‌ها کمتر از دمای تنظیم شده باشند، ترمیستور به کنترل یخ زدایی هشدار می‌دهد تا در طول چرخه یخ زدایی، برق به بخاری یخ زدایی جریان یابد. در چرخه یخ زدایی، بخاری یخ زدایی، یخ زدایی را که ممکن است روی کویل‌های اواپراتور جمع شده باشد، ذوب می‌کند. اگر ترمیستور معیوب باشد، کنترل یخ زدایی هشدار داده نمی‌شود تا اجازه ارسال ولتاژ به بخاری یخ زدایی را بدهد.

 1. سنسور یخ زدایی یخچال با فیوز

سنسور یخ زدایی دمای اواپراتور را کنترل می‌کند. سنسور یخ زدایی دارای فیوز است تا در صورت از کار افتادن سنسور از آن پشتیبانی کند. اگر سنسور یخ زدایی نتواند بخاری یخ زدایی را خاموش کند، فیوز منفجر می‌شود تا بخاری یخ زدایی خاموش شود. اگر فیوز سنسور یخ زدایی منفجر شود، سیستم یخ زدایی کار نمی‌کند و یخچال یخ زدایی نمی‌کند. فیوز سنسور یخ زدایی قابل تنظیم مجدد نیست – اگر فیوز سنسور یخ زدایی منفجر شود، باید سنسور یخ زدایی را تعویض کنید. برای تعیین اینکه آیا سنسور یا فیوز یخ زدایی معیوب است، از یک مولتی متر برای تست تداوم سنسور و فیوز استفاده کنید. اگر سنسور یخ زدایی یا فیوز پیوستگی ندارد، سنسور یخ زدایی را تعویض کنید.

 1. برد کنترل اصلی یخچال

برد کنترل اصلی منبع تغذیه تمامی اجزای یخچال از جمله سیستم یخ زدایی را تنظیم می‌کند. اگر برد کنترل اصلی معیوب باشد، ممکن است ارسال ولتاژ به سیستم یخ زدایی را متوقف کند. تابلو‌های کنترل اغلب اشتباه تشخیص داده می‌شوند؛ قبل از تعویض کنترل اصلی ابتدا تمام اجزای سیستم یخ زدایی را تست کنید. اگر هیچ یک از اجزای سیستم یخ زدایی معیوب نیست، برد کنترل اصلی را تعویض کنید.

 1. برد کنترل یخچال

برد کنترل منبع تغذیه تمامی اجزای یخچال از جمله سیستم یخ زدایی را تنظیم می‌کند. اگر برد کنترل اصلی معیوب باشد، ممکن است ارسال ولتاژ به سیستم یخ زدایی را متوقف کند. تابلو‌های کنترل اغلب اشتباه تشخیص داده می‌شوند – قبل از تعویض کنترل اصلی ابتدا تمام اجزای سیستم یخ زدایی را تست کنید. اگر هیچ یک از اجزای سیستم یخ زدایی معیوب نیست، برد کنترل را تعویض کنید.

 1. سنسور دمای یخچال

یک سنسور دما دمای کویل‌های اواپراتور را کنترل می‌کند. اگر کویل‌ها کمتر از دمای تنظیم شده باشند، سنسور به کنترل یخ زدایی هشدار می‌دهد تا در طول چرخه یخ زدایی، برق به بخاری یخ زدایی جریان یابد. در چرخه یخ زدایی، بخاری یخ زدایی، یخ زدایی را که ممکن است روی کویل‌های اواپراتور جمع شده باشد، ذوب می‌کند. اگر سنسور دما معیوب باشد، کنترل یخ زدایی هشدار داده نمی‌شود تا اجازه ارسال ولتاژ به بخاری یخ زدایی را بدهد.

اگر تا به حال از خود پرسیده اید که «چرا یخچال من همه چیز را منجمد می کند؟»، معمولاً به چند چیز مربوط می شود:

 • کنترل نامناسب دما
 • تنظیم دمای پایین
 • مشکلات جریان هوا
 • سیستم یخ زدایی خراب می شود.
 • نشتی مهر و موم.
 • دریچه های مسدود شده

حال باید برای تعمیر آن چکار کرد؟ ما به شما پنج راه حل ارائه می‌دهیم تا بتوانید این مشکل یخچال را عیب‌یابی کرده و آن را تعمیر کنید. 

 1. جریان هوای مناسب را حفظ کنید

اگر هوا مسدود شود، یخچال برای خنک کردن نواحی یخچال بیشتر کار می‌کند و باعث یخ زدن سایر قسمت‌های یخچال می‌شود. هنگامی که یخچال در نهایت کار خود را متوقف می‌کند، هوای بسیار سرد فریزر در نهایت می‌تواند به ته یخچال سرازیر شود و هر آنچه را که در کشوی یخچال است منجمد کند. برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که دریچه‌ها مسدود نشده‌اند و مواد غذایی آنقدر محکم در داخل بسته‌بندی نشده‌اند که از جریان خوب هوا جلوگیری کند.

 1. کنترل ها را به درستی تنظیم کنید

اکثر یخچال‌ها دو کنترل دارند: یکی برای دمای یخچال و دیگری برای جریان هوا (که دمای فریزر را کنترل می‌کند). توصیه می‌کنیم جریان هوای یخچال را در حالت متوسط نگه دارید و در صورت وجود مشکل آن را تنظیم کنید. وقتی صحبت از درجه حرارت به میان می‌آید، مردم اغلب می‌پرسند: “یک یخچال چقدر باید سرد باشد؟” پاسخ: محدوده ‌ایده‌آل بین ۳۴ تا ۴۰ درجه فارنهایت است. برای نظارت بر یخچال خود، یک دماسنج در داخل آن قرار دهید.

 1. لاستیک یخچال را برای نشتی بررسی کنید

یک درزگیر خراب می‌تواند به هوای گرم اجازه نفوذ به داخل یخچال بدهد، و یخچال هوای سرد بیشتری را طلب کند و باعث یخ زدن قسمت‌های خاصی از یخچال شود. برای تست مهر و موم‌ها، یک تکه کاغذ در درب قرار دهید. سپس سعی کنید آن را بیرون بیاورید. اگر به راحتی جدا می‌شود، برای تعمیر آن یا باید مهر و موم‌ها را تعویض کنید یا از ژل نفتی استفاده کنید.

 1. فن سیرکولاسیون را بررسی کنید

هنگامی که فن سیرکولاسیون کار نمی‌کند، فریزر فوق‌العاده خنک می‌شود و هوای سرد داخل یخچال فیلتر می‌شود. برای رفع مشکل، یخچال خود را از برق بکشید، فن گردش را پیدا کنید و با انگشت خود فن را بچرخانید تا مطمئن شوید که به درستی می‌چرخد. اگر فن به دلیل مسدود یا آسیب دیده نمی‌چرخد، باید آن را تعویض کنید.

 1. کویل های کندانسور را تمیز کنید

کویل‌های کثیف اغلب منجر بهگرم شدن یخچال می‌شوند. اما گاهی اوقات برعکس آن اتفاق افتاده و یخچال شما اضافه کار می‌کند و در نهایت سردتر می‌شود. برای دسترسی به کویل‌ها، می‌توانید با برداشتن یک پانل در پایین یا پشت یخچال، کویل‌ها را گردگیری کنید.

هنگامی که یخچال دمای مناسب خود را حفظ نمی کند، ممکن است چندین علامت هشدار دهنده وجود داشته باشد، مانند:

 • غذا به سرعت فاسد شده و به احتمال زیاد باعث ایجاد بو بد می‌شود
 • چگالی بیش از حد روی بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ظاهر می‌شود.
 • دمای داخلی یخچال مانند دمای اتاق می‌شود.

از نکات زیر برای عیب یابی خنک نشدن یخچال استفاده کرده و مشکل را حل کنید.

 1. محل نصب

جایی که یخچال خود را نصب می کنید می تواند بر میزان توانایی دستگاه در حفظ دمای خنک کننده مناسب خود تأثیر بگذارد. یخچال هایی که برای استفاده در داخل ساختمان طراحی شده اند فقط باید در خانه هایی نصب شوند که احتمال افزایش یا کاهش شدید دما کمتر است. اگر یخچال داخلی در گاراژ خود نصب کرده اید، ممکن است یخچال شما نتواند به خوبی خنک شود زیرا گاراژها دارای کنترل آب و هوای داخلی نیستند.

در مرحله بعد، بررسی کنید که یخچال شما در مکانی با فضای کافی در طرفین و پشت دستگاه برای جریان هوای مناسب نصب شده باشد. به طور معمول، یخچال ها به ½ اینچ فاصله در طرفین و 1 اینچ در پشت نیاز دارند. اگر یخچال شما فضای خالی کافی ندارد، ممکن است لازم باشد آن را جابجا کنید.

 1. مرتب سازی مواد غذایی

یخچال هایی که بیش از حد بسته بندی شده یا به هم ریخته هستند ممکن است در حفظ دمای خنک با مشکل مواجه شوند. این به این دلیل است که غذای سازمان نیافته می تواند از جریان هوای مناسب در داخل دستگاه جلوگیری کند. اگر یخچال شما خنک نمی شود زیرا به درستی سازماندهی نشده است، می توانید به سادگی اقلام موجود در یخچال خود را مرتب کنید تا دریچه های هوا باز و در دسترس باشند.

 1. کویل های کندانسور کثیف

کویل های کندانسور به یخچال شما کمک می کنند تا به خوبی خنک شود، اما اگر با گرد و غبار، شوره حیوانات خانگی، چربی یا تار عنکبوت پوشانده شوند، نمی توانند کار کنند. اگر یخچال شما به دلیل کثیف بودن کویل های کندانسور خنک نمی شود، ممکن است لازم باشد آنها را سریع تمیز کنید. دستورالعمل‌های تمیز کردن کویل‌های کندانسور بسته به مدل یخچال متفاوت است، بنابراین قبل از شروع تمیز کردن، حتماً با دفترچه راهنمای محصول خود مشورت کنید.

 1. دریچه های هوا مسدود شده است

اگر یخچال شما خنک نمی شود، ممکن است دریچه های هوا مسدود شده باشند. گرفتگی دریچه های هوا می تواند از فیلتر شدن هوای خنک داخل دستگاه جلوگیری کند. دریچه های داخل یخچال و فریزر خود را بررسی کنید و وسایلی را که ممکن است آنها را مسدود کرده است بردارید.

 1. نصب بدون سطح

نصب صحیح تراز به یخچال شما کمک می‌کند تا بهترین عملکرد را داشته باشد. برای بررسی اینکه آیا یخچال شما به درستی نصب شده است، سطحی را روی زمین زیر یخچال قرار دهید تا ببینید آیا دستگاه بر روی سطح صاف و یکدست نصب شده است یا خیر. اگر یخچال تراز نیست، ممکن است نیاز به نصب شیم برای تراز نگه داشتن آن داشته باشید. برای اطلاعات تسطیح خاص یخچال خود به دفترچه راهنمای محصول خود مراجعه کنید.

 1. سیل واشر کثیف یا شکسته

مهر و موم واشر درب به قفل شدن هوای سرد داخل یخچال شما کمک می‌کند. اگر کثیف، آسیب دیده یا فرسوده باشند، ممکن است به درستی آب‌بندی نشوند، که می‌تواند باعث نشت هوای خنک از یخچال شما شود. مهر و موم واشر درب خود را از نظر کثیفی، زباله یا سایر زباله‌ها بررسی کنید و با آب گرم و صابون تمیز کنید. اگر بعد از تمیز کردن واشر‌های شما هوا همچنان خارج می‌شود و یخچال شما هنوز خنک نمی‌شود، ممکن است لازم باشد برای سرویس با یک تکنسین مجاز برنامه‌ریزی کنید.

 1. تنظیم نادرست کنترل دما

در حالت ‌ایده‌آل، یخچال شما باید بین ۳۲ درجه فارنهایت تا ۴۰ درجه فارنهایت برای عملکرد مطلوب نگهداری شود. اگر کنترل‌ دما روی تنظیمات اشتباه تنظیم شده باشد، ممکن است یخچال شما خنک نشود. گاهی اوقات، اگر یک شی یا دست شما به کنترل‌ها برخورد کند، تنظیم دما دوباره تنظیم می‌شود. اگر علت خرابی یخچال شما همین است، ترموستات را به دمای دلخواه تغییر دهید، حتماً فریزر و یخچال را چک کنید زیرا دارای کنترل جداگانه هستند. این تغییر ممکن است بلافاصله رخ ندهد و ممکن است تا ۲۴ ساعت طول بکشد تا کاملاً خنک شود.

دمیدن هوای گرم در یخچال یک مشکل رایج است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد .برخی از رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود از یخچال شما گرما پخش شود و راه حل آن را در ادامه مشاهده خواهید کرد:  

 • تنظیم ترموستات را بررسی کنید

 اولین کاری که باید انجام دهید این است که تنظیمات ترموستات را بررسی کنید و مطمئن شوید که به اندازه کافی بالا تنظیم شده است تا یخچال خنک شود. اگر به اندازه کافی بالا تنظیم نشود، یخچال هوای گرم را می دمد زیرا نمی تواند خنک بماند.

 • فیلتر را تمیز یا تعویض کنید

 یکی دیگر از دلایل رایج وزش هوای گرم در یخچال، کثیف یا گرفتگی فیلتر است. اگر فیلتر کثیف یا گرفتگی باشد، اجازه نمی دهد هوای سرد در یخچال به گردش درآید و باعث وزش هوای گرم به داخل آن می شود.

 • وجود موانع در جلوی دریچه ها را بررسی کنید

یکی دیگر از دلایل احتمالی وزش هوای گرم در یخچال، مسدود شدن دریچه ها توسط مبلمان یا اشیاء دیگر است. اگر موانعی وجود داشته باشد که جریان هوا را به دریچه ها مسدود می کند، این می تواند از گردش هوای سرد به درستی جلوگیری کند و باعث شود یخچال هوای گرم را دمیده کند.

 • فریزر را در صورت نیاز یخ زدایی کنید

اگر فریزر دارید که به درستی یخ‌زدایی نمی‌کند، این امر همچنین می‌تواند باعث وزش هوای گرم به داخل یخچال شود. هنگامی که فریزر به درستی یخ زدایی نمی کند، از گردش هوای سرد در یخچال جلوگیری می کند که باعث می شود یخچال هوای گرم را دمیده کند.

 • چک کردن نشتی

 یکی دیگر از دلایل احتمالی دمیدن هوای گرم یخچال، نشتی در یخچال است. اگر نشتی وجود داشته باشد، هوای سرد به زور از یخچال خارج شده و هوای گرم جایگزین آن می شود و باعث می شود یخچال هوای گرم را دمیده کند.

 

 • اگر درب یخچال آزمایش به خوبی بسته نشود با گذشت زمان سبب از بین رفتن برودت می شود.
 • دلیل اصلی بسته نشدن درب یخچال خرابی لاستیک درب می باشد.
 • به همین دلیل در اقدام اول لاستیک درب را تعویض کنید.
 • هرگونه پوسیدگی و پارگی در لاستیک می تواند دلیل بر بسته نشدن درب باشد.
 • هم چنین از وجود مانع در مسیر بسته شدن درب یخچال مطمئن شوید تا در صورت وجود مانع ان را برطرف کنید.
 1. به منبع گوش کنید

آیا صدا از پشت، زیر یا داخل یخچال می آید؟ اگر صدا از پایین یخچال در می آید، احتمالا ظرف تخلیه شل شده است. صداهای بلندی که از پشت دستگاه می‌آید، می‌تواند نشان دهنده مشکل در تایمر یخ زدایی، فن کندانسور یا کمپرسور باشد. اگر صدای بلند یخچال از داخل دستگاه شما می آید، قسمت معیوب احتمالاً فن اواپراتور است که هوا را در فریزر و یخچال به گردش در می آورد.

 1. ظرف تخلیه را محکم کنید

اگر یک ظرف تخلیه شل باعث می‌شود که یخچال صداهای بلندی از زیر ایجاد کند، این یک راه حل آسان است. فقط ظرف را در جای خود محکم کنید تا مشکل صدای آن حل شود.

 1. گوش کنید و به دنبال تایمر یخ زدایی معیوب بگردید

اگر صدایی که می‌شنوید شامل صدای تیک تیک یا خراش است، ممکن است تایمر یخ زدایی معیوب باشد. یخ زدگی در محفظه های یخچال و فریزر را بررسی کنید که نشانه خرابی تایمر است (اگر ترموستات به درستی تنظیم شده باشد). سپس با دقت گوش دهید. آیا یخچال فقط یک یا دو بار در روز، حدود یک ساعت، صدای بلند می دهد؟ این یکی دیگر از نشانه های نیاز به تعویض تایمر یخ زدایی است. از یک متخصص تعمیر یخچال بخواهید که بیشتر بررسی کند.

 1. فن کندانسور را تمیز و بازرسی کنید

همه یخچال ها فن کندانسور ندارند. اگر مال شما چنین است، پشت یک پانل دسترسی در پشت (خارج) یخچال است. در حالی که یخچال را از برق جدا کرده‌اید، فن کندانسور، از جمله پایه های لاستیکی را از نظر ساییدگی و پارگی بررسی کنید. از یک برس نرم برای تمیز کردن کثیفی ها و زباله هایی که می توانند موتور فن کندانسور را مسدود کنند، استفاده کنید.

 1. فن اواپراتور را بررسی کنید

برای اینکه ببینید آیا فن اواپراتور باعث ایجاد صدا در یخچال می شود، کافی است کلید چراغ را در فریزر فشار دهید. اگر ایراد از این فن باشد، صدا بیشتر می شود. فن را برای آسیب دیدگی بررسی کنید. فن اواپراتور، که در پشت بخش فریزر یخچال قرار دارد، می تواند در پشت پانل با پیچ یا گیره که آن را در جای خود نگه می دارد، دسترسی داشته باشید. در حالی که یخچال را از برق جدا کرده اید، تیغه فن را با دست بچرخانید تا ببینید درست کار می کند یا خیر. سیم‌ها، گیره‌ها و سایر اجزاء را از نظر ساییدگی و پارگی بررسی کنید. اگر تیغه فن آزادانه حرکت نمی کند یا علائم دیگری از آسیب یا خوردگی وجود دارد، ممکن است فن و اجزای اطراف آن نیاز به تعویض داشته باشند.

 1. ببین صدای کمپرسور یخچال هست یا نه

صدای کمپرسور یخچال یک مشکل رایج است، اما مطمئن شوید که یخچال منبع صدای بلند است. با جدا کردن موتور فن کندانسور شروع کنید، یخچال خود را دوباره وصل کنید و ببینید آیا صدا ادامه دارد یا خیر. اگر چنین است، ممکن است مشکل از کمپرسور باشد. سپس این سوال مطرح می شود که چگونه کمپرسور یخچال پر سر و صدا را خاموش کنیم: از آنجایی که کمپرسور برای عملکرد یخچال بسیار ضروری است، توصیه می کنیم این مشکل توسط یک متخصص تایید و تعمیر شود.

 • سنسور دمای فریزر اجازه نمی دهد که دما از درجه تنظیم شده بالاتر یا پایین تر برود.
 • به همین منظور خرابی این قطعه در عملکرد یخچال آزمایش بسیار موثر می باشد.
 • در برخی مواقع ممکن است اتصالات سنسور با ایراداتی مواجه شده باشد.
 • برای برطرف کردن این ایراد بایستی اتصالات سنسور تعویض شود.

برای بررسی خرابی سنسور دمای فریزر و برطرف کردن ای

 • خرابی سیستم برفک زدا یکی از دلایل برفک زدن یخچال آزمایش می باشد.
 • این سیستم از چند قطعه طراحی شده که هدف از طراحی این سیستم از بین بردن برفک های موجود در اپراتور می باشد.
 • اختلال در قطعات سیستم برفک زدا می تواند سبب یخ زدن و برفک زدن دستگاه شود.
 • یکی دیگر از دلایل، خرابی پلاستیک دور درب یخچال می باشد.
 • با ورود هوا و رطوبت به داخل یخچال، احتمال این مشکل نیز افزایش می یابد.
 • گرم بودن محفظه یخچال می تواند به باز ماندن طولانی مدت درب یخچال بستگی داشته باشد.
 • هم چنین زیاد بودن حجم مواد غذایی از دیگر دلایل گرم شدن داخل یخچال می باشد.
 • مخاطبان در صورتی که دلیل گرم شدن محفظه یخچال را پیدا نکردند بایستی برای رفع عیب در اسرع وقت اقدام نمایند.
 • خراب بودن دریچه تهویه نیز می تواند عاملی جدی بر خنک نبود محفظه یخچال آزمایش باشد.
 • در پاسخ به این سوال که چرا یخچال آزمایش بوی نامطبوعی دارد می توان گفت رشد کپک ها و باکتری ها در دستگاه علل اصلی ایجاد بوی بد می باشند.
 • ریخته شدن هرگونه مواد غذایی، تبدیل بخار داغ ماده غذایی به مایع، سوختگی در بخش های فنی یخچال و تجمع آب در زیر سینی می تواند بوی بدی را در یخچال آزمایش ساطع کند.
 • خرابی فیلتر آب، گرفتگی داخل سیستم تخلیه و نشت مبرد از کمپرسور از دیگر دلایل بوی نامطبوع می باشد.
 • برای از بین بردن بوی بد می توانید از بوزدایی و بوبرهای یخچال استفاده کنید.

ساده ترین دلایل برای روشن نشدن یخچال آزمایش می تواند:

 • نرسیدن برق به دستگاه
 • ایراد در پریز برق
 • ایراد در سیم برق

باشد. بررسی تمامی این موارد از اقدامات ابتدایی می باشد. البته موارد بسیار دیگر از جمله:

 • خرابی رله استارت
 • خرابی خازن یا اورلود
 • خرابی ترموستات
 • ایراد در برد الکترونیکی
 • خرابی موتور
 • ایراد در سیم کشی داخلی

می توانند به نوبه خود سبب روشن نشدن یخچال آزمایش باشند. برای بررسی و برطرف کردن این نوع مشکلات فنی نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای خواهید داشت.

 • عوامل متعددی از جمله سوختن لامپ و یا سوختن سوکت می توانند دلیل بر خاموشی لامپ یخچال باشند.
 • بررسی هرگونه ایراد در برد الکترونیکی و خرابی در میکروسوئیچ درب یخچال نیز پس از اطمینان از سلامت لامپ الزامی می باشد.
 • ممکن است ایراد بسیار کوچک در مدار الکتریکی سبب عدم برق رسانی به مدار لامپ شده باشد.
 • یکی از دلایل خرابی بخش خنک کننده می تواند به دلیل دائما کار کردن بدون وقفه و هیچ استراحتی باشد.
 • در این صورت فشار زیادی بر فن خنک کننده وارد شده و در نهایت سبب خرابی و عدم کارایی آن خواهد شد.
 • هم چنین بایستی بعد از مدتی کارکرد به صورت دوره ای فن خنک کننده را تمیز کنید تا فشاری به کنانسور وارد نشود.
 • در حالت عادی موتور یخچالها باید به مدت 30 دقیقه روشن بماند و پس از آن بین 15 الی 20 دقیقه زمان برای استراحت نیاز دارند.
 • اتومات نکردن موتور یخچال یکی از عمده ترین مشکلات این لوازم خانگی می باشد.
 • گرم بودن محیط می تواند دلیل خاموش نشدن یخچال باشد که در این خصوص پیشنهاد می شود جای آن را عوض کنید.
 • از قرار دادن غذاهای داغ درون یخچال خودداری کنید.
 • چرا که این عمل سبب گرم شدن هوای درونی و خاموش نشدن می شود.
 • در صورت نیاز به تست تایمر دیفراست یخچال آزمایش، می توانید مولتی متر را در حالت اهم قرار داده و پس از آن سیم های رابط اهم متر را به موتور تایمر وصل کنید.
 • توجه داشته باشید که این پروسه بایستی با دقت و حواس جمع انجام شود.
 • زمانی که عقربه اهم متر حرکتی از خود نشان ندهد در این صورت می توان نتیجه گرفت که تایمر دیفراست یخچال آزمایش خراب می باشد.
 • به همین منظور باید جهت تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام نمایید.
خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال آزمایش در منزل

آیا میتوانیم خود در منزل به رفه خرابی یخچال آزمایش بپردازیم؟

رفع خرابی یخچال آزمایش یک کار کاملا تخصصی بوده و هر فردی نمی تواند از پس رفع خرابی آن بربیاید. به همین منظور ممکن است در صورت عیب یابی یخچال آزمایش سبب وارد شدن آسیب های جدی به دستگاه شوید.

شما می توانید با برقراری تماس تلفنی یا به صورت آنلاین جهت اعزام نیرو به محل برای عیب یابی و تعمیرات یخچال برند آزمایش درخواست خود را ثبت کنید. تعمیرکاران ما در اسرع وقت در آدرس مشخص شده حضور خواهند داشت.

سرویس یخچال آزمایش 

همانطور که میدانید تعمیر یخچال آزمایش یک موضوع تخصصی می باشد. نگهداری صحیح و انجام سرویس های دوره ای از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. چرا که تنها  نگهداری درست نمی تواند این لوازم خانگی را از خرابی و ایرادات منفی در امان نگه دارد.

به همین منظور توصیه می شود با انجام سرویس های منظم از وقوع خرابی های شدید و اتفاقات جدی تر در عملکرد دستگاه جلوگیری کنید. برای این امر می توانید از تکنسین های اس پی یار جهت بررسی و سرویس یخچال آزمایش درخواست کمک نمایید.

مطالعه بیشتر: در صورت نیاز به تعمیرات یخچال بلومبرگ میتوانید با اس پی یار تماس حاصل فرمایید.

چه مواردی در سرویس یخچال آزمایش مورد بررسی قرار می گیرد؟

با استفاده از خدمات نمایندگی تعمیرات یخچال آزمایش می توانید در هزینه سرویس یخچال آزمایش صرفه جویی کنید. در سرویس کاری یخچال تمامی بخش های فنی از جمله:

 • ترموستات
 • اپراتور
 • برد و ملحقات آن
 • رگلاتور گاز
 • المنت های برقی

مورد بررسی و عیب یابی قرار میگیرند. سرویس در دوره های منظم برای سلامتی و عملکرد صحیح دستگاه بسیار موثر می باشد. به همین منظور بهتر است از خدمات پس از فروش نمایندگی تعمیرات یخچال آزمایش بهره مند شوید.

با رعایت این نکات از خرابی و تعمیر یخچال آزمایش جلوگیری نمایید

کسب اطلاعات مفید در خصوص نکات نگهداری از یخچال آزمایش از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در این راستا می توان گفت

 • قرار دادن یخچال آزمایش در محل مناسب
 • در حین جابجایی آن باید مراقب کابل برق باشید
 • برای خارج کردن دوشاخه از برق به هیچ وجه سیم را نکشید. بلکه با گرفتن محکم سر دو شاخه آن را از برق خارج نمایید.
 • از پیچاندن و خم کردن کابل برق خودداری کنید.
 • یخچال را در معرض گرما و نور مستقیم قرار ندهید.
 • مواد غذایی زیاد در آن قرار ندهید
 • در حین پاک کردن آن را از برق بکشید

مطالعه بیشتر: اگر به دنبال مرکزی برای تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود نیز هستید، با اس پی یار تماس بگیرید.

مراحل تعمیر یخچال آزمایش به چه صورت می باشد؟

 1. تماس با نمایندگی معتبرتماس
 2. بیان کامل ایرادات و ثبت درخواست تعمیرات
 3. اعزام تعمیرکار یخچال آزمایش به منزل شما
 4. عیب یابی یخچال آزمایش
 5. تعمیر یا تعویض قطعات با توجه به نوع خرابی
 6. تست و تحویل دستگاه سالم به شما

مطالعه بیشتر: کاربران مجموعه اس پی یار، اگر قصد دارید به تعمیر یخچال دوو خود بپردازید، میتوانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

10 دیدگاه دربارهٔ «تعمیر یخچال آزمایش»

 1. سلام اهرم دستگیره یخچال وفریزر شکسته از شرکت سفارش دادم ولی از نمونه که دوتا سوراخ دار برای پیچ ها داره نفرستادند میگن نداریم چکار باید بکنم

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر گرامی
   با نمایندگی تعمیرات یخچال آزمایش تماس حاصل فرمایید(02191001912)

 2. سلام ما یخچال فریزر آزمایش داریم ،خیلی راضیم ،فقط مدتیه از داخل یخچال اب میرزه بیرون ،نمیدونم دلیلش چیه و چیکار باید کرد ،ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر گرامی قسمت فاضلاب گرفته و باید رفع گرفتگی شود با نمایندگی تماس حاصل فرمایید برای حل مشکلتان (02191001912)

 3. من یخچال فریزر آزمایش مدلی که صفحه برد شامل درجه دما وکلیدروشن خاموش بالای هردوتاس که الان کلید فریزر مدام خاموش میشه راهنمایی کنید

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر گرامی
   برد الکترونیکی صفحه نمایش و قسمت اتصال آن به برد اصلی بررسی شود.

 4. سلام وقتتون بخیر یخچال فریزر آزمایش دارم مال شش هفت سال پیش هستش. چند روزی هست فریزر خود به خود خاموش میشه!! میشه راهنمایی بفرمایید ممنونم

  1. پشتیبان اس پی یار

   سلام کاربر گرامی
   برد الکترونیکی، رله اورلود و سنسور باید توسط تعمیرکار نمایندگی تعمیرات آزمایش بررسی شود(02191001912)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه
ثبت درخواست
پرسش و پاسخ